Skocz do zawartości

Skisła Brzeczka


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zacierałem American Wheat'a, po filtracji brzeczkę podzieliłem na dwie części (jedna Singiel Hop, druga mix) Pierwszą zagotowałem tego samego dnia i zlałem na fermentacje. Drugą miałem gotować na drugi dzień (brzeczka stała przez ok 24h na balkonie zamknięta w fermentatorze bez kranika ale z rurką fermentacyjną) i się popsuła :( . Nie było upałów, a nawet było chłodno. Co mogło być przyczyną? Gdzie popełniony błąd? jak najlepiej przechowywać brzeczkę jeszcze nie gotowaną jeśli nie ma chłodni?

Pytanie drugie warto gotować taką brzeczkę która zalatuje? Da się wygotować z niej bakterie? ? Czy zacierać na nowo?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszki owocówki są wszędzie.   :) W powietrzu też latają syfy. 

No wiem, ale że aż tak szybko? już raz tak robiłem - zacieranie i gotowanie w odstępie czasu i też trzymałem na balkonie ale fakt był to marzec/kwiecień. Pytanie czy przegotowanie coś da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w smaku. Jak ok to mozesz zagotować, nachmielić i przefermentować. Zależy jak Ci się zepsuła. Jak skwaśniała to ok. Jak spleśniała to kibel.

Ci panowie tutaj specjalnie zostawiają brzeczkę żeby skwaśniała, śmierdzi toto ponoć ale później jest ok (tylko kwaskowate).

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej przegotować i nachmielić niż wylać.

U mnie zrobiłem na czymś takim lekką apa, i wyszło ok - dziewczynom smakowało

lekkie piwko wyszło, z kwaśnością jakbyś do kufla trochę soku z cytryny dodał. Fajnie orzeźwiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Da się wygotować z niej bakterie?

Jeszcze odnośnie tego pytania - oczywiście, da się, po to przecież gotujemy brzeczkę żeby ją wysterylizować (między innymi).

Natomiast jeśli masz dużo bakterii kwasu mlekowego, to czasem oże się zdarzyć że zrobią one swoje przetrwalniki, które przetrwają gotowanie. Wtedy najlepiej byłoby przegotować brzeczkę dwa razy w odstępie z 12godzinnym, dla bezpieczeństwa. Lub liczyć się z minimalnym dokwaszeniem piwa podczas i po fermentacji - wg mnie jeśli brzeczka i tak i tak jest kwaśna to nie ma się tym co przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.