Skocz do zawartości

Tactical Nuclear Penguin - piwo 32%


wassyl

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.brewdog.com/blog-article.php?id=214

 

raczej jako ciekawostka piwowarska - metoda schładzania i dekantacji przypomina receptury uzyskiwania samogonu przez wczesnych Słowian :smilies:

 

 

Ciekawe jak w smaku wyszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdziła moja żona - to musi dobra wódka być, tylko będzie piwem zalatywała :smilies:

 

Makaron - zdaje się, że będziesz miał największą szansę spróbować tego specjału -( to tylko 260 km od Ciebie - a do stolicy Szkocji pewnie dotrze :) ). Jeśli się tak zdarzy to podziel się, proszę, wrażeniami.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdziła moja żona - to musi dobra wódka być, tylko będzie piwem zalatywała ;)

 

Makaron - zdaje się, że będziesz miał największą szansę spróbować tego specjału -( to tylko 260 km od Ciebie - a do stolicy Szkocji pewnie dotrze ;) ). Jeśli się tak zdarzy to podziel się, proszę, wrażeniami.

 

pzdr

To ja sobie zrobie porterówkę - też będzie zalatywała piwem i będzie miała na pewno wiecej % niż 32 :D

Edytowane przez keda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Makaron:

 

ło matko - dopiero teraz zerknąłem na cenę 35 funciaków i to za 330ml :o normalnie opad szczęki...

 

@keda - no tak tylko, że porterówkę robisz dodając alkohol a oni to piwo robili "odejmując" wode :D

 

A tak na serio to korci mnie taki eksperyment ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www piszą, że piwo zamrażali w komorze w lokalnej wytwórni lodów. Więc może tu chodzić o pozycjonowanie cenowe :D.

No nie powiedziałbym. Pomyśl ile im wyjdzie piwa 32% z 1hl imperial stouta 10%. Myślę, że mało, bo technologia jest mocno ekstensywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, i wychodzi mi 31,25 litra. Pewnie trzeba doliczyć jakieś straty.

Chyba nie wierzysz w to, że zaproponowana przez nich cena zależy tylko od kosztów technologii :rolleyes:

Pewnie nie, ale ta technologia, jak już było pisane (w innym wątku) jest mocno ekstensywna, więc sądzę, że straty są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś powie , że nie warto robić mocnych piw. Jakby ktoś zrobił najpyszniejszego na świecie pilsa 12 Blg, to zauważą to tylko piwosze. A tu zrobili piwo 32%, smakuje pewnie jak pół litra wódki wlane do litra kawy zbożowej i cały świat huczy tylko o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.