Skocz do zawartości

urodzinowa APA


trzciała

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

dziś wieczorem przymierzać się będę do uwarzenia APA, mam pewne wątpliwości co do chmielenia dlatego zamieszczam swoją recepturą celem zasięgnięcia opinii


APA:
około 12-13 BLG

wybicie ok. 20 L
cel goryczkowy - średnia (około 40-45 IBU)

zależy mi na intensywnym aromacie chmielu amerykańskiego

 

SŁODY (Strzegom):
pale ale - 4kg
pszeniczny - 0,3kg
karmelowy 150 - 0,3 kg

carapils (Wayermann) - 0,2 kg

 

drożdże suche US-05

 

dodatki:

mech irlandzki - 5g 

 

 

chmielenie:

Simcoe 10g - 60'

Equinox 10g - 60'

Citra 10g - 30'

Amarillo 15g - 15'

Citra 20g - 0' chłodzenie

 

na zimno około tygodnia:
Simcoe 20g

Equinox 20g

Amarillo 15g

 

fermentacja w temp około 19-20 stopni tydzień burzliwa i tydzień cicha

według wyliczeń wyjdzie około 45 IBU, nie wiem czy nie za dużo na gotowanie dałem, może lepiej więcej na cichą dać?

 


Jak to widzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od equinoxa 2014 goryczka powinna wyjść mocno grejpfrutowa - jeżeli taki masz cel to zrezygnowałbym z Simcoe na 60 min. w ogóle dałbym tylko 10 g na goryczkę i wtedy polecałbym zwiększenie Citry 2014 na smak do 20 g - będzie wyraźnie smakowało mango i owocami tropikalnymi.

 

informacje powyższe zgromadziłem na podstawie Single Hopów na tych chmielach, które ostatnio uwarzyłem.

 

ogólnie jeśli zależy ci mocno na aromacie to chmielu w ostatnich 15 minutach powinno być zdecydowanie więcej - ja osobiście na warkę ok. 10 l daję na aromat 30 g chmielu (na 5 min i na 0 min) + dodatkowo na zimno 30-40 g i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uwazam,ze powinienes dac wiecej chmielu w okolicach ostatnich minut (5 minuta-0). Chmielenie możesz zacząć później co też powinno wpłynać na lepszy smak i aromat. W ostaniej APA'ie zacząłem chmielenie Chinookiem w 30'. Efeków jeszcze nie znam, bo piwko fermentuje, ale takie chmielenie polecili mi bardziej doświadczeni koledzy. Polecali również Hop Sand 60 minutowy, co zrobiłem ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo bardzo ciekawy artykuł przy nastepnym warzeniu z pewnością zastosuję tą technikę w praktyce

 

dziś raczej czasowo się nie wyrobie, chce do północy zamknąc cały proces warzenia i wstawić piwo na fermentację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Za jakis tydzien bede przelewał na cichą i jestem strasznie ciekawy jakie beda efekty takiego chmielenia :D

"Takiego chmielenia" = hop stand? Jeśli tak, to mogę powiedzieć że jest bardzo dużo smaku, mniej aromatu. Właśnie dziś rozlałem do butelek APA, którą chmieliłem tylko na goryczkę 40' + hop stand 60' - w smaku jest moc :) Po nagazowaniu powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmelowego jest 6% bo sypneło mi się więcej Pale Ale niż zamierzałem (docelowo 4,2 kg), ale dziwi mnie czemu wyszło mi 14 BLG przy 20 litrach brzeczki po gotowaniu, powinno wyjść 13 BLG

 

no i zmieniłem nieco chmielenie 

15 g Amarillo na 0'
i 20 g Citry tak jak radziliście na "hop stand" choć dość krótki bo około 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dziwi mnie czemu wyszło mi 14 BLG przy 20 litrach brzeczki po gotowaniu, powinno wyjść 13 BLG

Czemu Cię to dziwi? Z niezłą wydajnością (pod 80%) uzyskujesz z 4,2kg słodu ok 23 litry 12Blg - przynajmniej ja tak mam.

Ty miałeś zasyp 4,8kg - powinieneś bez większych problemów uzyskać więcej brzeczki - moim zdaniem mogłeś wysłodzić spokojnie jeszcze 2-3 litry więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie miałem więcej przygotowanej wody i się troche śpieszyłem :) wysładzałem 15 litrami wody

według BrewTarget wydajność była rzędu 85%, tak więc poszedłem na osobisty rekord :) no nic to zobaczymy co wyjdzie za 2 tygodnie po fermentacji, ale odliczając osady itd. wyjdzie pewnie około 19 litrów gotowego piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za jakis tydzien bede przelewał na cichą i jestem strasznie ciekawy jakie beda efekty takiego chmielenia :D

"Takiego chmielenia" = hop stand? Jeśli tak, to mogę powiedzieć że jest bardzo dużo smaku, mniej aromatu. Właśnie dziś rozlałem do butelek APA, którą chmieliłem tylko na goryczkę 40' + hop stand 60' - w smaku jest moc :) Po nagazowaniu powinno być jeszcze lepiej.

 

 

Tak, chodziło mi o Hop stand. Wydaje mi się,ze z 90 gramami chmielu na chmielenie na zimno powinno byc fajnie chmielowo w smaku jak i w aromacie :) Na zimno jeszcze dodam w dwóch etapach. Około 60 gram na tydzien, ze 30 gram na ostanie 2 dni. Oczekuję sporo po tym piwku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robię eksperymenty z odejściem od chmielenia na zimno - nie lubię tej metody. Jest problematyczna, zmętnia piwo i dodatkowo podnosi ryzyko infekcji. Aktualnie właśnie robiłem APA z samym chmieleniem HopStand - zobaczę za kilka dni (jak się nagazuje) jaki będzie efekt. Jeżeli będzie ok, to zrobię takie samo podejście do Polskiego IPA - wyniki mogą być ciekawe, bo jak wiadomo aromat kontynentalnych chmieli jest średni, ale w smaku coś tam da się ukręcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie dopiero moja druga próba z Chmielniem na zimno. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Możliwe że w przyszłości też dojde do pewnych konkluzji na temat tego Chmielnia. W pierwszej Warce się udało, piwko było w miarę klarowne, chodź z chmielem nie zaszalalem. Dodałem jakieś 15 gram na 12 litrów... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodałem jakieś 15 gram na 12 litrów... :D

Efekt znikomy, szkoda było "brudzić" piwo :) Jak wrzucisz 100g/20 litrów luzem, bez żadnych skarpet, to zobaczysz o co chodzi i gdzie są problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt znikomy, szkoda było "brudzić" piwo :) Jak wrzucisz 100g/20 litrów luzem, bez żadnych skarpet, to zobaczysz o co chodzi i gdzie są problemy :)

 

No fakt, z efektu jakos super zadowolony nie bylem. Mam nadzieje,że przelewanie piwa z gaza/ponczocha da jakis efekt w postaci w miare klarownego piwa.

Edytowane przez Ledaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.