Skocz do zawartości

Nowy sklep - malteurop.shop.pl - Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś spostrzeżenia odnośnie różnicy pomiędzy mep lager, a mep pilsner? Dziwni mnie, że lager jaśniejszy od pilsnera. 

Na chwilę obecną próbowałem tylko mep ale. Zużyłem jakieś 15kg z różnych partii. Weyermann czy Soufflet to nie jest. Odrobinę lepszy od Vikinga. Głównie trochę mniej kiełków w porównaniu do Strzegomia pływało. Wydajność wyszła podobnie, jak przy lepszych strzegomskich partiach. 

Kiedy mam w sklepie do wyboru Vikinga, czy Malteurop, wybieram gdańską słodownię

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerobilem 2 worki Pale Ale. Teraz idzie worek Pilsa.

Pare roznic jest, pale ale jest dość ciemny jak na pale ale, ale spokojnie idzie na nim robić jasne piwa.

Piwa na pilznenskim maja turbo przełom przy zrobieniu 10 minut przerwy bialkowej, bez tego są mega mętne. Jakbym mial wybierać to stawiam na MepAle, Pilzneński fajny moze do lagerow, najwyżej bede kupował sobie inny w mniejszych workach, bo miejsca na 2 worki w piwnicy nie mam. 

Czystość słodu na plus - w porownaniu np do Vikinga. Dostawa czasem na drugi dzień. No i ilość słodu właściwie sie nie różni, na 3 worki oba zajęły po przesypaniu w wiadrach dokładnie tyle samo miejsca, wierząc w stałą wilgotność słodu - raczej jest ok, no i obliczenia przy braniu słodu też sie sumują do 25kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie lepiej zamiast smarować w necie na forum publicznym napisać do sklepu? Ile razy mi nie wysłał jeden sklep czy drugi czegoś, wystarczało napisać prywatną wiadomość i było po sprawie... nie wierzę, że jakiś przedsiębiorca ryzykowałby dla 80 zł twarz.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kolega przecież ich nie obsmarował. Opisał fakt jaki miał miejsce. Po to mamy te wątki o sklepach żeby pisać o doświadczeniach zarówno tych dobrych jak i złych. Sądzę że nikt nie zakłada że chcieli go oszukać na 4kg. Zaszła pomyłka i pewnie to wyprostują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uraziłem kogoś przepraszam, nie miałem takiego zamiaru. Dodam ze napewno na duży plus czas realizacji, jeżeli ktoś zamawia słody dzisiaj z myślą ze po dwóch dniach będzie mógł je zabierać w kotle to napewno się nie zawiedzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność ta sama, w smaku nie widze różnicy, IMO brzeczka mniej klarowna z Malteurop ale piwo klarowne, cenowo na plus dla Malteurop. 

Edit: Wczoraj przyszły mi 2 kolejne worki z Malteurop wiec ja ich polecam

Edytowane przez Konstoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, to mój pierwszy post, więc witam wszystkich.

Co się dzieje ze sklepem? Zamówienie złożyłem i opłaciłem 4 czerwca br. Po kilku dniach zatelefonowałem w sprawie zamówienia i otrzymałem informację, że malten ma problem z firmą kurierską. Dziś na stronie sklepu informacja o jego zamknięciu do odwołania - inwentaryzacja. Brak kontaktu telefonicznego. Panie i Panowie z Maltenurope, co ze złożonymi zamówieniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.