Jump to content

Zastosowanie zaworu mosiężnego w kadzi zaciernej


Szakal75
 Share

Recommended Posts

Witam czy zamiast zaworu z nierdzewki do kadzi zaciernej można zastosować zawór mosiężny ewentualnie miedziany ? Jeśli możecie mi pomóc bo nie wiem też gdzie mogę kupić zawory z nierdzewki  to samo jeśli chodzi o kształtki ,rurkę (najlepiej w jakimś stacjonarnym sklepie Łódź, Piotrków Tryb ) Czy z nierdzewki to będą zawory z niebieską rączką czy nie ma reguły ?

Edited by morfitru75
Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę by miedź rzeczywiście była wskazana w piwowarstwie.

Przy krótkim kontakcie OK, ale jak ma fermentować przy kontakcie z nią, to raczej nie bardzo. Mosiądz jest dużo odporniejszy chemicznie, ale nic nie przebije "kwasówki", może poza metalami szlachetnymi, ale i to nie jest takie pewne.

 

Innymi słowy: krótki kontakt i chcesz koniecznie oszczędzać to miedź da radę... na drugim miejscu mosiądz, a "kwasówka" to pewniak do wszelkich zastosowań spożywczych.

Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę by miedź rzeczywiście była wskazana w piwowarstwie.

Miedź jest wskazana zwłaszcza w procesie zacierania wytrąca jakieś siarczki w niektórych browarach zamocowany jest łańcuch miedziany przy mieszadle Poza tym nie zamierzam fermentować w kadzi zaciernej . Tak czy inaczej dzięki Wszystkim za pomoc  

Edited by morfitru75
Link to comment
Share on other sites

Mosiądzu nie powinno się stosować w przypadku kontaktu z wodą pitną. Mosiądz zawiera ołów, mało ale jednak. Tylko miedź lub nierdzewka.

Pozwolę się nie zgodzić z powyższym ... wystarczy odkręcić pokrętło baterii umywalkowej i zobaczyć co jest w środku. Na 95% będzie to mosiężna głowica. Ponadto w większości same baterie, które nie są z nierdzewki przeważnie są z mosiądzu.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.