Skocz do zawartości

24.10.2015 KPD o Puchar Probusa. Oława


Szuwar71

Rekomendowane odpowiedzi

Centrum Turystyki, Kultury i Rekreacji Browar Probus w Oławie oraz Wrocławska Inicjatywa Piwowarska zapraszają na konkurs piw domowych o Puchar Probusa odbywający się w ramach I Probus Fest.

 

Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:

 

1) Sweet Stout

2) Dark Rye English IPA

 

Nagrodą Specjalną będzie warzenie wg zwycięskiej receptury najlepszego piwa konkursu z udziałem jej autora/ów.

 

Podczas imprezy odbędzie się również Konkurs o Złoty Kufel miasta Oława, gdzie w jury zasiądą osoby związane z życiem kulturalnym miasta (stąd  wymagane 5 butelek w regulaminie, w konkursie tym uczestniczą wszystkie piwa zakwalifikowane do finału). Trwają ustalenia co do wysokości nagrody finansowej. 

 

Regulamin, opisy kategorii, pozostałe nagrody oraz inne wszelkie informacje będą wrzucane na bieżąco.

Regulamin-I-KPD-Puchar-Probusa.pdf

Style I KPD o Puchar Probusa.pdf

KPD-PucharProbusa-2015_formularz-konkursowy.pdf

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdajecie sobie sprawę z tego, że raptem pojawił się regulamin, opisów stylów ciągle nie ma, a do terminu dostarczenia butelek zostało 6 tygodni?

 

Nie tak raptem, regulamin wisi od tygodnia, natomiast style już są opisane i czekają na publikacje. Jeden z nich jest raczej jasny Sweet Stout wg. BJCP : http://www.wiki.piwo.org/Sweet_Stout Na uwarzenie piw 6 tygodni spokojnie wystarczy, a kategorie były ogłoszone na 2,5 miesiąca przed konkursem. Teraz zostanie doprecyzowany Dark Rye EIPA, jak można się domyślić parametry będą zbliżone do stylu bazowego. Dzisiaj powinien ukazać się opis kategorii.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Zdajecie sobie sprawę z tego, że raptem pojawił się regulamin, opisów stylów ciągle nie ma, a do terminu dostarczenia butelek zostało 6 tygodni?

 

 

Nie tak raptem, regulamin wisi od tygodnia, natomiast style już są opisane i czekają na publikacje. Jeden z nich jest raczej jasny Sweet Stout wg. BJCP : http://www.wiki.piwo.org/Sweet_Stout Na uwarzenie piw 6 tygodni spokojnie wystarczy, a kategorie były ogłoszone na 2,5 miesiąca przed konkursem. Teraz zostanie doprecyzowany Dark Rye EIPA, jak można się domyślić parametry będą zbliżone do stylu bazowego. Dzisiaj powinien ukazać się opis kategorii.

Ogłoszenie kategorii, szczególnie tak fikuśnej jak Dark Rye EIPA, nie ogranicza się tylko do podania jej nazwy. Piszesz, że parametrów można się domyślić... Pełen profesjonalizm. Wyników też można się domyślić? I tak dobrze, że terminu konkursu nie musimy się domyślać :-)

Zaprezentuję Ci moje domysły. Najpopularniejszym katalogiem stylów jest BJCP. Poszukajmy więc tam EIPA. O! EIPA może mieć do 18 Blg! Super, takie lubię. Ale być może Organizatorzy położą większy nacisk na Dark IPA? Najbliżej jest chyba Black IPA, ciekawe jaki może mieć maksymalny ekstrakt? O! 20 Blg. Jeszcze lepiej! Znam kategorię 2,5 miesiąca przed konkursem,więc zdążę spokojnie wyleżakować moje 18 stopniowe IPA. I czego się dowiaduję na 6 tyg przed czasem? Że jednak domysły Organizatorów były zgoła odmienne, nie łapię się w kategorii konkursowej, 2 Blg za dużo...

 

Na szczęście przychodzi mi z pomocą kolega, który spokojnie w 6 tyg robi 16 stopniowe IPY. Wszak fermentacja to tylko 3 tygodnie, refermentacja kolejne dwa, więc zostaje okrągły tydzień na leżakowanie. Najznamienitsze IPY 16 Blg nawet krócej leżakują ;-)

 

Ale kolega ma imponujące doświadczenie, więc wie co mówi. Dodając odrobiny dydaktyki do mej bezwartościowej wypowiedzi, jak chcemy być traktowani poważnie, to traktujmy innych poważnie.

 

Życzę udanego konkursu! Jak się rozsławi, to może i drugi Prezydent odwiedzi Probusa. ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie kategorii, szczególnie tak fikuśnej jak Dark Rye EIPA, nie ogranicza się tylko do podania jej nazwy. Piszesz, że parametrów można się domyślić... Pełen profesjonalizm. Wyników też można się domyślić? I tak dobrze, że terminu konkursu nie musimy się domyślać :-) Zaprezentuję Ci moje domysły. Najpopularniejszym katalogiem stylów jest BJCP. Poszukajmy więc tam EIPA. O! EIPA może mieć do 18 Blg! Super, takie lubię. Ale być może Organizatorzy położą większy nacisk na Dark IPA? Najbliżej jest chyba Black IPA, ciekawe jaki może mieć maksymalny ekstrakt? O! 20 Blg. Jeszcze lepiej! Znam kategorię 2,5 miesiąca przed konkursem,więc zdążę spokojnie wyleżakować moje 18 stopniowe IPA. I czego się dowiaduję na 6 tyg przed czasem? Że jednak domysły Organizatorów były zgoła odmienne, nie łapię się w kategorii konkursowej, 2 Blg za dużo... Na szczęście przychodzi mi z pomocą kolega, który spokojnie w 6 tyg robi 16 stopniowe IPY. Wszak fermentacja to tylko 3 tygodnie, refermentacja kolejne dwa, więc zostaje okrągły tydzień na leżakowanie. Najznamienitsze IPY 16 Blg nawet krócej leżakują ;-) Ale kolega ma imponujące doświadczenie, więc wie co mówi. Dodając odrobiny dydaktyki do mej bezwartościowej wypowiedzi, jak chcemy być traktowani poważnie, to traktujmy innych poważnie. Życzę udanego konkursu! Jak się rozsławi, to może i drugi Prezydent odwiedzi Probusa. ;-) Pozdrawiam Dodaj punkt Odpowiedz Cytuj Usuń Ukryj Edytuj

 

No tak przyczepić się można do wszystkiego, pogoda zła, prezydent zły wszystko złe, a organizator to tragedia. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego że Dark Rye EIPA potrzebuje doprecyzowania, dlatego powstał opis. Jednak jest to kategoria dość szeroka i pozwala na różne interpretacje, najważniejsze jest żeby cały bukiet i smak piwa był z sobą zgrany. Tutaj też chciałbym zaznaczyć, że to pierwszy konkurs w Probusie, wiele kwestii jest do poruszenia i wyjaśnia z sponsorem stąd lekkie opóźnienia. Na przyszły rok przy skomplikowanych stylach postaramy się przy okazji ogłoszenia kategorii dodać skrócony opis stylu.

 

Natomiast teorie co wytłuściłem w twoim tekście i oskarżenia pod tytułem organizatora, pokazują poziom wypowiedzi. Chcesz być poważnie traktowany, a piszesz nie poważne rzeczy logika fest. Wyrażamy głęboki żal z powodu niedopasowania się do Twoich domysłów. Konkursy ma to być zabawa, główna nagroda czyli warzenie w Probusie frajdą dla piwowara. Probus nie zyska super sławy dzięki takiemu konkursowi oraz nie ma się zamiaru dorobić na tym, a pozwala piwowarom domowym poznać drugą stronę warzenia komercyjnego. Uwielbiam argument z doświadczonym kolegą co bije wszystkich na forum swoją wiedzą, szkoda tylko, że nie możemy zweryfikować jego teorii, Z mojego doświadczenia i wyliczeń wynika, że uwarzenie piwa jest możliwe na dzień dzisiejszy - 12 dni burzliwa +ew. cicha 5 dni = 17 dni, 35 dni do konkursu - 17 dni = dwa tygodnie leżakowania i refermentacji (liczone do pierwszego dnia przyjmowania piw do konkursu, od których mija 2 tygodnie do samego konkursu). Przy czym nie twierdzę jednoznacznie, że to jest idealny czas bo przypadki są różne. Plus do tego jeżeli przekroczysz widełki blg o 0,5 nic się nie stanie, bo sędziowie nie mają możliwości tego sprawdzić wierzymy w uczciwość ludzi, którzy będą startowali (po to poniekąd do weryfikacji wypisanie receptury). Jakoś jak w Kuźni Piwowarów w Olbrachcie był 1 miesiąc na uwarzenie piwa nikt nie narzekał tylko zabrali się do roboty i frekwencja z tego co wiem zaskoczyła organizatorów. Tutaj kategorię ogłoszone 2,5 miesiąca przed konkursem to porażka. Na żywcu opisu danych stylów też się nie można było doczekać i jakoś piwowarzy startowali. Nie chce mi się w to dalej brnąć, zwłaszcza z kolegą pełnym widać perfekcjonistą z dwoma postami, który pierwszy raz odezwał się żeby ponarzekać w tym temacie. I tu zakończę tą wypowiedź i Ciebie też bym o to prosił każdy powiedział co ma do powiedzenia, dziękujemy za słowa życzliwości na końcu i wszystkim piwowarom życzymy powodzenia w rywalizacji! :)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie azaliż gdyż iż albowiem  ;)   pięknie wytłumaczyłeś co i jak, no i fakt, że idealnie by było wcześniej dać opis, tutaj się zgadzam, ale jednak kolega, który wystrzelił znikąd z pretensjami najwyraźniej zalogował się, żeby trollować (nieadekwatność reakcji do przewinienia) i proponuję każdy jego następny post usuwać, żeby nie zaśmiecać tematu.

Edytowane przez Marusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogłoszenie kategorii, szczególnie tak fikuśnej jak Dark Rye EIPA, nie ogranicza się tylko do podania jej nazwy. Piszesz, że parametrów można się domyślić... Pełen profesjonalizm. Wyników też można się domyślić? I tak dobrze, że terminu konkursu nie musimy się domyślać :-) Zaprezentuję Ci moje domysły. Najpopularniejszym katalogiem stylów jest BJCP. Poszukajmy więc tam EIPA. O! EIPA może mieć do 18 Blg! Super, takie lubię. Ale być może Organizatorzy położą większy nacisk na Dark IPA? Najbliżej jest chyba Black IPA, ciekawe jaki może mieć maksymalny ekstrakt? O! 20 Blg. Jeszcze lepiej! Znam kategorię 2,5 miesiąca przed konkursem,więc zdążę spokojnie wyleżakować moje 18 stopniowe IPA. I czego się dowiaduję na 6 tyg przed czasem? Że jednak domysły Organizatorów były zgoła odmienne, nie łapię się w kategorii konkursowej, 2 Blg za dużo... Na szczęście przychodzi mi z pomocą kolega, który spokojnie w 6 tyg robi 16 stopniowe IPY. Wszak fermentacja to tylko 3 tygodnie, refermentacja kolejne dwa, więc zostaje okrągły tydzień na leżakowanie. Najznamienitsze IPY 16 Blg nawet krócej leżakują ;-) Ale kolega ma imponujące doświadczenie, więc wie co mówi. Dodając odrobiny dydaktyki do mej bezwartościowej wypowiedzi, jak chcemy być traktowani poważnie, to traktujmy innych poważnie. Życzę udanego konkursu! Jak się rozsławi, to może i drugi Prezydent odwiedzi Probusa. ;-) Pozdrawiam Dodaj punkt Odpowiedz Cytuj Usuń Ukryj Edytuj

 

No tak przyczepić się można do wszystkiego, pogoda zła, prezydent zły wszystko złe, a organizator to tragedia. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego że Dark Rye EIPA potrzebuje doprecyzowania, dlatego powstał opis. Jednak jest to kategoria dość szeroka i pozwala na różne interpretacje, najważniejsze jest żeby cały bukiet i smak piwa był z sobą zgrany. Tutaj też chciałbym zaznaczyć, że to pierwszy konkurs w Probusie, wiele kwestii jest do poruszenia i wyjaśnia z sponsorem stąd lekkie opóźnienia. Na przyszły rok przy skomplikowanych stylach postaramy się przy okazji ogłoszenia kategorii dodać skrócony opis stylu.

 

Natomiast teorie co wytłuściłem w twoim tekście i oskarżenia pod tytułem organizatora, pokazują poziom wypowiedzi. Chcesz być poważnie traktowany, a piszesz nie poważne rzeczy logika fest. Wyrażamy głęboki żal z powodu niedopasowania się do Twoich domysłów. Konkursy ma to być zabawa, główna nagroda czyli warzenie w Probusie frajdą dla piwowara. Probus nie zyska super sławy dzięki takiemu konkursowi oraz nie ma się zamiaru dorobić na tym, a pozwala piwowarom domowym poznać drugą stronę warzenia komercyjnego. Uwielbiam argument z doświadczonym kolegą co bije wszystkich na forum swoją wiedzą, szkoda tylko, że nie możemy zweryfikować jego teorii, Z mojego doświadczenia i wyliczeń wynika, że uwarzenie piwa jest możliwe na dzień dzisiejszy - 12 dni burzliwa +ew. cicha 5 dni = 17 dni, 35 dni do konkursu - 17 dni = dwa tygodnie leżakowania i refermentacji (liczone do pierwszego dnia przyjmowania piw do konkursu, od których mija 2 tygodnie do samego konkursu). Przy czym nie twierdzę jednoznacznie, że to jest idealny czas bo przypadki są różne. Plus do tego jeżeli przekroczysz widełki blg o 0,5 nic się nie stanie, bo sędziowie nie mają możliwości tego sprawdzić wierzymy w uczciwość ludzi, którzy będą startowali (po to poniekąd do weryfikacji wypisanie receptury). Jakoś jak w Kuźni Piwowarów w Olbrachcie był 1 miesiąc na uwarzenie piwa nikt nie narzekał tylko zabrali się do roboty i frekwencja z tego co wiem zaskoczyła organizatorów. Tutaj kategorię ogłoszone 2,5 miesiąca przed konkursem to porażka. Na żywcu opisu danych stylów też się nie można było doczekać i jakoś piwowarzy startowali. Nie chce mi się w to dalej brnąć, zwłaszcza z kolegą pełnym widać perfekcjonistą z dwoma postami, który pierwszy raz odezwał się żeby ponarzekać w tym temacie. I tu zakończę tą wypowiedź i Ciebie też bym o to prosił każdy powiedział co ma do powiedzenia, dziękujemy za słowa życzliwości na końcu i wszystkim piwowarom życzymy powodzenia w rywalizacji! :)

 

Z Twoich wyliczeń wynika też, że butelkujesz piwo i wysyłasz, bo już trzeba i efektu finalnego sam nie jesteś w stanie przewidzieć (infekcja, niedofermentowanie i gushing, czy nienagazowanie piwa, bo organizator umieści piwo w lodówce i drożdże nie podejmą pracy, czy cokolwiek innego). No i wyśmiewasz argument o wielkim doświadczeniu, a na końcu posta wyśmiewasz 2 posty piszącego. Trochę konsekwencji. Moim zdaniem opis jest podany zbyt późno i tyle. 14 sierpnia ogłosiliście konkurs, nie można było od razu dać opisów, regulaminów i formularzy?) Moim zdaniem mikus ma rację, pomijam ton i formę w jakiej to obwieścił.

Pewnie, że można na ostatnią chwilę podawać, lub troszkę po omacku uwarzyć bez dokładnych wytycznych, ale czy nie lepiej, łatwiej i przyjemniej dla wszystkich (uczestników i organizatorów) byłoby podać to wszystko wcześniej?

Umniejszanie rangi konkursu i Probusa też jest średnio na miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoich wyliczeń wynika też, że butelkujesz piwo i wysyłasz, bo już trzeba i efektu finalnego sam nie jesteś w stanie przewidzieć (infekcja, niedofermentowanie i gushing, czy nienagazowanie piwa, bo organizator umieści piwo w lodówce i drożdże nie podejmą pracy, czy cokolwiek innego).

 

Oczywiście bijemy się z tego powodu w pierś, że wszystko za późno zostało opublikowane i nie miałem zamiaru nikogo obrażać, jak tak to odbierasz to przepraszam. Ale nie zgodzę się efekt finalny jest do przewidzenia, przecież 2 tygodnie refermetacji i leżakowania pozwoli nam ocenić czy piwo ma  infekcję, na prośbę też osób wysyłających piwa organizator może umieścić piwo w temperaturze pokojowej tak by nagazowało się. W formularzu zgłoszeniowym powstanie odpowiednia rubryka do tego. Wszystkie uwagi bierzemy sobie do serca i w następnych edycjach postaramy się je wprowadzić w życie.

 

 

 

o i wyśmiewasz argument o wielkim doświadczeniu, a na końcu posta wyśmiewasz 2 posty piszącego. Trochę konsekwencji.

 

Argument o doświadczonym koledze wyśmiałem z tego powodu, że zawsze jest jakiś kolega, z super wiedzą, ale nikt konkretny. Wiem że nie fajnie używać czyiś ksywek czy imion na forum i często takie osoby nie chcą być przytaczane ale jak używa się takich argumentów to trzeba już powiedzieć o konkretnej osobie, a nie wujka Staszka syna sąsiad co ma kuzyna warzy piwo i tak powiedział... Wiesz nowy użytkownik i 2 posty na forum w tym temacie do tego w agresywnej formie wróżą tylko narzekanie bez głębszego sensu. Nie miałem zamiaru obrazić jego doświadczenia w warzeniu bo go nie znam, ale w pisaniu postów na forum jak widać go nie posiada.

 

 

 

Moim zdaniem opis jest podany zbyt późno i tyle. 14 sierpnia ogłosiliście konkurs, nie można było od razu dać opisów, regulaminów i formularzy?) Moim zdaniem mikus ma rację, pomijam ton i formę w jakiej to obwieścił. Pewnie, że można na ostatnią chwilę podawać, lub troszkę po omacku uwarzyć bez dokładnych wytycznych, ale czy nie lepiej, łatwiej i przyjemniej dla wszystkich (uczestników i organizatorów) byłoby podać to wszystko wcześniej? Umniejszanie rangi konkursu i Probusa też jest średnio na miejscu

 

Oczywiście dlatego podałem informacje, że zostanie to naprawione przy następnej edycji, oraz przyznałem tu racje mikusowi, jednak forma jego wypowiedzi jak słusznie zauważyłeś zostawia wiele do życzenia. W tej edycji już niestety nie cofniemy czasu, sam o przewodniczenie jury zostałem poproszony nie dawno więc prosiłbym w tym względzie o wyrozumiałość. Niemniej jednak uważam, że możliwe jest uwarzenie dobrego piwa na konkurs. Zresztą frekwencja pokaże czy się myliłem czy nie. Nigdzie też nie ująłem randze konkursu w Probusie, staramy się dorównać poziomem do najlepszych konkursów w kraju stąd poszerzony regulamin, ale zdarzają się też małe błędy. Jak to się mówi nie popełnia błędów ten kto nic nie robi.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dlatego podałem informacje, że zostanie to naprawione przy następnej edycji, oraz przyznałem tu racje mikusowi, jednak forma jego wypowiedzi jak słusznie zauważyłeś zostawia wiele do życzenia.

 

 

Macie rację, przepraszam za tę agresję. Poczułem rozgoryczenie, ponieważ chciałem podejść do konkursu profesjonalnie w każdym calu, a termin szczegółowego opisu stylów okazał się dość późny. Przepraszam raz jeszcze, tu rzeczywiście chodzi bardziej o zabawę niż wyścig.

 

 

Uwielbiam argument z doświadczonym kolegą co bije wszystkich na forum swoją wiedzą, szkoda tylko, że nie możemy zweryfikować jego teorii

 

 

Zarzuciłem brak ścisłości a sam wyraziłem się niejasno. Z tym kolegą zwracałem się właśnie do Ciebie. Powołując się na twe imponujące doświadczenie chciałem uwypuklić problem zbyt krótkiego leżakowania IPA. Dobrze wiemy, że mocne IPA potrzebuje dłuższej chwili na ułożenie. Ale już mi odpowiedziałeś - zdaję sobie sprawę że Organizator też ma czasem związane ręce. Pochwalić nikt nie pochwali, a wszystkie błędy od razu wytkną.

 

 

Probus nie zyska super sławy dzięki takiemu konkursowi oraz nie ma się zamiaru dorobić na tym,

 

 

Ja mam jednak nadzieję, że będzie całkowicie przeciwnie. Wydaje mi się, że browar, jak i cały kompleks, ma duży potencjał, aby w przyszłych latach konkurs zyskał zarówno na popularności, jak i profesjonalizmie.

 

Koniec OT.

 

Życzę frekwencji, pysznych piw, no i pogody, bo to w końcu październik. Ale na pogodę już lepiej nie będę zaczynał narzekać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości oprócz Nagrody Specjalnej czyli warzenia zwycięskiej receptury w Browarze Probus oraz finansowej nagrody o Złoty Kufel miasta Oława nagrodzone zostaną pierwsze 3 miejsca z każdej kategorii. Rozmawiamy ze sponsorami, prosimy o cierpliwość.

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Formularz zgłoszeniowy w załączniku.

Witam,

 

ponieważ pierwszy raz tu piszę to witam wszystkich :)

Pierwszy raz ale za to z pytaniem technicznym. Ponieważ chcielibyśmy z Kolegą wziąć udział w konkursie a na Formularzu jest miejsce tylko dla jednej osoby to jak zrobić aby wspólnie warzone piwo mogło wziąć udział w pełni w konkursie czyli jako dzieło dwóch piwowarów?

Ponieważ pierwszy raz również będę brał, mam nadzieję, udział w takim konkursie to niestety nie wiem jak się to załatwia - brak doświadczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Formularz zgłoszeniowy w załączniku.

Witam,

 

ponieważ pierwszy raz tu piszę to witam wszystkich :)

Pierwszy raz ale za to z pytaniem technicznym. Ponieważ chcielibyśmy z Kolegą wziąć udział w konkursie a na Formularzu jest miejsce tylko dla jednej osoby to jak zrobić aby wspólnie warzone piwo mogło wziąć udział w pełni w konkursie czyli jako dzieło dwóch piwowarów?

Ponieważ pierwszy raz również będę brał, mam nadzieję, udział w takim konkursie to niestety nie wiem jak się to załatwia - brak doświadczenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Damian

 

 

Cześć,

 

W formularzu kratka na imię i nazwisko jest dość spora, podejrzewam że spokojnie wpisze się tam dwa nazwiska. Natomiast jeżeli nie zmieścicie się to jest zawsze druga strona formularza, na której można dopisać dodatkowe dane i ewentualne uwagi. Postaramy się też poprawić formularz, żeby uwzględnić drugiego piwowara. Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słów kilka o nagrodach.

Dostaną je pierwsze 3 miejsca z każdej kategorii.

 

I miejsce - 25 kg słodów od Słodowni Strzegom, chmiel od PolishHops oraz drożdże od Fermentum Mobile

 

II miejsce - 20 kg słodów od Słodowni Strzegom, chmiel od PolishHops oraz drożdże od Fermentum Mobile

 

III miejsce - 15 kg słodów od Słodowni Strzegom, chmiel od PolishHops oraz drożdże od Fermentum Mobile

 

Oprócz tego, jak zostało wspomniane, najlepsze piwo konkursu otrzyma Nagrodę Specjalną, którą jest warzenie zwycięskiej receptury w Browarze Probus.

 

Dodatkowo piwa biorące udział w finale będą oceniane przez osoby związane z życiem kulturalnym Oławy. Nagroda o Złoty Kufel Miasta Oława wynosi 500 zł.

 

 

http://www.slodowniastrzegom.pl/

http://polishhops.com/

http://www.fermentum-mobile.pl/

 

http://piwowarzy.wroclaw.pl/

http://probus.olawa.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.