Skocz do zawartości

za wysoka temperatura zacierania


piwoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj na początku zacierania nie zorientowałem się, że termometr elektroniczny "przekłamuje" i zacieranie zacząłem od 78 stopni, w pierwszej minucie po sprawdzeniu temperatury analogowym szybko dolałem wody i zbiłem temperaturę. Czy piwo jest do wylania? Ew. czy da się je jakoś uratować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 11.07.2015 o 19:12, Jasiu napisał:

Robiłeś próbę jodową po zakończonym zacieraniu? Jeżeli wyszła negatywna to będzie dobrze, ewentualnie może pojawić się stosunkowo płytkie odfermentowanie.

No i u mnie właśnie ten sam problem sie pojawił. Termometr źle pokazywał. Wyszło niskie odfermentowanie. z 13 blg zeszło tylko do 6. Piwo już zabutelkowałem, ale jestem ciekaw/mam nadzieję, że nie będzie z tego granatów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobną sytuację. Elektroniczny termometr z Ikei przekłamywał o dobre kilka stopni, a dowiedziałem się tego przy kolejnej warce. Piwo z 12Blg zeszło do 8 i niżej nie chciało. Na początku piwo poza słodyczą miało smak mokrej szmaty. O dziwo po ok roku w miarę się ułożyło i została słodycz i genialna wysoka twarda piana. Przegazowania nie było.

Ot, nauczka na przyszłość że termometr analogowy to analogowy ;).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mkrawc napisał:

Kiedyś miałem podobną sytuację. Elektroniczny termometr z Ikei przekłamywał o dobre kilka stopni, a dowiedziałem się tego przy kolejnej warce. Piwo z 12Blg zeszło do 8 i niżej nie chciało. Na początku piwo poza słodyczą miało smak mokrej szmaty. O dziwo po ok roku w miarę się ułożyło i została słodycz i genialna wysoka twarda piana. Przegazowania nie było.

Ot, nauczka na przyszłość że termometr analogowy to analogowy ;).

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
 

termometr analogowy też potrafi skłamać... We wrzątku  moja Ikea pokazywała 99*, analog 105*. Trzeba wiedzieć jaką poprawkę wziąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.