Jump to content

Beczki dębowe


Sinister
 Share

Recommended Posts

Od którego sprzedawcy najlepiej kupić taką beczkę 20 albo 30 litrów? Znalazłem kilku, z których każdy się chwali atestami itp., ale czy prawda to nie wiem. Mam jedną taką beczkę nie wiem skąd, ale chyba jej nie użyję bo chyba była używana do kapusty.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaką beczkę nową czy używaną. Nowe beczki trzeba samemu uzdatniać i uszczelniać (ew. wypalać) więc dla mnie to średnia opcja. Najlepsze są używane po czymś (whisky albo winie)- wnoszą ciekawe smaki i aromaty wtedy do piwa, ale w takim litrażu sporo kosztują. We Wrocku jedna firma je dystrybuje, trzeba przedzwonić i się zapytać tu:  http://brewservice.pl/

 

Edit. Nie ten link ;) Już poprawione.

Edit 2: No to już powinno działać.

Edited by Undeath
Link to comment
Share on other sites

Nazwa linku wyświetlana w poście poprawiona ale nadal odwołuje się do piwo.org. Trzeba jeszcze w jednym miejscu podmienić ;)

 Już naprawiłem coś się potegesowało.

 

 

 

One juz są wypalane. Cena nowej około 300zl.

 

To po co ten temat nie rozumiem? Jak już znalazłeś beczki i to tanio to w czym masz problem? 

 

No to podziel się linkiem skoro masz takie dojścia albo kontaktem może ktoś skorzysta... Ten co ja podałem beczki są pewne i korzystają z nich różne browary np. Widawa, Alebrowar, Olimp i Artezan

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłem swoją co prawda 10 litrów na allegro. Sprzedajacy pisze że są z Węgier. We wtorek zlewalem z niej stouta i aromat był bardzo ciekawy. Wcześniej. Miałem w niej swój destylat.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Bednarstwo.eu

Zapytaj gościa czy klepki są cięte czy łupane. Jak to pierwsze to możesz sobie z nich ładną ozdobę zrobić. Będą zawsze ciekły.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Bednarstwo.eu

Zapytaj gościa czy klepki są cięte czy łupane. Jak to pierwsze to możesz sobie z nich ładną ozdobę zrobić. Będą zawsze ciekły.

 

Niestety, ale to mit. Nawet łupane klepki są potem strugane, więc nie ma żadnej różnicy. A czy beczki są łupane czy cięte, zależy od technologii. Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

 

Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia.

Jak to nie ma. Nasz pocięty dąb będzie ciekł. Z łupanego masz ok 70% strat drewna, dlatego tną, bo taniej, a nie tradycja.

Amerykański dąb ma inną strukturę i można go ciąć. straty ok 40%.

Nowa amerykańska 225l ok 300-400$. Europejska 700-800$

Link to comment
Share on other sites

 

 

Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia. Jak to nie ma. Nasz pocięty dąb będzie ciekł. Z łupanego masz ok 70% strat drewna, dlatego tną, bo taniej, a nie tradycja. Amerykański dąb ma inną strukturę i można go ciąć. straty ok 40%. Nowa amerykańska 225l ok 300-400$. Europejska 700-800$

 

Przykro mi, ale to nie prawda. Nie będzie ciekł. Chyba, że spasowany będzie tak, że beczka będzie miała dziurę :P

Jakie znaczenie ma to czy deski są łupane czy cięte skoro później i tak są strugane? Czyli cięte.

 

Amerykański dąb ma faktycznie inną strukturę (ma większe promienie łykodrzewne) od dębu Europejskiego, ale obydwa mają tzw. zastawki. Takie "zatyczki" które blokują możlwiość przenikania płynów przed drewno. To przez nie drewno dębowe jest tak trudno zaimpregnowac ciśnieniowo.

 

70% straty przy łupaniu to jakoś i tak mało. W 40% nie jestem w stanie uwierzyć (przy dowolnej metodzie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.