Skocz do zawartości

Pierwsze piwko - co wybrać?


leon_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Właśnie biorę się za rozlewanie Hefe-Weizen (pszeniczne) 12°Blg. Wg tego http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html?12072332#tag kalkulatora, do piwa weizen/weissbier (nie wiem czy właściwe wybrałem), nagazowanie powinno być od 3,6 do 4,5 czyli na to minimalne powinienem dać 220g cukru. Czy to nie za dużo? Na poprzednie warki dawałem ok 100g i było dobrze nagazowane. Prosił bym o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam niestety pewne wątpliwości co do tego pszeniczniaka. W smaku jest lekko kwaśne, chociaż innych oznak zakażenia nie ma. Czy to może być poprostu taki posmak młodego piwa, który z czasem przejdzie, czy to raczej zakażenie?

Tak czy inaczej jest zabutelkowane, ale wole wiedzieć, czego się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powstrzymałem się za długo i otworzyłem małą buteleczkę przeniczniaka. Chociaż nie jest jeszcze mocno nagazowane, piana podeszła pod sam rant butelki, a w smaku jest całkiem fajne. Gdzieś tam czuć lekki posmak kwaskowy, ale jako tako kwaśne nie jest. Więc może to fałszywy alarm z tą infekcją. Niestety są to moje pierwsze warki i nie mam ich z czym porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przejdź się do pierwszego lepszego marketu spożywczego i kup sobie franciszkanera lub paulanera (jeśli chcesz porównywać do dobrych marek) lub np. ciechana pszenicznego jeśli do trochę słabszych (chociaż to zależy od gustu i partii w ciechanie). Na pewno będziesz miał dobre odnośniki.

 

Pozdrawiam

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przejdź się do pierwszego lepszego marketu spożywczego i kup sobie franciszkanera lub paulanera (jeśli chcesz porównywać do dobrych marek) lub np. ciechana pszenicznego jeśli do trochę słabszych (chociaż to zależy od gustu i partii w ciechanie). Na pewno będziesz miał dobre odnośniki.

 

Pozdrawiam

J.

Moim ideałem jest Franciszkaner.. Takie banany chciałbym czuć w moich pszenicznych :) /4-tygodniowe w promocji po 1,2/kg w Auchan - jak to na kursie mówi Maciej :cool: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim ideałem jest Franciszkaner.. Takie banany chciałbym czuć w moich pszenicznych

Qrteczka, a mój przedostatni pszeniczniak to prawie same banany, jak na mój gust to aż za dużo. Czuje się jak bym wciągał syrop dla dzieci o smaku bananowym. Chyba to czar zadania drożdżówek w niskiej temperaturze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyszedł czas na nową warkę i niestety nasuwają się nowe pytania. Zastanawiam się jak jest najlepiej chmielić, mając dwa garnki 20 i 15L. W jednym raczej odpada, bo 20L to jest po same brzegi. Myślę w tym większym garnku chmielić ok 15L, a w drugim garnku tylko zagotować resztę przez jakieś 20 min. Po chmieleniu zlać razem. Będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na nową warkę i niestety nasuwają się nowe pytania. Zastanawiam się jak jest najlepiej chmielić, mając dwa garnki 20 i 15L. W jednym raczej odpada, bo 20L to jest po same brzegi. Myślę w tym większym garnku chmielić ok 15L, a w drugim garnku tylko zagotować resztę przez jakieś 20 min. Po chmieleniu zlać razem. Będzie dobrze?

Ja tak zawsze robie, bo mam małe garki. Wychodzi dobrze. Ale porównania nie mam bo dużego gara nigdy nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chmielę w dwóch małych (15l) garnkach, ale dzielę brzeczkę mniej więcej po połowie na oba garnki i chmiel (pierwszą dawkę) też rozdzielam na pół i brzeczka w obu garnkach jest gotowana przez godzinę.

Ale z kolei nigdy nie robiłem inaczej, więc też nie mam porównania.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem początkujący, czy na marcowe nie jest jeszcze zapóźno i gdzie kupić najtaniej zestaw ze słodów?

Märzen to lager, więc nie jest za późno tak długo jak masz odpowiednie dla fermentacji tego piwa temperatury. Aczkolwiek historycznie był warzony jak wskazuje nazwa. Zestaw słodów widzę w Centrum Piwowarstwa, Homebrewing.pl i Browamatorze. Ceny musisz porównać sobie sam, bo te zależą od konfiguracji z drożdżami, czy śrutowaniem np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie. Właśnie przymierzam się do kupna garnka. I tak się zastanawiam, czy kupić emaliowany ok 30L, czy lepiej dołożyć trochę i kupić nierdzewny 26L? Dobry garnek to przyda się nie tylko do piwa, tylko nie wiem czy te 26L to trochę nie za mało, przy chmieleniu może kipieć, do zacierania w sam raz. Finansowo wygląda to tak: emaliowany ok 80zł, nierdzewka 250 zł. Przebitka jest, ale nawet żona namawia mnie na nierdzewke :o. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybral emaliowany i to nawet 40L. Mi czesto wychodzi 28-29L brzeczki przed gotowaniem i mialbym po brzegi w 30L garnku.

Odpusc sobie nierdzewke i lepiej kup cos innego - np. srutownik albo kapslownice stolowa. To sie na pewno bardziej przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie przymierzam się do kupna garnka. I tak się zastanawiam, czy kupić emaliowany ok 30L, czy lepiej dołożyć trochę i kupić nierdzewny 26L? Dobry garnek to przyda się nie tylko do piwa, tylko nie wiem czy te 26L to trochę nie za mało, przy chmieleniu może kipieć, do zacierania w sam raz. Finansowo wygląda to tak: emaliowany ok 80zł, nierdzewka 250 zł. Przebitka jest, ale nawet żona namawia mnie na nierdzewke :o. Co byście doradzili?

Nie myśl, kup KEGa 50kę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie przymierzam się do kupna garnka. I tak się zastanawiam, czy kupić emaliowany ok 30L, czy lepiej dołożyć trochę i kupić nierdzewny 26L? Dobry garnek to przyda się nie tylko do piwa, tylko nie wiem czy te 26L to trochę nie za mało, przy chmieleniu może kipieć, do zacierania w sam raz. Finansowo wygląda to tak: emaliowany ok 80zł, nierdzewka 250 zł. Przebitka jest, ale nawet żona namawia mnie na nierdzewke :o. Co byście doradzili?

Emalia. Tylko dołożyłbym i wziął 40L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie przymierzam się do kupna garnka. I tak się zastanawiam' date=' czy kupić emaliowany ok 30L, czy lepiej dołożyć trochę i kupić nierdzewny 26L? Dobry garnek to przyda się nie tylko do piwa, tylko nie wiem czy te 26L to trochę nie za mało, przy chmieleniu może kipieć, do zacierania w sam raz. Finansowo wygląda to tak: emaliowany ok 80zł, nierdzewka 250 zł. Przebitka jest, ale nawet żona namawia mnie na nierdzewke :o. Co byście doradzili?[/quote']

Emalia. Tylko dołożyłbym i wziął 40L.

Albo i 50L. :) Mała różnica cen, a może się przydać. Tyle, że przydałby ci się wtedy już taboret i w sumie ci wyjdzie też 250 zł Ale jakość pracy i wygoda już inna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEG odpada. Mieszkam w bloku. Warek nie będę robił większych niż 20L ale nawet przy takich to ten 26L garnek może być mały. Nic chyba kupię emaliowany trzydzieści parę litrów.

Ale np. KEG 30l jest mniejszy niż mój gar emaliowany, jeżeli masz na myśli mało miejsca w bloku... A KEG 50l taki sam tylko wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.