Skocz do zawartości

2015.10.10-11 Warszawski Konkurs Piw Domowych 2015- jesienna edycja


the_doctor

Rekomendowane odpowiedzi

Metryczki były już wysyłane czy będą słane po festiwalu  ? :)

Z eliminacji już były, ja dostałem 2 dni temu. O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

 

Trochę naiwnie to zabrzmiało. Spodziewałeś się rozprawki/wywodu na 5 stron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Metryczki były już wysyłane czy będą słane po festiwalu  ? :)

Z eliminacji już były, ja dostałem 2 dni temu. O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

 

Chyba nie wysłałeś na Kuźnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Metryczki były już wysyłane czy będą słane po festiwalu  ? :)

Z eliminacji już były, ja dostałem 2 dni temu. O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

 

Co było w metryczkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

 

Trochę naiwnie to zabrzmiało. Spodziewałeś się rozprawki/wywodu na 5 stron?

Po metryczkach z eliminacji nie oczekuję zbyt wiele, ale zazwyczaj metryczka mówiła mi co faktycznie było walnięte w piwie, jeśli była infekcja, to jakiego rodzaju, jeśli było niestylowe to pod jakim kątem, jeśli było zbyt mało lub zbyt bardzo "jakieś" to też miałem info. Pomijając metryczki z Podlaskiego, które nawet z eliminacji zawierały więcej informacji niż niektóre finałowe z innych konkursów.

 

 

 

 

Metryczki były już wysyłane czy będą słane po festiwalu ? :)

Z eliminacji już były, ja dostałem 2 dni temu. O ile zawsze metryczki z eliminacji są dość lakoniczne, tak te z tego konkursu są dla mnie najbardziej lakoniczne i najmniej mówiące cokolwiek o ocenianym piwie spośród wszystkich kiedykolwiek przeze mnie otrzymanych.

Chyba nie wysłałeś na Kuźnię :)

No wysyłałem, ale z racji potraktowania tego jako "talent show" nie miałem specjalnych oczekiwań, ale mimo lakonicznej opinii wiedziałem co było nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po metryczkach z eliminacji nie oczekuję zbyt wiele, ale zazwyczaj metryczka mówiła mi co faktycznie było walnięte w piwie, jeśli była infekcja, to jakiego rodzaju, jeśli było niestylowe to pod jakim kątem, jeśli było zbyt mało lub zbyt bardzo "jakieś" to też miałem info.

 

Myślałem, że przyzwyczaiłeś się już do tego, że "marchefkowi sendziowie" nie będą kajać się i poświęcać swojego jakże cennego czasu na odrzucone piwa. Ciesz się, że nie dostałeś pustej metryczki.

 

Pomijając metryczki z Podlaskiego, które nawet z eliminacji zawierały więcej informacji niż niektóre finałowe z innych konkursów.

 

Rzeczywiście w podlaskim na metryczkach z eliminacji było więcej informacji niż na większości konkursów (o ile nie wszystkich), z których dostałem metryczki finałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślałem, że przyzwyczaiłeś się już do tego, że "marchefkowi sendziowie" nie będą kajać się i poświęcać swojego jakże cennego czasu na odrzucone piwa. Ciesz się, że nie dostałeś pustej metryczki.

Może częściowo się przyzwyczaiłem, ale to nie oznacza tego, że nie powinienem pewnych rzeczy wytykać i mieć nadzieję, że to wszystko będzie "równało ku górze" nie ku dołowi. Widząc zaangażowania i pasję wielu piwowarów, których poznałem, sam staram się jakoś poświęcać swój czas, aby chociaż w swojej lokalnej inicjatywie to jakoś pomagać rozkręcić.

Konkursy traktuję, jako pole do doskonalenia, staram się wyciągać coś z tych metryczek, dlatego cenię sobie opinie z metryczek, które mi coś mówią.

 

 

 

Rzeczywiście w podlaskim na metryczkach z eliminacji było więcej informacji niż na większości konkursów (o ile nie wszystkich), z których dostałem metryczki finałowe.

Ten konkurs będę chwalił jak to tylko możliwe, bo informacje zwrotne były dla mnie na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Facebookiem:

 

I Gose (21)

1 41,50 Jan Gadomski 

2 34,25 Piotr Brzeziński 

3 33,00 Marcin Jędrzejewski 

4 32,75 Jacek Jędrzejczak 

5 26,75 Michał Kordek 

6 24,00 Leszek Jasiński

 

II Coffee Pale Ale (21)

1 39,25 Leszek Jasiński

2 36,75 Paweł Żywiecki

3 32,00 Maciej Osiński

4 30,25 Krystian Sarna

5 23,75 Jakub Baranowski

6 22,25 Tomasz Syguła

 

III Whisky Stout (33)

1 35,80 Karol Waszczuk, Mateusz Waszczuk 

2 33,00 Tomasz Michalski 

3 27,60 Tomasz Syguła 

4 26,80 Bartosz Hajduk 

5 25,80 Mateusz Sokalski 

6 24,20 Piotr Kowalski

 

IV Single Hop IPA (53)

1 38,25 Hagen Grosspietsch 

2 36,75 Andrzej Miler 

3 36,00 Andrzej Wójciak 

4 34,25 Łukasz Śledziński 

5 33,75 Jakub Baranowski 

6 32,00 Mikołaj Jezierski

 

V Belgian Sour Ale (15)

1 36,00 Mariusz Bystryk

2 31,20 Andrzej Miler

3 29,40 Piotr Brzeziński

4 26,20 Iwona Miler

5 25,80 Jacek Jędrzejczak

6 25,20 Leszek Jasiński

 

VI Black IPA (36)

1 40,00 Piotr Pałka 

2 34,50 Łukasz Ulatowski 

3 34,00 Tomasz Michalski 

4 33,75 Piotr Kowalski 

5 33,00 Jacek Stachowski 

6 29,00 Łukasz Kojro

 

VII American Barleywine (18)

1 41,00 Łukasz Kubicki (Grand Prix)

2 35,25 Adam Śmiglak 

3 31,00 Michał Walek 

4 28,50 Konrad Kurek 

5 25,25 Maciej Osiński 

6 24,75 Rafał Krzywicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów :)

 

PS Nie obraziłbym się na pełne wyniki finałów, jakie chmiele były użyte w SH oraz style Sourów z pierwszej szóstki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eliminacji już były, ja dostałem 2 dni temu. 

 

takiej właśnie wyczekiwałem po wstępnych wynikach.

 

sprawdziłem spam na gmailu - nie ma.

 

 

info dla orgów, buteleczki przyniosłem osobiście do Jabeerwocky w dniu 2015-10-05, wraz z formularzem zgłoszenia (został sprawdzony przy mnie). opłata oczywiście też została wniesiona odpowiednio wcześnie... 

Edytowane przez madbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów :)

 

PS Nie obraziłbym się na pełne wyniki finałów, jakie chmiele były użyte w SH oraz style Sourów z pierwszej szóstki ;)

 

Zwycięska receptura była na Sorachi Ace, a piwo wysłane z Niemiec :) Drugie miejsce Andrzeja Millera, więc strzelam, że to to samo piwo co wygrało w Opolu czyli Citra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców, dla pokonanych, dzięki za organizację i blask jupiterów :)

Szkoda jedynie, że w tym roku "blaszki" były tylko dla 1. miejsc. Cóż, muszę dalej warzyć, żeby sobie coś takiego zawiesić na ścianie :)

 

PS Nie obraziłbym się na pełne wyniki finałów, jakie chmiele były użyte w SH oraz style Sourów z pierwszej szóstki ;)

3. miejsce w sourze to lambic:

http://www.piwo.org/topic/12965-la-brasserie-en-spirale/page-2?do=findComment&comment=315758

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów :)

 

PS Nie obraziłbym się na pełne wyniki finałów, jakie chmiele były użyte w SH oraz style Sourów z pierwszej szóstki ;)

Belgian Sour Ale:

1. Lambic

2. Flanders Red Ale

3. Lambic

4. Flanders Red Ale

5. Flanders Red Ale

6. Sour/Wild Ale z malinami i jeżynami

 

Single Hop IPA:

1. Sorachi Ace

2. Citra

3. Mosaic

4. Citra

5. Amarillo

6. Equinox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie wyników było w piątek, więc odrobinę cierpliwości. Trzeba jeszcze dojść do siebie po festiwalu ;)

 

w sprawie wysłania "pozostałych" metryczek? 

no spoko spoko, jak będzie info aby poczekać , to poczekamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem metryczkę z kategorii SH IPA i powiem szczerze, że metryczki są ok. Poziom był chyba wysoki :D Nie dostałem się do finału z 1 wadą (ściągająca goryczka na poziomie 2) więc piwa z finału musiały być mistrzowskie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.