Skocz do zawartości

[Ernest] American Wheat


Ernest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Układam właśnie recepturę na American Wheat, który mam zamiar robić pierwszy w kolejności, za tydzień lub dwa, więc jeszcze nieco czasu na dopracowanie jest.

 

Warka docelowo 21L

OG: 1.045

FG: 1.010-011

IBU: 38

alk: ~4.5%

 

Zastanawiam się nad jednym. Gdy wybieram w BrewTarget recepturę American Wheat, w automacie ustawia mi zacieranie w 12L wody + sparge 18L dla warki docelowej 20L. Jako że zwiększyłem warkę o 1L to i ilość wody do zacierania zwiększyłem o 1L, czyli teraz mam 13L wody początkowej i 18L sparge. Czy może lepiej zrobić np. 24L wody początkowej a sparge 7L? Wartości wszystkich parametrów wychodzą te same, ale może jest jakaś różnica, o której ja jeszcze nie wiem...

 

Zasyp:

2,5kg - 2-row Pale,

2kg - Słód pszeniczny

250g - Crystal 45

 

Gotowanie i Chmielenie:

90min

Mosaic + Cascade

(jeśli nie będzie któregoś to biorę pod uwagę jeszcze Ahtanum i Citrę).

 

'60 - 7g Mosaic

'60 - 25g Cascade

'15 - 7g Mosaic

'15 - 28g Cascade

'0 - 28g Mosaic

'0 - 31g Cascade

 

Drożdże:

Safale US-05

 

Fermentacja burzliwa 3tyg, bez przelewania na cichą i chmielenia na zimno.

Butelkowanie i leżakowanie min. 2-3tyg.

Edytowane przez Ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skrócił czas gotowania do 60 minut. Resztę bym zostawił jak jest.

 

Jeśli chodzi o ilość wody do zacierania to ogólnie przyjmuje się 3-3,5 l wody na 1 kg słodu. Tutaj jest więcej o tym napisane. IMO lepiej zacierać w 13 l niż w 24 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dłuższym gotowaniu odparowuje więcej wody, więc można uzyskać mocniejszy ekstrakt. Jeśli celujesz w konkretny ekstrakt to potrzebujesz odpowiednio więcej brzeczki przed gotowaniem. Poza tym piwo staje się ciemniejsze i nabiera bardziej karmelowego smaku na skutek zachodzących w kotle procesów. Tyle teorii.

 

IMO amerykańskiej pszenicy nie ma co gotować 90 minut, bo to piwo powinno być raczej wytrawne i rześkie. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brew Target ustawił mi OG i FG takie jak wyżej, przy wpisanym czasie gotowania 90min, więc generalnie ekstrakt chyba jest na właściwym poziomie (mieści się w widełkach). Natomiast chciałbym, by było rześkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mylisz się, z całym szacunkiem do Twego dorobku:

 

http://www.beeradvocate.com/beer/profile/29378/158405/

 

Pijąc to piwo zdecydowałem się zrobić American Wheat. Chmiele jakie użyli to głównie Mosaic (plus Ahtanum). Piwo jest rześkie jak cholera! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warka docelowo 21L OG: 1.045 FG: 1.010-011 IBU: 38

Polecam zmniejszyć IBU. 38 to nawet przy maksymalnym ekstrakcie jest za dużo a co dopiero przy tak lekkiej wersji. Najlepiej trzymać się w okolicy 20IBU. Polecam też zastosować chmielenie na zimno.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piwie które podlinkowałem posta wyżej, jest 37 IBU, których nie czuć ani trochę ;) A jako że ja lubię goryczkę to pozostanę przy mojej wartości.

Zastanawiam się właśnie nad tym chmieleniem na zimno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Czy drożdże S-04 przejdą w tym stylu? Kończy się ich termin ważności, a obiecałem żonie właśnie amerykańską pszenicę. Bardzo jej posmakował ten styl.;-) Wracam po przerwie do warzenia i chcę nieco załagodzić sprawę zajętej kuchni na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.