Skocz do zawartości

Problem z drożdżami WLP029


BroBart

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie otworzyłem buteleczkę z WLP029 z datą ważności do listopada 2015. Przy otwarciu było charakterystyczne "pssst", a drożdże mają kwaśny zapach. Z racji, że to miało być moje pierwsze warzenie na drożdżach płynnych to chciałbym się upewnić zanim to wyrzucę: rozumiem, że drożdże nie nadają się do użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak drożdże zdecydowanie do wyrzucenia albo wiesz co... Wyślij je do mnie, ja się nimi zajmę :) Na PW podam Ci adres :)

 

Nie no tak na poważnie... Kwaśny zapach to chyba jeszcze nie tragedia - a coś więcej możesz? Robisz starter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie tragedia, ale zapach kojarzy mi się z piwami kwaszonymi Lactobacillus'em, co nie wydaje się normalne.

Nie zamierzałem robić startera, tylko po prostu wrzucić do brzeczki...

 

No nic, zaryzykuję, najwyżej wyjdzie coś pomiędzy Grodziszem a Berliner Weisse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie tragedia, ale zapach kojarzy mi się z piwami kwaszonymi Lactobacillus'em, co nie wydaje się normalne.

Nie zamierzałem robić startera, tylko po prostu wrzucić do brzeczki...

 

No nic, zaryzykuję, najwyżej wyjdzie coś pomiędzy Grodziszem a Berliner Weisse

Jak się zakwasi i wyjdzie dobrze, to zawsze możesz wysłać na konkurs http://www.piwo.org/topic/17515-3102015-i-podlaski-konkurs-piw-domowych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś dodałem WLP300 i cała warka w kibel. Rozpoznanie bojem to nie najlepszy sposób. Kupowałeś zapewne w Twojbrowar? Mam wrażenie, że mają jakiś problem z przechowywaniem fiolek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się zakwasi i wyjdzie dobrze, to zawsze możesz wysłać na konkurs http://www.piwo.org/...s-piw-domowych/
 

Lichtenhainer... w sumie racja :D zobaczymy za 2-3 tygodnie. Póki co drożdże wystartowały i pachnie całkiem normalnie, pasmatrim - uwidim

 

 

Kupowałeś zapewne w Twojbrowar
 

 

Nie, kupowane w themaltmiller.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem WLP, przygotowałem sobie starter, otwieram drożdże żeby wlać do kolby, a tu psyk i smrodek kibla z fiolki. Z racji tego, że miałem zamiar zrobić z tego starter, a nie wlewać bezpośrednio do fermentora (czego nie praktykuję) to postanowiłem je zadać do startera - najwyżej zmarnuję starter. I zmarnowałem. Drożdże na mieszadle po ponad dobie nic nie zadziałały - starter lekko śmierdział, a ekstrakt pozostał praktycznie bez zmian.

 

Wnioski:

 

1. Drożdże już w fiolce mogą być trefne.

2. Zawsze warto/trzeba zrobić starter - najwyżej on pójdzie na straty, a nie całe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.