Skocz do zawartości

Irish red ale- pomoc z recepturą


esesinho

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór !
Na następną warkę chciałem uwarzyć IRA, a że jeszcze nie mierzyłem się z tym stylem chciałem się zapytać czy ta receptura trzyma się kupy:
pale ale Strzegom 4kg
BestMaltz red X 1kg
Strzegom karmel 300 0.25kg
drożdże
FM13 Irlandzkie Ciemności

Chmielone na jakieś 30-40 ibu, jeszcze nie wiem czym. Mam do dyspozycji chmiele z Niemiec, Czech i Polski.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmielone na jakieś 30-40 ibu

Stanowczo za dużo. Chmiel tylko z wysp (od biedy może być Marynka, ale nie polecam). Dodaj jęczmień palony, albo Caraaroma.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego daję trochę monachijskiego - tak ok. 1,5kg. No i 50g palonego jęczmienia dla koloru. Ten "red" nie da tak naprawdę czerwonego koloru, więc dałbym góra 0,5kg. Chmiele nie mają większego znaczenia, byle nie było ich za dużo. Irlandzkie Ciemności dają dość słodkie i owocowe piwo, lepiej fermentować w niskich temperaturach i zacierać nie za słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale wsypane 50 g palonego do 20 litrowej warki jest przeze mnie wyczuwalne. Ostatni taki przypadek to Scottish Export (receptura zagarnięta od Zgody) - wyraźnie, delikatnie na końcu czuję palony... W połączeniu z angielskimi chmielami rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę zabiję tym postem twoją, bo pewnie wyjdzie z tego dobre piwko, ale ja polecam jedną ze sprawdzonych receptur (chociaż też sam lubię kombinować) i uwarzyć to

 

http://www.wiki.piwo.org/Irish_Red_Ale_(Czerwony_top%C3%B3r),_Krzysztof_Fidler_(Infam)

 

piwko po prostu rewelacyjne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, piwo już zaczęło fermentacje. :)
Jeszcze jedno pytanie na przyszłość.
Piwo ma być nagazowane typowo po brytyjsku ? To znaczy nisko lub bardzo nisko ? Bo na wiki pisze "nagazowanie umiarkowane" co by znaczyło że jednak większe niż myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.