Jump to content

[Docent] Dłutowskie degustacje


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

DlutowSpędzając notorycznie czas w wielkomiejskich wielokranach łatwo zapomnieć, że nowa piwna fala zalała głównie większe miasta. A w tak zwanym terenie nie jest już tak wesoło. Dobrym przykładem może być Dłutów – miejscowość pomiędzy Pabianicami a Bełchatowem, w dawnym województwie piotrkowskim, a obecnie łódzkim. Od wielu lat przyjeżdżam tu spotkać się z kuzynami. Jeszcze na początku lat 90 ubiegłego wieku z zaciekawieniem kupowaliśmy piwa z regionalnych browarów. Z tamtych lat pamiętam świetnego Goldpilsa z Browarów Łódzkich. Pamiętam też jak pod koniec lat 90 pojawiło się dotąd niewidziane tu Tyskie (w butelkach euro), było naprawdę w porządku. Był też piotrkowski Kiper z Sulimaru ale tu wspomnienia nie są zbyt ciekawe. Potem nadszedł czas załamania polskiego piwowarstwa i przerzuciliśmy się na piwa czeskie zakupując całe skrzynki w łódzkim Zofmarze. Czeskie piwa ze średnich browarów pojawiły się nawet w dłutowskim sklepie, wydawało się więc że piwna rewolucja dotarła pod strzechy. Niestety rzeczywistość w ciągu roku zweryfikowała próby wprowadzenia ambitniejszych piw do takiej miejscowości.

Obecnie postanowiliśmy spróbować krajowych piw dostępnych w okolicznych sklepach. Martwi fakt, że nie ma w nich piw z browarów położonych najbliżej, a zatem z Piotrkowa (choć marka Rebel i Cornelius z Sulimaru jest obecna w Tesco), ze Zduńskiej Woli, w końcu z Łodzi. Dłutów jest najlepszym przykładem że sprzedaż piw „wokół komina” ciągle jest w Polsce ewenementem. Niestety.

A tymczasem jako pierwsze próbujemy piwa Browaru Bojanowo, jednego z Browarów Regionalnych Jakubiak.

 

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.