Skocz do zawartości

O co chodzi?


Krzyko

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was odwiedził w ostatnim czasie wrocławski Spiż?

Po wizycie w tym przybytku sporo sobie obiecywałem. I co? Ano tak:

Pszeniczne wodniste i bez smaku. Niewarte szerszego komentarza.

Tzw. Spiżowe Jasne wali diacetylem na odległość. Stężenie zjełczałego masła jest takie, że żadna siła nie zmusiłaby mnie do dopicia tego napoju do dna.

Oba piwa serwowane w niezbyt czystym szkle i w zbyt wysokiej temperaturze.

Obsługa zawstydzająco niekompetentna. Niepotrzebnie zadałem pytanie czy Jasne jest górnej czy dolnej fermentacji. Odpowiedzi i tak nie uzyskałem, a nasłuchałem się bzdur.

Standardowa zagrycha serwowania do każdej zakupionej szklanki piwa ma postać obeschniętej kromki chleba maźniętej czymś co przypomina smalec.
Cen nie będę już komentował...

 

Tymczasem...

Ławki obsiadają tłumy zadowolonych ludzi, przekonanych, że to co piją jest dobrym piwem. Przecież sam fakt pochodzenia z browaru restauracyjnego nobilituje...

A mówi się, że poziom kultury piwnej w Polsce wzrasta, że ludzi znających się na piwie jest coraz więcej. Hm, powolny to proces...

Edytowane przez Krzyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj miałem okazję odwiedzić browar restauracyjny, jednakże w Bydgoszczy. Piwo jak piwo, trzymało swój stały, słaby raczej poziom, ale mnie również uderzyła niekompetencja obsługi. Przy stoliku obok usiadła spora rodzina, kelnerka próbowała im przybliżyć szeroką gamę 4 piw. Potrafiła wydukać tylko tyle, że pils "to takie normalne, standardowe piwo", a "ale jest gorzki". Wszyscy zamówili pilsa. 

I nie jest to odosobniony przypadek. Wiele razy zdarzało mi się trafić do lokalu, gdzie było porządne piwo, ale nikogo kto choćby trochę się na tym znał. Na zasadzie - szef usłyszał, że to modne, dobrze się sprzedaje, zamówił kilka kegów, ale o edukacji podwładnych już zapomniał. 

Może i piwna rewolucja dotarła pod strzechy, ale na salony to jeszcze długo nie wejdzie.  ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przynajmniej 5 lat wiadomo, że do Spiża się nie chodzi. Warto sprawdzić na browarbiz jak się ma oferta, odważni ludzie co jakiś czas robią rekonesans.

 

po prostu, spiż się nie wyrabia z produkcją i jest jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przynajmniej 5 lat wiadomo, że do Spiża się nie chodzi. Warto sprawdzić na browarbiz jak się ma oferta, odważni ludzie co jakiś czas robią rekonesans.

 

po prostu, spiż się nie wyrabia z produkcją i jest jak jest.

 

A druga prawda taka, że spisz to głównie browar nastawiony na zwykłych ludzi nie szukający wygórowanych smaków... I takie piwa produkują! Tam się teraz chodzi głównie zjeść choć żarcie też mają paskudne ;) Dwa Spiż nie idzie z modą od lat ma taki sam poziom piw i repertuar. A wiesz to rynek i dla laika gratka zajść do "browaru restauracyjnego"

 

Wrocław jest na tyle dużym miastem, że masz kilka browarów nie wiem czy pod Psem już ruszył, ale z rynku 20 minut autobusem jest Browar stu mostów (tam z jakością też różnie) Niedługo otwiera się browar Prost, a generalnie na piwo to do Kontynuacji, ZUP, Marynki albo Szynkarni (w tym ostatnim też dobrze zjesz).

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to by się zgadzało. Tuż za rogiem, w Bierhalle wypiłem naprawdę zacne marcowe, a i jeść dali nieźle. Złoty Pies niestety jeszcze zamknięty. A szkoda. Byłem tam co prawda baaardzo dawno temu, ale do dziś mam miłe wspmnienia. Obok ZUP nawet przechodziłem ale moja wizyta we Wrocku bya zbyt krótka i po prostu nie zdążyłem tam wstąpić.

Może następnym razem...

Edytowane przez Krzyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.