Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Jelenia Góra - Faktoria Alkoholi


Rekomendowane odpowiedzi

Depozyt znajduje się w sklepie Faktoria Alkoholi, ul. Elsnera 3b w Jeleniej Górze.

Sklep jest otwarty codziennie w godzinach 13:00-21:00

 

Mapka jeśli ktoś z poza Jeleniej Góry chciałby zdeponować piwo

https://www.google.pl/maps/place/Lombard+Lombi/@50.914915,15.760285,3a,75y,5.24h,80.99t/data=!3m7!1e1!3m5!1smF3nnP0Qa7gm3AihF6YsXA!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DmF3nnP0Qa7gm3AihF6YsXA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D100%26h%3D80%26yaw%3D325.23245%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x470ee078d7fb20eb:0xf08c86ca29d853a!6m1!1e1?hl=pl

 

Aktualny stan depozytu (27.07.2015r.)

Jeżowski Browar Domowy:

  • doppelweizenbock
  • rye robust porter
  • tropical belgian ipa

 

Goldbach

  • British Pale Ale
  • Szkockie Ale
  • Wędzony Porter
  • Stout

Browar Domowy Osmotar

  • 3 x Mild
Edytowane przez karczmarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest otwarty codziennie w godzinach 13:00-

"Świetna" godzina startu - jak za starych, "dobrych" czasóF.   :lol:

 

Miewam niekiedy kierunek Jelonka, jeśli się przydarzy po trzynastej... postaram się coś podmienić.

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem Saison oraz Smoke Stouta. Zabrałem RISa Chilli, którego właśnie degustuje:) Pozwolę sobie na małą ocenę piwa, bo przecież o to tutaj chodzi:)

 

Piana: Niestety brak jakiekolwiek:( Piwo lane nawet z kilkudziesięciu centymetrów jej nie wymusiło.

Barwa: Czarne, nieprzejrzyste 

Aromat: Bardzo mi się podoba, bardziej czekoladowy niż kawowy. Mi osobiście kojarzy się lekko z whisky:) Owocowy, śliwkowy.

Smak: Jak dla mnie zbyt wodniste jak na RISa. Chilli fajnie rozgrzewa, ale mi osobiscie przeszkadza. Nie lubię piw z tym dodatkiem, ale to już jest zależne od indywidualnych preferencji.

Ogółem: Przede wszystkim 5 za aromat, który dla mnie jest bardzo dobry. Piwa z dodatkiem chilli są dość specyficzne i nie wszystkim posmakują, jednak kunszt piwowara jest niepodważalny. 

Edytowane przez Corey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zostawiłem w depozycie Imperial Red Ale, wziąłem Saisona z Piechowickiego Browaru Domowego (ocena poniżej)

 

Aromat: pierwszy niuch przynosi skojarzenia z Belgią tj. słodycz estrów owocowych (brzoskwinie, cytryna), lekka kwasowość, następnie wyraźna, ale nienachalna mięta, po ogrzaniu lekkie fuzelki

Wygląd: pomarańcz, zamglone

Piana: biała, grubopęcherzykowa, nietrwała

Smak: słodowość dominuje, złożone owocowe posmaki, ale także dość wyraźna kwasowość i cierpkość

Goryczka: średniej intensywności, w finiszu lekko zalega (podejrzewam miętę)

Odczucie w ustach: dość treściwe, nadmierne wysycenie, piecze w gardle po przełknięciu

Ogólne wrażenia: piwo przyjemne w odbiorze, mieści się w stylu i poza kilkoma mankamentami, nie ma istotnych wad. Nie przepadam za miętą w piwie, ale w tym wypadku nie naprzykrzała się (chociaż bez niej pewnie byłoby lepsze:)). Na butelce nie widziałem daty butelkowania, a to by sporo wyjaśniło w kwestii kwasowości i nagazowania. 

Edytowane przez Barą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów piwowarów jakiś czas mnie nie było i po powrocie miłe zaskoczenie że mamy depozyt.Wczoraj wstawiłem 2 Risy i 2 Stouty owsiane.Wybrałem Rye Robust Porter.Jeszcze nie degustowałem.   

Edytowane przez Kris Piero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mild z Browaru Osmotar zdegustowany:) 

 

Aromat: Lekko słodowy i owocowy, wydaję mi się, że trochę metaliczny (test skórny jednak tego nie potwierdził).

Wygląd: barwa miedziana, zmętnione.

Piana: średniopęcherzykowa o kolorze przybrudzonej bieli:)

Smak: w smaku wytrawne, majaczy gdzieś lekka owocowość i kwaskowość. Średnie wysycenie.

Goryczka: Niska, aczkolwiek wyczuwalna.

Ogółem: Lekkie (9blg), orzeźwiające i przyjemne piwko. Generalnie niewiele się w nim dzieje, ale taki to już jest ten styl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.