Skocz do zawartości

Coś pływa w butelkach z piwem


peem

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w niektórych butelkach z różnych warek pływa coś do przypomina delikatną błonę, pajęczynę, nie potrafię tego lepiej nazwać. Po przelaniu do butelki to coś praktycznie ginie lub pozostawia jakąś delikatna ciemna smużkę na pianie w jednym miejscu. W smaku/zapachu piwo jest takie same jak piwa z butelek gdzie czegoś takiego nie zauważyłem. Nie wyczuwam żadnych objawów infekcji. Widać to w piwach jasnych w ciemnych nie zauważyłem ale nie wykluczone że też występuje tylko tego nie widać.

Wszystkie butelki myję woda z płynem po opróżnieniu a przed rozlewem płuczę wodą a następnie dezynfekuję Chemipro Oxi. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i podejrzewa co może być przyczyną? Fakt że z przy jednej warce w niektórych butelkach to jest a w niektórych nie ma wskazywałby na butelki. Sam nie wiem. W sumie da się z tym żyć, ale dać komuś taką butelkę to trochę obciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załączasz żadnego zdjęcia, więc zapytam:

Czy to coś przypomina błonę pływającą po zbyt długo parzonej herbacie?

Trudno zrobic zdjęcie, bo widać to tylko w butelce. Jakie mogłem takie zrobiłem.

Jeżeli chodzi Ci o błonę pływającą na wierzchu herbaty to nie jest to podobne.  Zazwyczaj jest to przyczepione jedna stroną do boku butelki i przy delikatnym ruchu butelką faluje w piwie (w środkowej części butelki). Po przelaniu do szklanki najczęściej szybko ginie w pianie zostawiając małą ciemną plamkę (paproch) na pianie.

 

post-12048-0-00384000-1437423340_thumb.jpg

Edytowane przez peem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na tym zdjęciu dużo, bo jest zrobione chyba szyszką chmielu :D. Osad może być spowodowany kamieniem z wody, u mnie tak jest. Inna opcja to jakaś drobna infekcja. Jeżeli w smaku jest dobre to się nie przejmuj i spożywaj ;)

 

Edit:

Ok już wiem co miałem zobaczyć, to raczej nie jest kamień z wody.

Edytowane przez maciek1221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla swojego bezpieczeństwa oddaj mi te butelki ;)

Zutylizuję je w kilka wieczorów.

 

A na poważnie - ogrzej butelkę i zobacz, czy to się zmienia. Miałem coś takiego w kilku butelkach z kraftowych browarów. Infekcja to to nie jest. Po ogrzaniu piwa glut znikał, więc zachowuje się trochę jak zmętnienie na zimno, tylko jakoś z czapy, bo nie w całej butelce, a tworzy się tylko smuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zrobic zdjęcie, bo widać to tylko w butelce. Jakie mogłem takie zrobiłem.

Życzliwa rada - następnym razem zrób na tle białej kartki albo białej ściany, bo tak to nie wiadomo które smugi pływaja w piwie a które są prześwitującą częścią tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.