Skocz do zawartości

płynne nie ruszyły


MOAB

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie Koledzy

 

Wyeast 1762 Belgian Abbey po zgnieceniu aktywatora i odczekaniu 24h nic nie ruszyły. Opakowanie nie spęczniało ani milimetra.

Mimo to otworzyłem i wlałem do startera. Po 24h na mieszadle, nie było żadnych oznak pracy drożdży.

Miałem to już wychrzanić, ale zostawiłem na następne 24h. Po 48h coś zaczęło się dziać. Lekko ruszyły. 

Jak myślicie? Do kibla z tym?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw, może ruszą. Tylko najprawdopodobniej słabiej od fermentują.
Ewentualnie daj jakieś suchary lub zamów kurierem drugą paczkę to we wtorek dostaniesz i zrób starter najpierw i dopiero wlej. Jeżeli tamte drożdże pracują choć trochę to nie powinno się piwo zakazić za mocno.

Edytowane przez kostek22111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś poczekać aż napuchna. Widać było ich bardzo malo, ciężko żeby się od razu zabrały do pracy, skoro jak kolega pisał potrafią puchnac kilka dni to ciężko żeby na mieszadle się w godzinę czy dzień wzięły do roboty.

inna sprawa ze na takiego tripla potrzebujesz dużo drozdzy, tym bardziej w wstrzasanym starterze. Liczyłes to? Z moich doświadczeń taka ilość drożdży na Warke 20l starter dwulitrowy na mieszadle jest za mały, polecałbym Ci takiego tripla fermentowac na gestwie

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, uczę się. Ale byłem pewny że w starterze ujrzę burzę piany od harcujących drożdży.

Mój plan to belgijski tripel 19Blg. Ale z takim starterem mam wątpliwości.....

Jak już piana się pokazuje to znaczy, że drożdże zaczynają fermentację i przestały się mnożyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.