Skocz do zawartości

24.10.2015 KPD o Puchar Probusa. Oława


Szuwar71

Rekomendowane odpowiedzi

 

To już jest z uwzględnieniem dodatku laktozy: wg. BJCP: http://www.wiki.piwo.org/Sweet_Stout

 

No to klops. Mój po dodaniu laktozy ma 17,5 blg (14 przed) :/

 

 

No mój też odpada bo ma 16 blg z laktozą :)

 

No niestety ale musimy się trzymać pewnych ram, zakres i tak jest spory. Nie będziemy robić problemów jak przekroczy te 0,5 blg, wiadomo to jest w zakresie błędu urządzenia do pomiaru, ale wersje mocniejsze tego piwa niestety będą niedopuszczone. Druga sprawa jest taka, że słodkość w tym stylu powinno się uzyskiwać historycznie za pomocą dekstryn - odpowiedniego zacierania, składników oraz sterowania balansem goryczka-słodycz. Laktoza powinna być tylko dodatkiem, który podbija tą słodkość, a niestety z tego co widzę po recepturach piwowarów, najważniejszym składnikiem jest właśnie ona, a zacieranie byle jak. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dać mi taryfę ulgową, to był mój pierwszy sweet stout (w sensie nie rugać za mocno)  :) Następnym razem poprawię się :)

 

Ale chyba rozwiąże sobie problem z za słodkim piwem tak, że dodam kawy przed butelkowaniem i będzie git. Może będzie niedługo na jakiś konkurs kategoria Coffee Milk Stout :D

Edytowane przez quba16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Małe podsumowanie na 5 dni przed Konkursem:

 

Zgłoszonych została następująca ilość piw:

 

1) Sweet Stout - 12

2) Dark Rye English IPA - 4

 

Eliminacji w związku z tym nie będzie, wszyscy są finalistami! :)

 

Do każdego z uczestników wysłałem dziś maila z potwierdzeniem dotarcia paczki.

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI!

 

Kat: DREIPA

1. Szymon Synak

2. Bartek Czarny

3. Mariusz Borkowski

 

Kat: Sweet Stout

1. Szymon Synak

2. Bartosz Hajduk

3. M. Badura, D. Radziewicz

 

Nagroda Specjalna - warzenie zwycięskiego piwa w Browarze Probus

Szymon Synak w kategorii Dark Rye English IPA. 

 

Nagroda o Złoty Kufel Miasta Oława - 500 zł

Bartek Czarny

 

Więcej info w poniedziałek jęsli chcecie.

Edytowane przez Szuwar71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Szymona, obydwa piwa genialne i idealne w stylu. Dark Rye EIPA natomiast lepsza piwo prawie w 100% pokrywało się z opisem i bezapelacyjnie wygrało :) Pozostałe piwa też całkiem niezłe w Sweet Stout poziom niestety średni, królował aldehyd octowy praktycznie w każdym piwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tez sie skłanialem ku sweet stoutowi, jednakże dreipa wydawała się być ciekawszym piwem. Autor idealnie wystrzelił się w styl, który nie ukrywam, nie należał do najłatwiejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tez sie skłanialem ku sweet stoutowi, jednakże dreipa wydawała się być ciekawszym piwem. Autor idealnie wystrzelił się w styl, który nie ukrywam, nie należał do najłatwiejszych :)

 

Z tego też powodu, że DREIPA było praktycznie idealne z opisem stylu nie mam żadnego żalu że zostało wybrane jako najlepsze piwo konkursu. Było na prawdę bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Szymona, obydwa piwa genialne i idealne w stylu. Dark Rye EIPA natomiast lepsza piwo prawie w 100% pokrywało się z opisem i bezapelacyjnie wygrało :) Pozostałe piwa też całkiem niezłe w Sweet Stout poziom niestety średni, królował aldehyd octowy praktycznie w każdym piwie ;)

Genialne to może nie, ale bardzo fajne. Zobaczymy jak nam pójdzie filtracja tego żytniego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.