Skocz do zawartości

CZy zna ktoś przepis na kriek ?


Belzebub

Rekomendowane odpowiedzi

W moim wątku znajdziesz przepis i relację z robienia krieka. Za jakieś pół roku powinien być gotowy.

 

http://www.piwo.org/forum/p24237-26-08-2009-11-04-49.html#p24237

Dzięki Coder !

poczytałem i mam pytanie.

zrobiłeś dwa balony, w jednym lambic, później odebrałeś część o dodałeś wiśni. Nie planujesz miaszać później obu piw prawda ?

Tak się zastanawiam, żeby nastawić labic i na cichą dodać "kompot" wiśniowy albo rmożone wiśnie.

Co do drożdży to chyba wymocze nogi w piwie i powinno być dobrze :beer: a tak na poważne to w BA są lambic blend, ale tak sie zastanawiałem, żeby dodać jeszcze lactobacillus zawsze wniosą jeszcze trochę kwasu. Co myślisz ?

A tak abstrahując to kiedyś coś na ten temat czytałem i proponowano wiśnie wstępnie przefermentować drożdżami winnymi, ze niby miały jakieś dodatkowe smaki dawać. A i co do pestek, to bez ich udziału nie wydobędzie sie chyba migdałowego posmaku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy lambic i nie wiem jeszcze prawie nic. Teoria mówi, że z wisniami miesza sie gotowego lambika; wiśnie z pestkami; na jakies pół roku. A w praktyce bywa różnie, są różne patenty, za parę lat nabędę niezbędnego doświadczenia mam nadzieję.

Na pierwszy raz - rób jak Ci intuicja dyktuje, potem się poprawi, można mieszać roczniki, dosładzać, dodać więcej wiśni itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy lambic i nie wiem jeszcze prawie nic. Teoria mówi, że z wisniami miesza sie gotowego lambika; wiśnie z pestkami; na jakies pół roku. A w praktyce bywa różnie, są różne patenty, za parę lat nabędę niezbędnego doświadczenia mam nadzieję.

Na pierwszy raz - rób jak Ci intuicja dyktuje, potem się poprawi, można mieszać roczniki, dosładzać, dodać więcej wiśni itp.

To chnyba jedyne wyjście.

A z tym kupażowaniem lambick-ów to sprawa nie jest taka prosta jak mi się wydaje, trzeba niezłego kipera, żeby uzyskać zadowalające efekty.

Zrobię równolegle dwa lambic - ki, pierwszy tradycyjnie, drugi albo z przefermentowanymi wiśniami, albo skupażuję to z winem wiśniowym, które w tym roku wyszło mi całkiem niezłe, tylko nie wiem czy drożdże nie padną. MOcne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.