Skocz do zawartości

jaki to fitting


anteks

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Jaki to fitting? Chyba taki zaciskany? Nadaje się do magazynowania piwka? Chyba lipa z czyszczeniem i nalewaniem bo nie da się go raczej odkręcać i zakręcać?

 

Proszę o jakąś radę.

post-3812-0-62628500-1351850951_thumb.jpg

post-3812-0-51320800-1351850958_thumb.jpg

post-3812-0-78346300-1351850965_thumb.jpg

Edytowane przez Qxa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qxa, to fitting typu M wciskany. Oczywiście, że się nadaje, tylko dobrze mieć do niego jeszcze odpowiednią głowicę :) Czyszczenie nie jest zbyt uciążliwe, wystarczy tylko kega otworzyć. A otwieranie jest nieco trudniejsze niż w przypadku kegów odkręcanych bo trzeba do tych wszystkich dziurek pod fittingiem wcisnąć coś (np. śrubokręty) by ścisnąć obrączkę, potem gdy całość lekko wyskoczy obracać ciągnąć do góry.

Oczywiście przed każdą próbą otwarcia jakiegokolwiek kega należy spuścić z niego ciśnienie.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hej,

 

Kto mi powie jaki to typ głowicy?

Siedzą mi już dawno 2 takie kegi, może by je wykorzystał w końcu i zrobił sobie drugi kegerator na dole go takich kegów :D Lodówkę małą mam wolną, kran, butlę, tylko głowicę dokupic.

A i może ktoś wie jak się taki fitting otwiera i wyciąga?

 

Dzięki za każde info.

 

2ewny4m.jpg

2vii7fl.jpg

2moa4xw.jpg

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka jest potrzebna głowica do tego fittingu?.

 

post-2869-0-86641300-1373110669_thumb.jpg post-2869-0-09418100-1373110692_thumb.jpg

 

Standardowa głowica typ A nie pasuje, ma trochę za dużą średnicę i zeskakuje .

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KORB, głowice dostępne bez problemu.

 

Wiesz, może jak się to ustrojstwo otwiera?

 

U góry jest chyba pierścień, tylko nietypowy. Jak go zacisnąc?

 

Sprawdź czy mufa nie ma zaprasowanych punktów, bo mi się wydaje, że beczki PP mają ten fitting niewykręcalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniemożliwić wykręcenie fittingu. Mycie i napełnianie odbywa się za pomocą specjalnych głowic.

 

Myć i napełniać można zwykła głowicą.

Wystarczy zdemontować uszczelki zwrotne na wejściu Co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak się otwiera fitting typu "G"?

Por. fotka Mateosa 6 postów wyżej. W śród 5 czy 6 (nie pamiętam dokładnie a niem ma kega pod nosem) prostokątnych otworów na szyjce zaworu kega jeden jest nietypowy, jak gdyby pod pierwszą blachą była druga z minimalnie mniejszym otworem w tym samym kształcie.Przy kręceniu (ruch max 5 stopni) nakrętką górną widać lekki ruch blachy z wewnętrznym otworem względem tej zewnętrznej.

Na chwilę obecną zdemontowałem środek zaworu (blachę, uszczelkę i zrzuciłem z zawieszenia rurkę) i nie wiem jak dalej to odkręcać. Czy siłowo trzeba kręcić bo coś się zacięło? Czy w tą dziurę trzeba coś włożyć.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez pm347
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.