Skocz do zawartości

Jakie piwo warzyć latem?


Rekomendowane odpowiedzi

Pozostaje DIY jak kolega zaproponował albo no zakup gotowego (albo dwóch sztuk jeśli za małe http://www.gumtree.pl/a-inne-do-domu-i-ogrodu/lech/pudla-skrzynki-styropianowe/1001305293600910662930409

Ostatnio podarowałem koledze takie, pasowało prawie idealnie na standardowy fermentor, musiał tylko podwyższyć go o kilka centymetrów bo nie chciało mu się frezować dna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje DIY jak kolega zaproponował albo no zakup gotowego (albo dwóch sztuk jeśli za małe http://www.gumtree.pl/a-inne-do-domu-i-ogrodu/lech/pudla-skrzynki-styropianowe/1001305293600910662930409

Ostatnio podarowałem koledze takie, pasowało prawie idealnie na standardowy fermentor, musiał tylko podwyższyć go o kilka centymetrów bo nie chciało mu się frezować dna :)

 

Pytanie jaka jest grubość styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co dałem koledze jak w linku, miał grubość ścianek około 40mm (na oko). Był do styropian twardy (podobny do ekstrudowanego)

Na OLX jest kilka ofert, ale firmy zajmujące się produkcją opakowań jednorazowych także mają w ofercie . Wymiary chyba takie w przedstawionej aukcji: Wymiary:

wysokość: 43cm (56cm z pokrywą)
szerokość: 58cm
głębokość: 58cm

Są odrobinę za małe i trzeba albo frezować dno i pokrywę albo dorobić samemu kołnierz podwyższający - i to jest dobre rozwiązanie. Możemy podnieść pokrywę np o 10cm (kupując gruby styropian) i zmieści się jeszcze rurka fermentacyjna :) 

Ja jeszcze koledze sprezentowałem wkłady chłodzące 500g - pół pudła więc będzie mógł chłodzić do woli. 

Patentem jest jeszcze kupienie taniego termometru (z zewnętrznym czujnikiem) i zainstalowanie go w pudle.

 

 

Ps. Mam do wydania dużo takich wkładów - jakieś 10-15 sztuk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co dałem koledze jak w linku, miał grubość ścianek około 40mm (na oko). Był do styropian twardy (podobny do ekstrudowanego)

Na OLX jest kilka ofert, ale firmy zajmujące się produkcją opakowań jednorazowych także mają w ofercie . Wymiary chyba takie w przedstawionej aukcji: Wymiary:

wysokość: 43cm (56cm z pokrywą)

szerokość: 58cm

głębokość: 58cm

Są odrobinę za małe i trzeba albo frezować dno i pokrywę albo dorobić samemu kołnierz podwyższający - i to jest dobre rozwiązanie. Możemy podnieść pokrywę np o 10cm (kupując gruby styropian) i zmieści się jeszcze rurka fermentacyjna :) 

Ja jeszcze koledze sprezentowałem wkłady chłodzące 500g - pół pudła więc będzie mógł chłodzić do woli. 

Patentem jest jeszcze kupienie taniego termometru (z zewnętrznym czujnikiem) i zainstalowanie go w pudle.

 

 

Ps. Mam do wydania dużo takich wkładów - jakieś 10-15 sztuk :)

 

Pytanie, czy przez taki kołnierz nie ucieknie za dużo ciepła. 56 cm wysokości minus 8 cm sturopianu to daje 48. Powinno wystarczyć standardowo wiadra kręcą się w okolicy 38 cm. najwyżej rurkę głębiej wepchniesz. Poszukam czy na allegro nie ma takich ofert bo wygląda kusząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.

Podwyższenie jest bezpieczne.

Kupujesz gruby styropian- płyta 10cm powinna być ok. Tniesz gruby styropian na paski i doklejasz je (kołnierz w moim rozumieniu) klejem do styropianu albo łączysz kołkami (patyczkami) drewnianymi lub długimi wkrętami. Zaraz zejdę do piwnicy i zmierzę swój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie.

Podwyższenie jest bezpieczne.

Kupujesz gruby styropian- płyta 10cm powinna być ok. Tniesz gruby styropian na paski i doklejasz je (kołnierz w moim rozumieniu) klejem do styropianu albo łączysz kołkami (patyczkami) drewnianymi lub długimi wkrętami. Zaraz zejdę do piwnicy i zmierzę swój. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary tego pudła jakie mam to 40x42 i wys 37cm. Dokładasz do tego butelki z zamrożoną wodą lub wkłady i wymieniasz je 2-3x dziennie zależnie od temp jaką chcesz uzyskać. Ew jest też patent: kupujesz większr wiadro albo beczkę, montujesz na dnie kran, wstawiasz fermenfor, instalujesz to w łazience jeśli cię żona nie wyrzuci... i działasz w płaszczu wodnym, wymieniając całą wodę płaszcza kila razy dziennie albo podłączając pod indtalację zraszacza ogrodowego czasowo. Wlewasz wodę na dole, nadmiar sam się wylewa syfonem u górze... sky is the limmit :) zawsze mogę coś wymyśleć :) zaleta.... może stać pod prysznicem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy Belgach... polecisz jakieś dobre belgijskie dostępne w handlu (w normalnej cenie?)
Polecisz jakiegoś belga z brewkitu? Gozdawa ma belgijskie, polecają do nich dać 1kg cukru kandyzowanego... jest sens w ogóle?
Pozostając przy Belgach... polecisz jakieś dobre belgijskie dostępne w handlu (w normalnej cenie?)
Polecisz jakiegoś belga z brewkitu? Gozdawa ma belgijskie, polecają do nich dać 1kg cukru kandyzowanego... jest sens w ogóle?

 

 

W temacie "lodówek" dla naszych browarów wymyśliłem jeszcze dwie rzeczy:

1. Po prostu dorwać jakąś starą małą lodówkę i w niej trzymać piwo (jak brzydka to schować za jakąś płytą drewnopodobną.

 

Warto popytać znajomych albo gumtree, lub OLX, może ktoś odda za free jeśli się ja tylko samemu zabierze... Teraz jest pora na wymiany sprzętu, remonty.. warto się zakręcić :)

 

 

2. Do pudła styropianowego o którym pisałem wcześniej, dołożyć jedno albo dwa ogniwa peltiera (takie jak w lodówkach samochodowych) i potencjometrem regulując napięcie, regulować moc chłodzenia... (powinno zadziałać jak się nie otwiera za często (bo chłód ulatuje) :)

 

tak przy upale padło mi na głowę więc wymyślam.
 

Edytowane przez Tomasz Nowakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłem że mi czaszkę przegrzało. Zawsze jak będzie za niska temp można rozszczelnić pojemnik.

 

O co chodzi z efektami zapachowymi?

 

Wczoraj na fazie patrzyłem ba olx. Ludzie sprzedają lodówki za ok 100zł. Zawsze można takowego starocia (niską wersję) zakupić i tam prowadzić proces w temp jaka pasuje dla danego gatunku piwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O co chodzi z efektami zapachowymi?
 

 

Podłącz jak chciałeś potencjometr bezpośrednio aby regulować napięcie, a zobaczysz co mam na myśli :) (tylko żeby popłynął większy prąd niż kilka mA) :)

 

 

 

Wczoraj na fazie patrzyłem ba olx. Ludzie sprzedają lodówki za ok 100zł. Zawsze można takowego starocia (niską wersję) zakupić i tam prowadzić proces w temp jaka pasuje dla danego gatunku piwa....
 

 

Do tego sterownik i można działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na fazie patrzyłem ba olx. Ludzie sprzedają lodówki za ok 100zł. Zawsze można takowego starocia (niską wersję) zakupić i tam prowadzić proces w temp jaka pasuje dla danego gatunku piwa....

Sprzedają, sprzedają :) I to jest dobra droga - pod warunkiem, że nie rzucisz tej zabawy po 3 warkach :) Do tego dokupujesz sobie na Alibabie chiński sterownik temperatury STC-1000 i.... hulaj dusza, piekła nie ma :smilies:

 

 

Czu ja wiem czy sterownik będzie potrzebny? Może się uda ustawić w lodówce odpowiednią temp dla fermentacji... ile potrzebujesz? 9oC to chyba najmniej. Ppwinna lodówka pociagnac na minimum

Przyda się - termostat w lodówce ma mały zakres. Na lagery może i ustawisz, ale poza tym nie masz za bardzo pola manewru.

 

EDIT: Ahh, i żeby nie było tak różowo - Lagery są generalnie trudniejszymi piwami niż Ale. Lepiej zacząć od górnej fermentacji :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyda się - termostat w lodówce ma mały zakres. Na lagery może i ustawisz, ale poza tym nie masz za bardzo pola manewru.

 

Zakres jak zakres, ale ustawić na nim jakąś konkretną temperaturę to niezła loteria :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja...

Poszperałem troszkę o tym kontrolerze na forum...

Super sprawa!

Na Ebay'u to koszt około 13$ (z przesyłką) ale czas oczekiwania pewnie miesiąc... ale można z lodówki zrobić wielofunkcyjne urządzenie klimatyzacyjne dla naszego Piwka :)

Edytowane przez Tomasz Nowakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ebay'u to koszt około 13$ (z przesyłką) ale czas oczekiwania pewnie miesiąc..

Do mnie zwykle przychodzi w przeciągu 10 dni :) Sprawdź jeszcze na Alibaba Express - tam zwykle chłopaki kupowali taniej niż na Ebayach. Poczytaj: http://www.piwo.org/topic/4650-sterownik-temperatury-do-lodowki/

 

 

ale można z lodówki zrobić wielofunkcyjne urządzenie klimatyzacyjne dla naszego Piwka :)

Dokładnie - gdy nie potrzebuję jej do fermentacji Ale i aktualnie nie robię żadnego dolniaka, to zwyczajnie trzymam tam piwo, drożdże itp. :P Choć tak konkretnie to ja posiadam zamrażarkę, a nie lodówkę :) Daje ona jeszcze lepszą możliwość regulacji temperatury - zakres od -20C do jakichś +25C obecnie (cieplej w piwnicy nie mam :D) - temperatury ujemne pozwalają na stworzenie idealnych warunków do lagerowania.

 

Dodatkowo trzeba pamiętać, że sterownik STC-1000 posiada dwa wyjścia prądowe - jedno do chłodzenia, drugie do grzania. Takim sposobem możesz w lodówce zamontować np. grzałkę akwariową i zamiast chłodzić, to grzać.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyda się - termostat w lodówce ma mały zakres. Na lagery może i ustawisz, ale poza tym nie masz za bardzo pola manewru.

 

Zakres jak zakres, ale ustawić na nim jakąś konkretną temperaturę to niezła loteria :)

 

 

Próbowałeś czy teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.