Skocz do zawartości

Pierwsza własna receptura - American Wheat


Marek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po uwarzeniu kilku warek z gotowych zestawów chciałbym spróbować czegoś swojego ;)

 

Wymyśliłem sobie takie coś:

 

Słód Pszeniczny Jasny - 1,9 kg

Słód Pilzneński - 1,2 kg

Słód Caramel Pils - 0,15 kg

 

Zacieranie:

63°C - 50 min

72°C - 20 min 

Drożdże - Fermentis US-05

 

Chmielenie:

Citra - 10gr/60min

Citra - 5gr/10min

Cascade - 10gr/5min

Citra - 20gr/po zgaszeniu 

 

Chmielenie na zimno - Cascade 30gr

 

BrewTarget pokazuje coś takiego

Warka - 15l

Gęstość początkowa - 13 BLG

Goryczka - 26,3 IBU

Barwa - 9,5

 

Proszę o sprawdzenie, szczególnie chmielenia. Chętnie wysłucham wszystkich uwag  ;)

Chce też zapytać czy jest sens dawać słód zakwaszający? Jeżeli tak to w jakiej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wysokie blg celujesz w przypadku AW. To był mój główny błąd przy 1 AW, przez wysokie odfermentowanie w piwie wyczuwalny był alkohol. Teraz zrobiłem 11,5 blg i smakuje obiecująco, mimo że piwo jeszcze się refermentuje, Szkoda przelewać do 2 fermentatora i pieprzyć się z filtracją chmielin po fermentacji na zimno dla tych 30g. Proponuje wrzucić to na hop stand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłem niedawno AW i tak jak kolega wyżej pisze, masz za wysokie BLG( ja robiłem 10.5 i było idealne na upały). Chmielenie na zimno w tym piwie jest niepotrzebne. Jak chcesz wrzuć Cascade po wyłączeniu palnika, jak spadnie temperatura poniżej 80 i będzie ok, chociaż w moim przypadku 20g Mosaica wystarczyło i był bardzo dobry aromat.

Edytowane przez baczek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To użyje więcej wody w czasie wysładzania, ewentualnie później doleje przegotowanej i zejdę do ok 11 - 11,5 BLG. Będę miał trochę więcej piwka ;)

 

A co do chmielenia to zrobię tak jak mówicie :) mniej roboty i szanse na jakieś zakażenie mniejsze :)

 

Dzięki za porady  :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.