Jump to content

[Piwny Garaż] Brewers of Might and Magic


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

nowofalowe rzemiosło wkracza do królestwa

W poprzednim wpisie, swoistym teaserze, wspomniałem o wspólnej akcji Ubisoft Polska i PiwnyGaraż.pl na 20-lecie serii Heroes of Might and Magic. W końcu w tym roku wychodzi, kanonicznie, VII część cyklu. A i dwie dekady to dość okrągła data.

Wpis komercyjny sponsorowany przez Ubisoft Polska

I właśnie – dwie dekady trwania serii. Uwielbiana przez większość trójeczka wyszła w ’99 roku. Millenium bug, koniec ciekawych lat 90-tych, w moim przypadku akurat koniec podstawówki. We wspomnianym roku również odbyła się ostatnia edycja Gambleriady. Ciekawe swoją drogą ilu z Was pamięta Gamblera ;) Mam nadzieję, że przynajmniej kilka osób się trafi.

Z jednej strony nostalgia – wspaniałe czasy z kultowymi grami, pismami i programami telewizyjnymi (Escape na Polonii 1, nawet mocniejsze teledyski puszczali). Z drugiej – szczyt piractwa w Polsce, co dość mocno spowolniło oficjalny rozwój dystrybucji gier komputerowych na naszym rynku.

Patrząc na ten okres – byłem przekonany, że w przyszłości będę pracował w branży gier komputerowych. Może w jakimś piśmie jako redaktor, może coś bardziej zaawansowanego. Ale w życiu bym nie przypuszczał, że drogi moje i świata komputerowego przetną się w tak ciekawym miejscu.

Już dawno przestałem być graczem hardkorowym, stając się obrzydliwym casualem. W dodatku głównie konsolowym. Cóż – dom, rodzina, większa ilość sposobów na wydanie gotówki. A doba nadal ma 24 godziny. Ciekawe było wrócić z powrotem w rozgrywce do myszki i klawiatury. Zwłaszcza jak laptopa można podłączyć do telewizora i grać elegancko sprzed wygodnej kanapy.

Ale ale – jak to przecięcie światów, zapytacie. I o to właśnie chodzi – seria zmieniała się przez te lata. Tak jak i my wszyscy, nie to żebym komukolwiek wiek wypominał. I skoro wszyscy już jesteśmy dorośli, seria ma 20 lat, a w tym roku wychodzi najnowsza część to czemu by tego nie uczcić w dość niekonwencjonalny sposób?

I tym sposobem jest uwarzenie piwa, które kojarzyć się będzie z Heroes of Might and Magic. Tutaj potrzebuję Waszej pomocy, o czym wspomniałem poprzednio.

Ubisoft Polska organizuje we wrześniu (konkretnie 5-6.09.2015) w kopalni soli w Bochni specjalny event premierowy Heroes of Might and Magic VII. Na tej premierze będzie limitowana ilość specjalnego piwa. Specjalnego, ponieważ zaproponowanego przez Was.

Jeżeli masz pomysł na to konkretne piwo, to będę potrzebował:

  • stylu i albo składu surowcowego albo określenia jakie ma być pod kątem barwy, aromatu i smaku (im więcej napiszecie tym lepiej),

  • nazwę (cenzuralną ;)),

  • projekt etykiety bądź sugestie z nim związane.

Trzy osoby, które prześlą najciekawsze wg mnie pomysły dostaną zaproszenia na wspomniany event. Dodatkowo najlepszy pomysł zostanie przeze mnie uwarzony na tę specjalną okazję.

W ramach zachęty jeszcze trochę informacji o samej nagrodzie:

– kopalnia soli w Bochni – dość charakterystyczne miejsce plus świetne odniesienie do dwóch światów w HoMM. Z tego też względu wydarzenie jest dość ekskluzywne,

– całość imprezy jest oczywiście tematyczna, w związku z czym będzie ogrom aktywności związanych ze światem Heroes of Might and Magic: cosplaye, HoMM VII oraz spotkanie z developerami.

A to tylko część cymesów, resztę skrywa jeszcze mgła tajemnicy i nieodkrytej mapy ;)

Ramy czasowe mamy dość krótkie ze względu na długość procesu technologicznego. Dlatego odpadają wszystkie „mocarne” style, które po prostu wymagają długiego leżakowania. Z tego samego względu nie zalecałbym przesyłać propozycji lagerów.

Swoje propozycje do niedzieli 02.08 włącznie na adres heroes@piwnygaraz.pl.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Powodzenia!Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.