Jump to content

O co chodzi?


Krzyko
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z Was odwiedził w ostatnim czasie wrocławski Spiż?

Po wizycie w tym przybytku sporo sobie obiecywałem. I co? Ano tak:

Pszeniczne wodniste i bez smaku. Niewarte szerszego komentarza.

Tzw. Spiżowe Jasne wali diacetylem na odległość. Stężenie zjełczałego masła jest takie, że żadna siła nie zmusiłaby mnie do dopicia tego napoju do dna.

Oba piwa serwowane w niezbyt czystym szkle i w zbyt wysokiej temperaturze.

Obsługa zawstydzająco niekompetentna. Niepotrzebnie zadałem pytanie czy Jasne jest górnej czy dolnej fermentacji. Odpowiedzi i tak nie uzyskałem, a nasłuchałem się bzdur.

Standardowa zagrycha serwowania do każdej zakupionej szklanki piwa ma postać obeschniętej kromki chleba maźniętej czymś co przypomina smalec.
Cen nie będę już komentował...

 

Tymczasem...

Ławki obsiadają tłumy zadowolonych ludzi, przekonanych, że to co piją jest dobrym piwem. Przecież sam fakt pochodzenia z browaru restauracyjnego nobilituje...

A mówi się, że poziom kultury piwnej w Polsce wzrasta, że ludzi znających się na piwie jest coraz więcej. Hm, powolny to proces...

Edited by Krzyko
Link to comment
Share on other sites

Też wczoraj miałem okazję odwiedzić browar restauracyjny, jednakże w Bydgoszczy. Piwo jak piwo, trzymało swój stały, słaby raczej poziom, ale mnie również uderzyła niekompetencja obsługi. Przy stoliku obok usiadła spora rodzina, kelnerka próbowała im przybliżyć szeroką gamę 4 piw. Potrafiła wydukać tylko tyle, że pils "to takie normalne, standardowe piwo", a "ale jest gorzki". Wszyscy zamówili pilsa. 

I nie jest to odosobniony przypadek. Wiele razy zdarzało mi się trafić do lokalu, gdzie było porządne piwo, ale nikogo kto choćby trochę się na tym znał. Na zasadzie - szef usłyszał, że to modne, dobrze się sprzedaje, zamówił kilka kegów, ale o edukacji podwładnych już zapomniał. 

Może i piwna rewolucja dotarła pod strzechy, ale na salony to jeszcze długo nie wejdzie.  ;) 
 

Link to comment
Share on other sites

Od przynajmniej 5 lat wiadomo, że do Spiża się nie chodzi. Warto sprawdzić na browarbiz jak się ma oferta, odważni ludzie co jakiś czas robią rekonesans.

 

po prostu, spiż się nie wyrabia z produkcją i jest jak jest. 

Link to comment
Share on other sites

Od przynajmniej 5 lat wiadomo, że do Spiża się nie chodzi. Warto sprawdzić na browarbiz jak się ma oferta, odważni ludzie co jakiś czas robią rekonesans.

 

po prostu, spiż się nie wyrabia z produkcją i jest jak jest.

 

A druga prawda taka, że spisz to głównie browar nastawiony na zwykłych ludzi nie szukający wygórowanych smaków... I takie piwa produkują! Tam się teraz chodzi głównie zjeść choć żarcie też mają paskudne ;) Dwa Spiż nie idzie z modą od lat ma taki sam poziom piw i repertuar. A wiesz to rynek i dla laika gratka zajść do "browaru restauracyjnego"

 

Wrocław jest na tyle dużym miastem, że masz kilka browarów nie wiem czy pod Psem już ruszył, ale z rynku 20 minut autobusem jest Browar stu mostów (tam z jakością też różnie) Niedługo otwiera się browar Prost, a generalnie na piwo to do Kontynuacji, ZUP, Marynki albo Szynkarni (w tym ostatnim też dobrze zjesz).

Edited by Undeath
Link to comment
Share on other sites

Tak, to by się zgadzało. Tuż za rogiem, w Bierhalle wypiłem naprawdę zacne marcowe, a i jeść dali nieźle. Złoty Pies niestety jeszcze zamknięty. A szkoda. Byłem tam co prawda baaardzo dawno temu, ale do dziś mam miłe wspmnienia. Obok ZUP nawet przechodziłem ale moja wizyta we Wrocku bya zbyt krótka i po prostu nie zdążyłem tam wstąpić.

Może następnym razem...

Edited by Krzyko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.