Skocz do zawartości

Brew Tower


Browarzyciel

Rekomendowane odpowiedzi

Nieśmiało zapytam: Czy BT to jeszcze prototyp czy urządzenie finalne?

Czy są już jakieś konkrety dot. ceny?

Brew Tower jest gotowe do masowej produkcji :P oczywiście w następnych egzemplarzach będą nieznaczne modyfikacje, ale niewielkie. Np. prawie na pewno :rolleyes: będzie montowany mały właz do usuwania młóta z kadzi zaciernej (środkowa część) aby nie musieć rozkładać całej konstrukcji co warkę. Jeżeli chodzi o cenę, to uzależniona jest od ceny stali nierdzewnej, która skacze nie wiadomo czemu raz w dół, raz w górę i to dość znacznie. Mówiac o wartości tego urządzenia to będzie na pewno dużo niższa niż podobnie wykonanych za zachodnią granicą około 30 tys.

 

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiac o wartości tego urządzenia to będzie na pewno dużo niższa niż podobnie wykonanych za zachodnią granicą około 30 tys.

To zdanie należy rozumieć, że cena będzie około czy poniżej 30 tys. zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiac o wartości tego urządzenia to będzie na pewno dużo niższa niż podobnie wykonanych za zachodnią granicą około 30 tys.

To zdanie należy rozumieć' date=' że cena będzie około czy poniżej 30 tys. zł?[/quote']

Plus minus, w zależności od ceny materiałów. To jest cena orientacyjna plus VAT, ale z tym aspektem to do Ministar Fianansów ;) Jeżeli chodzi o inne instalacje zagramaniczne (nie dotyczy Chin), to nie porównuję do konkretnych, ponieważ każda jest inaczej zrobiona. Izolowana, lub nie. Z sitem, lub nie. Itd, itp. Ale można się zorientować co inni producenci oferują w podobnym lub innym standardzie.

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy w cenę wliczona jest opinia/pozwolenia sanepidu na sprzedaż wyrobu z tej maszyny ? ;)

Instalacja nie jest przeznaczone dla zastosowań przemysłowych. Sanepid mógłby poprosić o dokumentację z jakich materiałów zrobiona jest wieża i sprawdzić czy jest higieniczna - i tyle w zakresie instalacji. Sprawdzi też inne rzeczy: książeczkę zdrowia, wc, wodę, wodę technologiczną, gromadzenie surowców, odpadów, etc. Ale jak wspomniałem, Brew Tower z innych względów średnio się nadaje do mikrobrowaru (wybicie 60 l).

 

Pozdrawima

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli urządzenie nie jest przystosowane do produkcji w ramach działalności gospodarczej?

Darko, na upartego można, bo jest zrobione higienicznie, tylko czy jednorazowo 60 litrów jest biznesem? Chyba, że biznes jest w czymś innym a piwo jedynie okrasą, jak np w gospodarstwie agroturystycznym mogłoby być.

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytanka, jak długo trwa warka np Koelscha i do jakiego max blg możemy uwarzyć ?

To jest dobre pytanie. Urządzenie ( kadź zacierna) zaprojektowana jest na 10-12 kg słodu plus woda około 3-4 litry/kg słodu plus podbicie. Reszta zależy od Ciebie jak długo bedziesz zacierał, gotował, czy na bardziej gęsto, czy odparujesz więcej wody z kotła, czy podbijesz ekstrakt czamś tam, etc. W tej instalacji niestety nie możemy zacierać dekokcyjnie. Ale coś za coś ;)

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa pytanka' date=' jak długo trwa warka np Koelscha i do jakiego max blg możemy uwarzyć ?[/quote']

To jest dobre pytanie. Urządzenie ( kadź zacierna) zaprojektowana jest na 10-12 kg słodu plus woda około 3-4 litry/kg słodu plus podbicie. Reszta zależy od Ciebie jak długo bedziesz zacierał, gotował, czy na bardziej gęsto, czy odparujesz więcej wody z kotła, czy podbijesz ekstrakt czamś tam, etc. W tej instalacji niestety nie możemy zacierać dekokcyjnie. Ale coś za coś :)

Raf.

Dzięki za info, czyli w urządzeniu możemy uwarzyć piwo do +/-15blg, przy porterze musimy posiłkować się ekstraktem albo zdrowo odparować,tyle tylko że bardzo to wydłuża czas niestety :) no ale i tak sprzęcik cacy :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko, na upartego można, bo jest zrobione higienicznie, tylko czy jednorazowo 60 litrów jest biznesem? Chyba, że biznes jest w czymś innym a piwo jedynie okrasą, jak np w gospodarstwie agroturystycznym mogłoby być.

Raf.

Nie to miałem na myśli ;). Sanepid sanepidem, aby móc korzystać z tego profesjonalnie (nie wiem co z agroturystyką) pozostaje GUM i UC. Masz zatwierdzenie typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest piękny.

Problem w tym że za ok. 1/3 ceny możemy mieć brzydszego Braumeistra o podobnym wybiciu, bez opcji przygotowania wody ługującej ale za to z automatyką.

Nie mniej, trzymam kciuki za projekt.

Dziękuję,

 

Nie chodzi o urok, a o sposób wykonania, ilość materiału, izolację, rodzaj grzania, etc. Jak bym to zrobił jednopłaszczowe, bez profesjonalnego sita szczelinowego i zamiast płaszcza olejowego zastosował grzałki w medium, to wyszłoby 1/4 ceny. Ale mam nieco inne założenia ;)

 

Pozdrawiam

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darko' date=' na upartego można, bo jest zrobione higienicznie, tylko czy jednorazowo 60 litrów jest biznesem? Chyba, że biznes jest w czymś innym a piwo jedynie okrasą, jak np w gospodarstwie agroturystycznym mogłoby być.

Raf.[/quote']

Nie to miałem na myśli :). Sanepid sanepidem, aby móc korzystać z tego profesjonalnie (nie wiem co z agroturystyką) pozostaje GUM i UC. Masz zatwierdzenie typu?

Jak powiedziałem to chyba nie ta liga. Nie kieruję tego urządzenia do zastosowań "profesjonalnych" dlatego nie uzupełniam póki co tych formalności. Jak ktoś będzie miał taką ochotę to zamówię ocechowaną laskę mierniczą dorobi się prowadnicę, a urządzenie przedstawi do obmiaru.

 

Nie zakładam też, że ktoś będzie chciał przechodzić taką drogę również ze zbiornikami fermentacyjnymi a'60 litrów. Płynowskaz kosztowłaby równowartość zbiorników albo i więcej ;)

 

Raf.

Edytowane przez Browarzyciel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i możnaby przytrzymać beczkę lub dwie do maja, ale nie wiem, czy wówczas to piwo bedzie miało swoje optimum smaku. Niech się Marusia wypowie, to ew. zrobię tak, że uwarzę w Brew Tower dwa 20 litrowe kegi i wystawimy do degustacji.

Raf.

A co ja się mam wypowiadać - przywieź coś, co będzie smaczne - przecież to będzie reklama Brew Tower, więc sam musisz ocenić, czy piwo się nadaje do degustacji ;) Ja tylko zawsze proszę, żeby kwasiżurów nie przywozić, reszta jak najbardziej się nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sprzęcicho ładne, ale szczerze wątpię by gospodarstwa agroturystyczne pokusiły się na wersję full legal. to spory koszt, mimo wszystko a zwrot niezbyt rychły.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he .. no tak, a trudno się zdecydować tylko na częściowy legal, ponieważ to jest wybór zero-jedynkowy. Ten temat agroturystyki był już gdzieś wałkowany. W sumie agroturystyka chyba jest inaczej trochę traktowana niż gastronomia. Goście jedzą z tych samych talerzy i garnków co gospodarze, pewnie to może też dotyczyć szklanek i kufli, a czym gospodarz częstuje ... tym gościom się odbija.

 

pzdr

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.