Skocz do zawartości

Kolejny mój HERMS nowy projekt


Atebo

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja życiowa zmusiła mnie do budowy nowej instalacji HERMS.

Tym razem buduję bez "ciśnienia" i pośpiechu :smilies:

Pomału gromadzę sprzęt.

Zaczynam od HLT i też pomału działam z MLT.

 

System będzie oparty na kegach:

HLT   Keg din z Grzałką  6KW 

MLT  Mam zamiar zrobić na Keg-u Euro.

 W ramach postępów będę wrzucał fotki.

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

post-4579-0-27719100-1440008194_thumb.jpg

post-4579-0-20985900-1440008286_thumb.jpg

post-4579-0-02099800-1440008321_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jakoś coś mnie dzisiaj wzięło i z odpadowego sita szczelinowego zmajstrowałem FD. Co widać z 2 części i troszkę małe ale na razie takie będzie musiało być.

Idą wolne dni więc będzie trzeba troszkę pospawać i coś dalej poklecić.

 

Mam od sita do najniższego punktu kega 3 cm. Spust mam w dnie.

Troszkę mała przestrzeń ale nie ma co marudzić zobaczymy jak się sprawdzi podczas zacierania.

Edytowane przez Atebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Atebo, sam zmajstrowałeś taką piękną wężownicę??

Nie nie sam. Nie miałem dostępu do takiej rurki zamówiłem na "tablicy"  ale co mogę staram się sam robić.

 

 

Miał byś możliwość podesłać namiary na wytwórcę tej wężownicy?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat filtra? Jak wytrzymuje te temperatury? Jaki (z czego) jest wkład filtra? Jaka jest skuteczność filtra?

Jaka jest skuteczność chłodzenia - powierzchnia wymiennika i uzyskane temperatury? {Dotyczy to filmu: http://youtu.be/5RiDz01sm6o}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy mógłbyś coś więcej napisać na temat filtra? Jak wytrzymuje te temperatury? Jaki (z czego) jest wkład filtra? Jaka jest skuteczność filtra?

Jaka jest skuteczność chłodzenia - powierzchnia wymiennika i uzyskane temperatury? {Dotyczy to filmu: http://youtu.be/5RiDz01sm6o}

Filtr zakupiłem kiedyś na allegro niby do 120 st miał wytrzymywać podobnie jak wkład. Do końca jak warzyłem działał bez zarzutu. Działał -  bo po whirpoolu za dużo do niego nie wpadało.

W nowym browarze jaki robię nie będzie filtra. Jak dobrze zrobi się  whirpoola i się nie spieszy to leci do chłodzenia bez chmielin. Zawsze warzyłem z maym + i jak w garze z chmielinami zostały z 2-3 litry to nie płakałem z tego powodu.A co do powierzchni to nie powiem bo na wymienniku nie ma żadnych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach jedynie wanna nadaje się na miejsce do warzenia w moim domu. Muszę teraz to poskładać do kupy i pomyśleć jak 10KW. dociągnąć do łazienki :)

post-4579-0-18863000-1454526324_thumb.jpg

Edytowane przez Atebo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.