Skocz do zawartości

Brew Tower


Browarzyciel

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał jesteś BOGIEM!!! ... +

Witam,

 

:) Jako Bóg nie mogę tak długo siedzieć bezczynnie i nie czynić cudów, ha ha :). W związku z tym chciałbym zaprezentować Wam jeden z nich ... Brew Tower została (bo to ta wieża) szczęśliwą mamą i doczekała się dwóch zbiorników fermentacyjnych a' 80 litrów. Zbiorniki mają stożkowe dna są wyizolowane i mają płaszcz wodny do chłodzenia fermentującego piwa. Czujnik temperatury razem z termostatem może włączać np. obieg wody lodowej. Póki co podłączony jest po prostu wąż ogrodowy ;), ale i tak działa.

 

Pozdrawiam

Raf.

Edytowane przez Browarzyciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że tyle ile zrobił Browarzyciel może zrobić każdy. Schody zaczynają się przy legalizacji i dopuszczeniu do produkcji i handlu. Browarzyciel, jak mniemam dalej bazuje na produkcji dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że tyle ile zrobił Browarzyciel może zrobić każdy. Schody zaczynają się przy legalizacji i dopuszczeniu do produkcji i handlu. Browarzyciel, jak mniemam dalej bazuje na produkcji dla siebie.

Dobrze mniemasz, dobrze. Legalizacja też jest dla ludzi, tylko upierdliwa. Problem w tym, że już na etapie produkcji maszyn/instalacji musisz o tym myśleć i to zalatwiać. Ale to nie temat na ten wątek, bo BT nie jest przeznaczona dla browarów nawet mikro. Przy wybiciu 60 L musiałbyś sprzedawać piwo w cenie 25 letniej whisky ;)

 

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety piwowarzy domowi będą woleli chyba połączyć sobie 3 kegi.... Instalacja Browarzyciela jest fajna, ale jak sobie wyobrażam ile kosztuje to mało którego piwowara będzie na nią stać, prędzej to jest opcja dla gospodarstw agroturystycznych, które warzą więcej, ale nie sprzedają piwa bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał gdzie postawić brautower to bym kupił. Mnie się nie chce szukać po allegro tanich kegów, jeździć i załatwiać odbiór, spawać i kombinować. Nie mam też czasu przy dziecku i z moją pracą na stanie przy garach. Wolałbym się skupić na układaniu i dopracowywaniu receptur oraz dzieleniu się przyjemnością picia prawdziwego piwa tak obcego przeciętnemu polakowi.

Poza tym BA ma w ofercie braumaistery i jednak ktoś je kupuje.

 

offtopowo można naszą dyskusję wydzielić, jakby co.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było mnie stać, chętnie bym zakupił BT. Gdybym miał czas i trochę wolnej gotówki, to bym próbował budować sam. Tymczasem pozostaje mi, tak jak większości forumowiczów, zacieranie w garze.

 

Tak czy inaczej życzę wszystkim, żeby spełniali swoje marzenia. Może kiedyś dane nam będzie zbudować/kupić fajną automatykę do warzenia. I nie zgodzę się, że przyjemność z jej używania jest równa pralce automatycznej. W końcu tylko tak można sensownie powtórzyć proces i tylko tak można opracować "doskonałą" recepturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.