Skocz do zawartości

Problem z pomiarem temperatury podczas zacierania


LukaszU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przy ostatnich dwóch warkach zaobserwowałem różnice temperatur jakie występują w garze podczas zacierania słodu. Gar 50 litrów, termometr analogowy http://twojbrowar.pl/prestashop/1215-large_default/termometr-piwowarski-20-do-110c.jpg

 

Mierzę temperaturę po środku gara oraz mierzę przy ściance i różnica wychodzi ok 5-6 st. Czy ktoś może mi powiedzieć w którym miejscu gara najlepiej mierzyć temperaturę aby pomiar był dobry ? Na jaki termometr się przerzucić, może macie swoje typy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr działa dobrze - następnym razem owiń garnek na czas zacierania:

- kocem

- śpiworem

- na górze połóż poduszkę - a na to kota :)

 

i po godzinie zacierania będziesz miał różnicę ok 1-2st w stosunku do środka

 

inna opcja to zacieranie w lodówce turystycznej, która lepiej trzyma temp w czasie

inna opcja to podgrzewanie delikatne co powiedzmy 10-15min i mieszanie by zmniejszyć gradację temperatur

inna opcja to mieszadło, grzałki i komputerowe sterowanie temp zacierania

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam, ale najwidoczniej niezbyt skutecznie :)

 

 

 

Termometr działa dobrze - następnym razem owiń garnek na czas zacierania: - kocem - śpiworem - na górze połóż poduszkę - a na to kota

Ale czy na czas zacieranie nie powinno się przykrywać gara ? Wybaczcie pytanie, ale muszę się upewnić z tym wszystkim, bo nie wiem gdzie popełniam błąd. 

 

Fakt też, że gar jest spory więc stoi na kuchence i największy palnik nie jest po środku gara a z boku. To też pewnie ma swoje duże minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszaj nie tylko "w kółko", ale również, a przede wszystkim tak, aby słód podnosić z dnia, szczególnie z miejsca, gdzie jest palnik. Mieszaj często i gęsto, całą objętością gara. A temperaturę mierz na środku, po takim dokładnym wymieszaniu. Przede wszystkim temperaturę mierz zawsze w tym samym miejscu, zawsze po porządnym zamieszaniu zawartości. 

Aha, no i porządne zamieszanie przed pomiarem temperatury to nie kilka sekund machania mieszadłem, a więcej, tak aby temperatura się w całej objętości wyrównała w miarę możliwości. Położenie palnika to nie jest duży problem, a przykrywkę możesz używać jak Ci w niczym nie przeszkadza, sam przykrywam gdy tylko mogę przy zacieraniu. Przy warzeniu tylko warto mieć w miarę odsłonięty gar.

 

@edit

Na przykład, gdy nie będziesz podczas grzania dobrze mieszał, to może się okazać, że termometr wskaże 80 stopni przy dnie, a 60 na górze.  ;)

Edytowane przez kowdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, energiczne mieszanie. Trochę z tym u mnie rzeczywiście słabo. 

 

 

 

Na przykład, gdy nie będziesz podczas grzania dobrze mieszał, to może się okazać, że termometr wskaże 80 stopni przy dnie, a 60 na górze.

 

 

I tam mogło być przy moich dwóch poprzednich warkach, że te różnice temperatur mogły być może nie ta znaczące, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.