Skocz do zawartości

14-15.08.2015 III Kłodzki Konkurs Piw Domowych w Kłodzku


Bączek

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym publikuję regulamin IIIKKPD.
Jurorzy będą pracować w spokoju 14 sierpnia, natomiast oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się następnego dnia w czasie miejskiej imprezy "Forum tradycji" (natomiast wyniki będą publikowane w sieci zaraz po konkursie).
Kolejne szczegóły będę zamieszczał w tym wątku na bieżąco.
Powodzenia!

02 Formularz zgłoszeniowy IIIKKPD.pdf

01 Regulamin IIIKKPD.pdf

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli autorem piwa jest dwóch piwowarów, to czy tak jak w przypadku innych konkursów mogą je zgłosić wspólnie? Pytanie pada dlatego, że formularz zgłoszeniowy ani regulamin na to nie wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli autorem piwa jest dwóch piwowarów, to czy tak jak w przypadku innych konkursów mogą je zgłosić wspólnie? Pytanie pada dlatego, że formularz zgłoszeniowy ani regulamin na to nie wskazuje.

 

Proszę wpisać imiona i nazwiska piwowarów (wspólnie) do jednego formularza. Natomiast do kontaktu proszę podać jeden e-mail i jeden nr telefonu.

Edytowane przez Bączek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat i wyniki:

Kat. Witbier

1. Andrzej Miler, Szczecin, 43,6pkt

2. Łukasz Rymkiewicz, Warszawa, 41,8pkt

3. Piotr Brzeziński, Gdańsk, 39,8pkt

Kat. APA

1. Michał Stefaniak, Szczecin, 34,4pkt

2. Filip Mazur, Szczecin, 32,8pkt

3. Zbigniew Hajdyła, Sucha Beskidzka, 31,8pkt

Gratulujemy!

Sędziowie:

Artur Napiórkowski, Michał Giża, Marek Kamiński, Marta Kamieniecka, Paweł Leszczyński.

Nagrody:

1m -300zł, 2m -200zł, 3m -100zł do wykorzystania w sklepach piwowarskich.

Niebawem pełna lista finałowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest, że ten sam wit, który zajął tu 3. miejsce - w Chorzowie został określony jako siarkowy, kwaśny i fenolowy :)

A mój (miesięczny) był trzeci w Chorzowie a tu go nie ma...

Piwo zmienia sie z czasem, minął ponad miesiąc.

Witbier świeży jest lepszy, a z czasem siarka znika.

Moja APA (świeża) była gdzieś tam 9-ta, tu (~3 miesięczna) pojechała tylko przy okazji wysyłki wita, ale się ułożyła i jest znośna mimo nowozelandzkich chmieli (Rakau) i jest na podium ;)

Edytowane przez zibi666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pax, ludzie!
Witbier jest stylem na tyle subtelnym i wielowymiarowym, że ciężko go ocenić obiektywnie. Zawsze wkradnie się jakaś osobista preferencja co do przypraw, rześkości czy nawet poziomu goryczki (odalbedowej czy odchmielowej).
Ja mam jakiś obraz idealnego wita, sędziowie na różnych konkursach mają te obrazy różne. Wysyłając piwa na konkursy zdaję sobie z tego sprawę, jakkolwiek mogę czasem czuć rozczarowanie i nie dowierzać metryczce.

To co napisałem, nie było atakiem na żaden z witowych konkursów, jedynie uniesieniem brwi i zdziwieniem. 

W ogóle to jeszcze raz dzięki za szybkie podanie wyników. I jeszcze raz gratulacje - przede wszystkim dla szczecińskiej bandy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opublikowanie kontaktów z laureatami ma na celu możliwość napastowania ich o każdej porze dnia i nocy?

 

A to chyba nie opublikuję - przecież są wystarczająco dobrze wszystkim znani :-)

A na serio: chodziło mi o to, że skontaktuję się osobiście z lauraetami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.