Skocz do zawartości

Pierwsze piwko - co wybrać?


leon_w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem forum, i dopiero mam zamiar zrobić moją pierwszą warkę. Poczytałem trochę, ale i tak mam za mało informacji i nie wiem jak się do tego zabrać. Warkę chce zrobić z tzw. brew-kita, podobnież najwłaściwszy wybór na pierwsze piwo. Mam podstawowy sprzęt do produkcji wina, który zamierzam wykorzystać (balon, winomierz, wężyk). Co jeszcze będę musiał dokupić i gdzie najlepiej kupować?. Z tego co czytałem to będę musiał kupić ekstrakt, drożdże, pirosiarczan do odkażania, kapslownice i kapsle. Prosił bym o podpowiedź, co jeszcze będę potrzebował i gdzie to najlepiej kupić(najlepiej wszystko w jednym miejscu).

Czytałem też, ze zamiast cukru lepiej jest użyć ekstraktu słodowego. Czy na pierwsze piwko wystarczy cukier, czy lepiej jednak jest kupić ekstrakt?

Edytowane przez leon_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jako jedne z pierwszych piw robiłem z ekstraktów jasne i bursztynowe z nienachmielonych ekstraktów z Homebrewing: http://www.homebrewing.pl/zestawy-surowcow-na-bazie-ekstraktow-c-45_46.html - zestawy w sam raz dla poczatkujących.

Oprócz wymieninych przez ciebie akcesoriów kup jeszcze fermentator z kranikiem i termometrem - poręczniejszy od balonów do wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mam pytanie co do słodu zamiast cukru. Słody płynne dość sporawo kosztują, suche są tańsze. Czym się kierować przy wyborze słodu? i który bardziej się opłaca (może płynny jest bardziej wydajny). Wg mnie sypkie łatwiej dozować do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cukru to daj i nawet suchy różnica i tak będzie ogromna

Suchy ekstrakt jest sporo drożdży od płynnego ekstraktu, a kolega napisał:

Słody płynne dość sporawo kosztują, suche są tańsze.

Czy przypadkiem nie pomyliłeś ekstraktu słodowego (płynnego) ze słodem (ziarno)! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Spojrzałem tylko i puszka płynnego jest droższa niż sypkiego, ale nie dopatrzyłem że sypkiego jest np 0,4kg a płynnego 1,5 kg.

To w takim razie rodzi się następne pytanie. Czy słód dobierać wg ekstraktu (tj, ciemny ekstrakt, ciemny słód)? ile płynnego słodu należy dodać do np 23 l nastawu i jak najlepiej go rozmieszać żeby nie napowietrzyć nastawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już zależy co lubisz. Jeden miesza jasny z ciemnym, inny ciemny z bursztynowym, feel free jednym słowem. A co do ilości to na 23 litry dobrym rozwiązaniem jest 2x 1,7kg z WES'a na przykład, albo jeśli już masz puchę chmielonego ekstraktu, to po prostu zamiast kilograma cukru dodajesz jedną 1,7kg puchę i jest gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy rozlewie piwa do butelek, można dać cukier, czy lepiej suchy ekstrakt czy jeszcze coś innego? I czy suchego ekstraktu daje się tyle samo co cokru (tj 4g na 0,5L)?

Ale czemu dodawać surowiec do refermentacji na przysłowiową pałę? :) Jest kalkulator, który podpowie co do grama:

http://hbd.org/cgi-bin/recipator/recipator/carbonation.html

 

Taką funkcję ma też np. BeerSmith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zamówiłem sobie zestaw pro z homebrewing, Coopers Oryginal - Stout 1.7kg Ekstrakt słodowy Coopers ciemny 1.5kg Ekstrakt słodowy w proszku WES bursztynowy 0.4kg

Co do kalkulatora to niestety nie mam pojęcia jak się nim posługiwać (nie znam angielskiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zamówiłem sobie zestaw pro z homebrewing, Coopers Oryginal - Stout 1.7kg Ekstrakt słodowy Coopers ciemny 1.5kg Ekstrakt słodowy w proszku WES bursztynowy 0.4kg

Co do kalkulatora to niestety nie mam pojęcia jak się nim posługiwać (nie znam angielskiego).

Wpisz po kolei 2.0, 20L, 15C i naciśnij "calculate"

 

2.0 to wartość z rozwijalnej listy stylów, dolny i górny zakres zawartości CO2.

Standardowo zaznaczone jest przechowywanie w butelkach i cukier kukurydziany (odpowiednik naszego buraczanego)

 

Podstawowe określenia angielskie w piwowarstwie domowym na 100% będziesz musiał sobie przyswoić, nie ma tego dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeliczyłem i wyszło mi 178g suszonego ekstraktu słodowego (już zamówiony). Dałem 19C (średnia tem. w mieszkaniu) W takim razie doszedł kolejny wydatek - waga kuchenna. Jak wyczytałem najlepiej jest rozmieszać ekstrakt (czy też glukoze) w ok 200ml wody i zagotować, przelać do pustego fermentatora i do tego przelać piwo i butelkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeliczyłem i wyszło mi 178g suszonego ekstraktu słodowego (już zamówiony). Dałem 19C (średnia tem. w mieszkaniu) W takim razie doszedł kolejny wydatek - waga kuchenna. Jak wyczytałem najlepiej jest rozmieszać ekstrakt (czy też glukoze) w ok 200ml wody i zagotować, przelać do pustego fermentatora i do tego przelać piwo i butelkować.

Jeśli mógłbym coś doradzić to zostaw sobie suchy ekstrakt na startery, a do refermentacji daj po prostu cukier, nie będzie różnicy.

 

Licz dla temperatury "piwnicowej", tak gdzie będzie trzymał zabutelkowane piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licz dla temperatury "piwnicowej", tak gdzie będzie trzymał zabutelkowane piwo.

A to nie jest przypadkiem dla temperatury w jakiej piwo jest podczas butelkowania? Ja to rozumiem tak, że podaje się temperature piwa podczas butelkowania aby było wiadomo ile CO2 "jest" juz w piwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem i mam podobne odczucia. Przytoczę cytat z wiki:

Ilość dodawanego surowca zależy od:

temperatury w której przeprowadzamy rozlew - im cieplej tym więcej rozpuszczonego w piwie CO2 ucieka, w 13°C w piwie pozostaje 1.1 vol, w 21°C tylko 0.8 vol. Dlatego do lagerów dodajemy nieco mniej surowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.