Jump to content

Niestandardowy kranik i przecieki..


przemek18
 Share

Recommended Posts

Witam! Przedstawię szybko całą tą beznadziejną historie.. Dziś zmuszony do szybkiego zakupu fermentora z kranikiem ruszyłem do praktikera (ostatnio jak robiłem zakupy zauważyłem stoisko z fermentorami itd) kupiłem kranik i wiadro. Wiozę wszystko do domu biore moje łopatkowe wiertło do drewna fi 26mm, wywierciłem ładny otworek pierwsze przymiarki i co się okazało gwint jest jakiś trefny i jest o jakieś 6 mm węższy niż wiertło którym kręciłem otwory pod 3 inne kraniki i wszystko było bez problemu, mierzę suwmiarką średnicę no jest 26 mm jak w morde strzelił. Teraz pytanie da się jakoś na szybko uratować ten fermentor ? Muszę jakoś przefiltrować i wysłodzić brzeczke a jedyne co mam pod ręką to taśma teflonowa, jest sens żeby jakoś tą znaczącą różnice spróbować zakamuflować taśmą teflonową i czy nie będzie to miało jakiegoś wpływu na piwo? 

Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

No dobra jakoś sobie poradziłem . Mam teraz tylko pytanie czy ten fermentor jest już skazany na śmietnik czy np gdybym wkleił ten kranik jakimś silikonem dopuszczonym do kontaktu z żywnością byłoby coś z tego?

Link to comment
Share on other sites

Cześć.

 

Mam teraz tylko pytanie czy ten fermentor jest już skazany na śmietnik czy np gdybym wkleił ten kranik jakimś silikonem dopuszczonym do kontaktu z żywnością byłoby coś z tego?

 

Dokup kiedyś w sklepie piwowarskim zwykły kranik z gwintem 3/4" i tam wkręć. A kran który kupiłeś w markecie ma pewnie gwint 1/2" trzeba pod niego wiercić mniejszy otwór.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.