Skocz do zawartości

Moja pierwsza SMASH IPA


Ernest

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pojawiam się i znikam więc sorry za pewną nieobecność na forum, ale natłok spraw nie pozwala mi na częste siedzenie na internecie o warzeniu nie wspominając. Czerwiec był intensywnym miesiącem - przylot do Kanady naszych Mam - mojej i mej Narzeczonej, potem nasz ślub :) Czas więc spędzaliśmy w rodzinnym gronie.

 

W najbliższą sobotę planuję uwarzyć swoją drugą warkę, a w sumie to warkę nr. 001, jako że pierwsza to był totalny eksperyment więc nazwałem ją #000 :)

Tak więc moje kolejne piwo będzie to SMASH IPA na chmielu Simcoe, słodzie 2-Row Pale, drożdżach US-05.

Planuję zrobić to tak:

 

1. Zacier 22L, 7kg 2-Row Pale malt:

60min w 66°C, 10min mashout w 78°C następnie sparge z 12L wody podgrzanej do temp. 78°C

 

2. Gotowanie 90min:

- wsypuję 300g dekstrozy i doprowadzam do wrzenia (od tego momentu liczę 90min),

- 60' 30g na goryczkę (35 IBU),

- 15' 45g na smak (26 IBU ale myślę czy nie sypnąć 60g i mieć 35 IBU czyli razem da mi to 70 IBU - górna granica stylu),

- whirlpool w trakcie którego wsypię 60g chmielu gdy temp. osiągnie 85°C,

- gdy temperatura spadnie do 75°C wyłączę chłodzenie i zrobię hopstand na 60min.

- chłodzenie do 17-18°C, przelanie do fermentora i zadanie 1 saszetki nawodnionych wodą o temp. 17-18°C drożdży US-05.

 

Planuję dać piwu 2 tyg na burzliwej. Zastanawiam się nad chmieleniem na zimno. Jeżeli miałbym robić DH to sypałbym 90g po zlaniu na cichą i zostawiłbym to na 5-7dni max.

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez Ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw gratulacje!

Jedyna wątpliwość jaką mam jest ilość drożdży i gęstość początkowa.

Qbrew na szybko wyliczył mi BLG=18,5 - nie wiem czy jedna saszetka wystarczy do przefermentowania.

Dokupiłbym drugą paczkę suchych, albo puścił najpierw jakieś piwo 8-10 BLG i użył gęstwy.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dekstroza to chyba zwykły cukier prosty ? Drożdże go przerobią więc słodkości raczej nie doda.

 

Co do słodowości (a nie słodkości) to przy tym OG i słodzie pale ale będzie jej, moim zdaniem, wystaraczająco.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wyszedł eksperyment z pierwszą warką?

 

Słodkość możesz zrobić zacieraniem. Wystarczy podnieść temperturę do 67-68 stopni, ale moim zdaniem w 66 jest ok. Ja bym wyrzucił chmiel z 15 minuty albo przeniósł go na 5-0 jeśli planujesz hopstand. Ewentualnie daj więcej na hopstand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że Simcoe najfajniej pracuje na 15min do końca, dlatego zdecydowałem się na ten step. Pozostanę przy tym i zobaczymy. A whirlpool/hopstand robię swoją drogą, może dam nieco więcej chmielu tam ;)

 

W moim eksperymencie Double IPA czyli pierwszej warce ever, właśnie pominąłem chmielenie na smak i aromat (zrobiłem goryczkę i whirlpool/hopstand, a na cichej dryhopping) i nie byłem zadowolony z pełni smaku. Brakowało mi smaku w piwie. Aromaty wyszły genialne (mango, nieco żywiczki), goryczka wystarczająco mocna, ale nie zalegająca, a smak był jakby płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem "nieco" zmniejszyć tę warkę z docelowych 20L do 10L i dzięki temu za 2tyg zrobię kolejnego SMASHa, tym razem z innym chmielem (całą resztę pozostawię bez zmian).

 

Przy pomocy BrewTarget zrobiłem nową recepturę na 10L, tak by wszystkie współczynniki (OG, FG, IBU, etc) były identyczne z 20L pierwowzorem.

 

Całość prezentuje się następująco:

 

10L

OG 1.063

FG 1.016

6.1% alk

70 IBU

 

3.5kg Pale 2-row zacierany w 12L wody 60min w 66st, mashout w 78st C.

Sparge 4L wody o temp. 78st C.

 

Gotowanie 90min.

60' - 20g goryczka, 36 IBU

15' - 37g smak, 33 IBU

whirlpool - 35g wsypane na 85st C

hopstand od 75st C przez 60min

 

Fermentacja jedną (?) saszetką US-05 przez 2tyg lub więcej.

Cicha i chmielenie na zimno myślę, że 50g na 5-7 dni wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70%

Sam na początku wpisałem 4kg, ale wychodziły mi niewłaściwe dane względem 20L pierwowzoru, więc wpisałem 3.5kg i trafiłem idealnie.

 

 

 

Fermentacja jedną (?) saszetką US-05

Mr Malty mówi, że możesz wykorzystać nawet połowę paczki.

 

 

Okej, tylko co ja zrobię z otwartą saszetką i resztą jej zawartości? 

Edytowane przez Ernest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70%

Sam na początku wpisałem 4kg, ale wychodziły mi niewłaściwe dane względem 20L pierwowzoru, więc wpisałem 3.5kg i trafiłem idealnie.

 

 

 

Fermentacja jedną (?) saszetką US-05

Mr Malty mówi, że możesz wykorzystać nawet połowę paczki.

 

 

Okej, tylko co ja zrobię z otwartą saszetką i resztą jej zawartości? 

Ja dodaję całą paczkę na 10 L. Jeśli upierasz się nad użyciem połowy to uwarz 2x10 L. Nachmiel sobie obie brzeczki różnymi chmielami i będziesz miał dwa SMaSH'e za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Jak najlepiej zabezpieczyć otwartą paczkę drożdżaków i jak długo można ją trzymać?

 

Zawiń ją mocno następnie użyj gumki recepturki, albo klamerki do papieru. Potem wsadź do woreczka strunowego żeby ograniczyć dostęp wilgoci i tlenu - 2 razy prewencyjnie. A trzymać jak najkrócej możliwe, ale myślę, że przy ograniczonym dostępie wilgoci z miesiąc dwa można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.