Skocz do zawartości

Otulanie pojemnika zacierno-warzelnego grzanego gazem.


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś tutaj z forum otula swój gar zacierny/warzelny folią termoizolacyjną?

Chodzi mi o taką: link

 

Wiem, że dużo osób używa waty szklanej, która z jednej bądź z dwóch stron jest zafoliowana.

Ale niestety ja nie mogę nigdzie czegoś takiego zdobyć (jedynie całą rolkę za 400zł).

 

Tuta kolega używa chyba czegoś takiego i jak widać z powodzeniem.

 

PS. Mój zestaw zacierno-warzelny wygląda identycznie jak na filmiku.

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam czegoś takiego:

http://allegro.pl/alufox-mata-termoizolacyjna-docieplenia-na-metry-i5535761769.html

 

W moim przypadku służy to do ocieplenia fermentora, w którym filtruję. Lepiej trzyma temperaturę pomimo tego, że nie jest idealnie owinięty. Tibek używa dokładnie tego samego do garnka i z tego co wiem sprawdza mu się takie rozwiązanie.

 

Jedyny minus to taki, że może być problem z użyciem tego rozwiązania jak używasz gazu do grzania gara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem od razu w temacie napisać, że chodzi tylko i wyłącznie o grzanie GAZEM.

Grzanie prądem to żaden problem. Byle czym się okryje gar i po kłopocie.

 

 

 

PS. Czy moderator może zmienić nazwę tematu? Niech doda, że chodzi o grzanie tylko gazem

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wełna mineralna z aluminium np. Rockwool alu lamella mat, brzegi podklejone dodatkowo taśmą klejącą z aluminium. Od dolnego brzegu gara/kega trzeba dać ok 10-15cm bez izolacji bo będzie się palić. Mam tak u siebie zaizolowane HLT, otulina jest demontowalna, na razie przerobiła ok. 10 warek i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poprawiony.

Czy jakiś mod może teraz pousuwać wszystkie posty oprócz @Hefeweizen?

Znowu zrobi się śmietnik i niczego się nie dowiem.

A na pewno nie tylko mi przyda się taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitupitu

Taka mata z wełny obustronnie pokryta aluminium jest dostępna w Castoramie na stoisku z akcesoriami do kominków.

 

A izlować trzeba tak aby przynajmniej 10cm była wyżej niż dno bo się spali. Dotnij tylko jedną stronę(góra i dół), wydłub wełnę a pozostałą folię z drugiej strony zagnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.