Skocz do zawartości

NZ RIPA zasyp


lesiux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zamierzam popełnić żytnią ipę  14-15blg na nowozelandzkich chmielach. Główny zasyp to pale ale i słód żytni. Mam domu pod ręką jeszcze trochę słodu monachijskiego typ II, który chciałbym zużyć ale zastanawiam się czy będzie on pasował do tego stylu. Zależy mi aby piwo nie było za bardzo karmelowe a wręcz wytrawne.

 

Może ktoś coś doradzić w tym temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy żyto wpływa na mętność piwa? po 1,5 tygodnia burzliwej jest bardzo mętne. Filtrowało się dobrze, brzeczka była klarowna. Zmętniła się podczas chmielenia i na razie się nie che za bardzo klarować. W smaku jest ok, nie kwaśne ani nic z tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyto dość mocno wpływa na mętność. W zależności od sposobu zacierania, procentu zasypu słodu żytniego, przełomu w trakcie gotowania brzeczki, stopnia nachmielenia, piwo sklaruje się albo dopiero w butelkach albo pozostanie mętne jeszcze przez długi czas. Taki urok piw żytnich - mętność nie świadczy w tym wypadku w żaden sposób o gorszych parametrach sensorycznych piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy żyto wpływa na mętność piwa? po 1,5 tygodnia burzliwej jest bardzo mętne. Filtrowało się dobrze, brzeczka była klarowna. Zmętniła się podczas chmielenia i na razie się nie che za bardzo klarować.

 

 

Żyto dość mocno wpływa na mętność. W zależności od sposobu zacierania, procentu zasypu słodu żytniego, przełomu w trakcie gotowania brzeczki, stopnia nachmielenia, piwo sklaruje się albo dopiero w butelkach albo pozostanie mętne jeszcze przez długi czas. Taki urok piw żytnich - mętność nie świadczy w tym wypadku w żaden sposób o gorszych parametrach sensorycznych piwa.

Nie wiem jakim cudem żyto ma mieć tu wpływ na mętność, skoro kolega wyraźnie napisał, że brzeczka była klarowna, a zmętniła się po chmieleniu na zimno. Moim zdaniem to jest 100% skutek chmielenia na zimno granulatem - u mnie też takie zmętnienie zawsze przy chmieleniu na zimno występuje! Jest to jeden z powodów dla którego nie lubię tego typu chmielenia.. to zmętnienie utrzymuje się dosyć długo nawet w butelkach (u mnie zwykle schodzi co najmniej miesiąc od butelkowania, zanim to trochę opadnie na dno).

 

Dlatego też polecam przed butelkowaniem sklarować to piwko żelatyną - jak sypniesz, to 2-3 dni w chłodzie i masz eleganckie piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to bardzo przepraszam - to, co kolega GreenFox pisze jest wtedy jak najbardziej aktualne :) Z chmieleniem na zimno zasugerowałem się tym, że pisałeś o burzliwej - myślałem, że zaraz po niej sypnąłeś coś na zimno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.piwo.org/topic/2359-klarowanie-piwa-przy-uzyciu-zelatyny-spozywczej/

Miej na uwadze, że piwo z udziałem słodu żytniego i tak będzie mętne. Taki urok żyta. Czy klarowanie pomoże? Jak to ktoś już na forum pisał "na kristal raczej nie licz" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.