Skocz do zawartości

piwo z sokiem


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję dla żony mały prezencik. Chcę uwarzyć piwo z sokiem (chcę dodać syrop owocowy) - procentowo coś w ogolicy 2-3%, jednak chcialbym by było sok czuć  mocno. Macie pomysł jak zrobić tak, by piwo nie było za mocne (od fermentacji cukrów pochodzących z syropu) a jednocześnie dać go na tyle dużo by było go dość mocno czuć? Za przykład tego co chcę uzyskać może posłużyć piwo porzeczkowe z Grodziska lub np. piwo porzeczkowe z Czarnego Kota. Wiem, że można najwyżej w wyższej temperaturze zacierać, i dzięki temu mniej cukrów będzie ze słodów, jednak ile dodać soku by było go czuć w piwie? No i o ile mi on podbije ekstrakt (syrop jaki mam to jest naturalnie w domu zrobiony z czarnej porzeczki, bez dodawania cukru)? Może ktoś już próbowal i wie bo średnio mi sie pyli wlewanie soku do 20 litrów wody i próbowanie kiedy będzie juz mocno wyczuwalny ;)

I kiedy według Was go dodać? Pod koniec gotowania z chmielem? Czy na początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kiedy według Was go dodać? Pod koniec gotowania z chmielem? Czy na początku?

 

Najlepiej wprost do szklanki tuż przed konsumpcją. Poważnie! Sprawdzone w działaniu przez wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego dnia "uwarzyłem" coś takiego Warka#11 Malinowe 

Zlewając na cichą saisona zostawiłem 5 litrów w fermentorze, 1litr syropu malinowego  rozrobiłem w 4litrach wody i dolałem do fermentora.

Miesiąc od zabutelkowania pierwsza degustacja i jęk zawodu uuuuuuu.... stwierdziłem ze piwo totalnie nie wyszło, w smaku jakaś chemia. Odstawiłem do piwnicy, po pół roku przypomniałem sobie o Malinowym, spróbowałem i kolejny jęk ale w drugą strone.   W aromacie czuć maliny, kolor czerwono - malinowy, w smaku już trochę  mniej malinowe ale coś tam czuć. Jedna dla kobiet zbyt słodkie, mogłem do rozlewu użyć słodzika.

 

Następnym razem użyję więcej syropu malinowego i do  paru butelek dorzucę słodziku.

 

Może rzeczywiście nie warto kombinować tak jak pisze Majerto i serwować swojej kobiecie piwo z sokiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.