Skocz do zawartości

Flander Red Ale - pleśń podczas fermentacji


nms007

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli sądzicie, że słój z tym zamknięciem poniżej będzie spoko do długiego leżakowania?

Cały ten temat dotyczył tych słoików, więc wnioski wyciągnij sam. Tak naprawdę na 100% to nikt nic nie wie. Kolega, któremu spleśniało piwo przyznał, że wieko nie zaskoczyło do końca i pewnie to było przyczyną. Faktycznie te wieka trochę dziwnie się zakręca i ja używałem sporo siły i znęcałem się nad nim, żeby mieć pewność, że wszystko jest domknięte. Póki co mam w identycznych słojach flandersa ponad 4 miesiące i lambica 2 miesiące. Oba trzymają się dobrze. Używam normalnego zamknięcia.

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gallery_6040_650_78165.jpg

Tak wyglądał mój Flanders Red Ale po 1 miesiącu fermentacji w 23 stopniach, Wyeast Roeselare Ale Blend. Zlałem do szklanego słoika, takiego jak postowane wyżej. Co o tym sądzicie? Przyznam, że kożuch mnie zaskoczył. To, co wygląda na zieloną pleśń to cieńsza błona, spod której "przebija" piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśni tam nie widzę, więc wydaje się, że wszystko ok. Swoją drogą ładny kożuch jak na miesiąc. Mój flanders na tym samym blendzie po 4 miesiącach jeszcze nie jest cały zakryty.

Być może wynika to z fermentacji w przepuszczającym powietrze plastikowym wiadrze i 23 stopni C, które utrzymywałem w skrzyni. :)

To pierwsze pokolenie z tej saszetki, nawet nie robiłem startera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, całkiem możliwe, że większa ilość tlenu w wyniku zastosowania plastikowego wiadra, miała wpływ na tak szybką formację kożucha.

 

I dobrze, że nie robiłeś, bo z tych blendów nie można robić starterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.