Skocz do zawartości

Beczki dębowe


Sinister

Rekomendowane odpowiedzi

Od którego sprzedawcy najlepiej kupić taką beczkę 20 albo 30 litrów? Znalazłem kilku, z których każdy się chwali atestami itp., ale czy prawda to nie wiem. Mam jedną taką beczkę nie wiem skąd, ale chyba jej nie użyję bo chyba była używana do kapusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką beczkę nową czy używaną. Nowe beczki trzeba samemu uzdatniać i uszczelniać (ew. wypalać) więc dla mnie to średnia opcja. Najlepsze są używane po czymś (whisky albo winie)- wnoszą ciekawe smaki i aromaty wtedy do piwa, ale w takim litrażu sporo kosztują. We Wrocku jedna firma je dystrybuje, trzeba przedzwonić i się zapytać tu:  http://brewservice.pl/

 

Edit. Nie ten link ;) Już poprawione.

Edit 2: No to już powinno działać.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa linku wyświetlana w poście poprawiona ale nadal odwołuje się do piwo.org. Trzeba jeszcze w jednym miejscu podmienić ;)

 Już naprawiłem coś się potegesowało.

 

 

 

One juz są wypalane. Cena nowej około 300zl.

 

To po co ten temat nie rozumiem? Jak już znalazłeś beczki i to tanio to w czym masz problem? 

 

No to podziel się linkiem skoro masz takie dojścia albo kontaktem może ktoś skorzysta... Ten co ja podałem beczki są pewne i korzystają z nich różne browary np. Widawa, Alebrowar, Olimp i Artezan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją co prawda 10 litrów na allegro. Sprzedajacy pisze że są z Węgier. We wtorek zlewalem z niej stouta i aromat był bardzo ciekawy. Wcześniej. Miałem w niej swój destylat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Bednarstwo.eu

Zapytaj gościa czy klepki są cięte czy łupane. Jak to pierwsze to możesz sobie z nich ładną ozdobę zrobić. Będą zawsze ciekły.

 

Niestety, ale to mit. Nawet łupane klepki są potem strugane, więc nie ma żadnej różnicy. A czy beczki są łupane czy cięte, zależy od technologii. Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia.

Jak to nie ma. Nasz pocięty dąb będzie ciekł. Z łupanego masz ok 70% strat drewna, dlatego tną, bo taniej, a nie tradycja.

Amerykański dąb ma inną strukturę i można go ciąć. straty ok 40%.

Nowa amerykańska 225l ok 300-400$. Europejska 700-800$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do łupania nie potrzeba dużego parku maszynowego, dlatego jest to tradycyjna metoda, ale tak jak mówiłem nie ma żadnego znaczenia. Jak to nie ma. Nasz pocięty dąb będzie ciekł. Z łupanego masz ok 70% strat drewna, dlatego tną, bo taniej, a nie tradycja. Amerykański dąb ma inną strukturę i można go ciąć. straty ok 40%. Nowa amerykańska 225l ok 300-400$. Europejska 700-800$

 

Przykro mi, ale to nie prawda. Nie będzie ciekł. Chyba, że spasowany będzie tak, że beczka będzie miała dziurę :P

Jakie znaczenie ma to czy deski są łupane czy cięte skoro później i tak są strugane? Czyli cięte.

 

Amerykański dąb ma faktycznie inną strukturę (ma większe promienie łykodrzewne) od dębu Europejskiego, ale obydwa mają tzw. zastawki. Takie "zatyczki" które blokują możlwiość przenikania płynów przed drewno. To przez nie drewno dębowe jest tak trudno zaimpregnowac ciśnieniowo.

 

70% straty przy łupaniu to jakoś i tak mało. W 40% nie jestem w stanie uwierzyć (przy dowolnej metodzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.