Skocz do zawartości

Gotowe zestawy, a blg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Warzyłem już 3 warki z gotowych zestawów na bazie słodow i za każdym razem mam problem z wydajnością. Osiągam założone blg, mając jednocześnie mniej piwa (15-17l zamiast 20l). Dodatkowo sprawdzałem w programie, i faktycznie z założonej ilości surowców powinno wychodzić 19 lub 20 litrów o założonym blg.

Mogę temu jakoś zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem z wysładzaniem (zakładam, że zacierasz poprawnie). U mnie wydajność zawsze była większa niż zakładana w zestawie (zawsze większe Blg albo więcej brzeczki mi wychodziło). Napisz pokrótce jak wysładzasz młóto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaj więcej wody do zacierania. Skoro masz mniej piwa niż zakłada receptura to za mało cukrów wypłukujesz przy wysładzaniu. Jeśli będziesz miał tyle samo piwa co w recepturze a niższe blg to wtedy trzeba poprawić wydajność. Przy liczeniu ilości wody do zacierania i wysładzania pomocny będzie arkusz PPPP. Znajdziesz go w zakładce media->pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej warce wysładzałem do 23 litrów, a koniec końców uzyskałem 16 litów plus 2 litry chmielin z piwem. Nie wydaje mi się, że powinienem mieć taką stratę przy gotowaniu brzeczki przez 65 minut. Co prawda potem ją chłodzę jakieś 3-4 godziny w wannie ale pod przykryciem, więc nie powinno to mieć wpływu. Skorzystam z kalkulatora przy następnej warce. 

 

Co do wysładzania to od początku wszystko:

4.8 kg ziarna zacierane na 15 litrach wody. Do wiadra z filtratorem z oplotem, zamykam wiadro i czekam 15 minut na ułożenie złoża. Następnie odbieram brzeczkę przednią (ok. 3 litrów) i zawracam. Kiedy lustro zacieru osiągnie młóto skręcam na chwile kran i dodaje kilka litrów wody. Odkręcam kran i wysładzam od teraz powoli i ciągle. tak wysładzałem, aż do odebrania 23 litrów brzeczki. Wartość oczekiwana blg była mierzona na próbce po gotowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość wody przyjmij sobie jako x kg słodu * 3,5l wody. 

 

Czy próbka po gotowaniu miała ok 20°C?

 

Nie rozumiem tego zakręcania kranu, no ale jak kto woli. Z moich doświadczeń wynika, że po chwilowym zakręceniu bardzo wolno leci brzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtracji chmielin u mnie bardzo pomocne są tuleje siatkowe do kotew (w sklepach budowlanych za grosze). Montuję to na końcu rurki do dekantacji i żadna drobina chmielu się nie przeciśnie. Straty po chmieleniu na gorąco czy na zimno to zaledwie kilkanaście ml.

 

 11061237_1575723882677466_16845065354262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy filtracji chmielin u mnie bardzo pomocne są tuleje siatkowe do kotew (w sklepach budowlanych za grosze). Montuję to na końcu rurki do dekantacji i żadna drobina chmielu się nie przeciśnie. Straty po chmieleniu na gorąco czy na zimno to zaledwie kilkanaście ml.

 

 11061237_1575723882677466_16845065354262

z tymi tulejami super pomysł..ile ich używasz w trakcie dekantacji po cichej ,czy jedna wystarcza np.na ok 100g chmielin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że problemem może być tempo wysładzania. Ale 16l piwa + 2l chmielin to jest już 18l, czyli już całkiem blisko zakładanych 20l. W końcu żadne przepisy nie liczą się z tym, że wywalisz część brzeczki.

Może w sklepie, w którym kupujesz zestawy za grubo śrutują (zakładam, że sam tego nie robisz jeszcze). Sam ostatnio kupiłem tragicznie grubo ześrutowany słód leciało cieńsze niż się spodziewałem... wysłodziłem więcej niż planowałem i dłużej gotowałem by uzyskać planowany ekstrakt.

 

Podaj w jakim tempie wysładzasz, ile litrów ściągasz w minutę, bo to moim zdaniem największy podejrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słody śrutowane czy sam śrutujesz Jeśli sam to może za grubo albo wcale? Bo wydajność rzeczywiście tragiczna Ja stosuje wirpolla a to co zostanie filtruje prze zwykłe sitko (zdezynfekowane) w zależności od ilości chmieli użytych do chmielenia odzyskuje od 1-2,5 l zacieru

Edytowane przez morfitru75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbka po gotowaniu miała ok 20°C?

 

Nie rozumiem tego zakręcania kranu, no ale jak kto woli. Z moich doświadczeń wynika, że po chwilowym zakręceniu bardzo wolno leci brzeczka.

 

Tak miała około 20 stopni. A zakręcanie kranu jest po to żeby złoże mi się nie odsłaniało, a nie mam problemu z wolno lecącą brzeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj w jakim tempie wysładzasz, ile litrów ściągasz w minutę, bo to moim zdaniem największy podejrzany.

 

Nie mierzyłem tempa, ale tak jak napisałem post wyżej, wysładzanie zajmuje mi około 10 minut. Brzeczka jak odkręcę maksymalnie kranik idzie dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut to przesada... u mnie zwykle na ułożenie złoża wystarcza 5-10 minut. Wydajność 75-80% (przeważnie 78%), brzeczka klarowna.

 

Nie zakręcaj kranika przy wysładzaniu.

Jak wysładzasz? Ciągle czy na raty?

Opisz dokładnie ten proces - może pomieszałeś te dwie metody i stąd problem?

 

Z tego, co napisałeś powyżej, to wygląda na to że właśnie pomieszałeś metody. Zamykasz kranik, dolewasz wody - to jest namiastka wysładzania na raty. W takim wysładzaniu po dolaniu raty powinieneś jednak zamieszać całe młóto!

 

Spróbuj nie zakręcać kranu, tylko dolewać ciągle po trochu wody - nie obawiaj się tego, że wierzchnia warstwa młóta się przy tym miesza i mąci - warstwa filtracyjna złoża poradzi sobie z tym.

Ewentualnie możesz wysładzać na raty - spuszczasz brzeczkę przednią i zakręcasz kran. Następnie dolewasz np. 7 litrów wody, całość dokładnie mieszasz, czekasz aż złoże się ułoży (10 minut), spuszczasz brzeczkę (tempo ok. 1L / minutę), zawracając początkowy mętny filtrat. I tak jedziesz do końca.

 

PS. Niedawno był taki temat, w którym też o tym pisałem - zaskakująco wielu początkujących miesza dwie różne metody wysładzania, a potem się dziwi, że wydajność tragiczna :) Poczytaj:

http://www.wiki.piwo.org/Filtracja_i_wys%C5%82adzanie#Wys.C5.82adzanie_ci.C4.85g.C5.82e_.28fly_sparge.29

http://www.wiki.piwo.org/Filtracja_i_wys%C5%82adzanie#Wys.C5.82adzanie_na_raty_.28batch_sparge.29

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10 minut? Na oko strzelam.

tępo wysładzania jest u Ciebie problemem.

u mnie zajmuje blisko godzinę z zaciskiem na rurce silikonowej. wydajność przy piwach <16'P powyżej 85%

 

Używaj więcej wody do zacierania.

hmmm... w ostatnim piwowarze przeczytałem, że wydajność wzrasta wraz ze zmniejszaniem ilości wody do zacierania i zwiększaniem do wysładzania. jako, że zrobiłem przerwę wakacyjną, teorię tą będę sprawdzał dopiero jesienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wysładzanie zajmuje mi około 10 minut
 

Mylisz wysładzanie z filtrowaniem.

Pierwszy etap, to filtrowanie- czekasz aż złoże się ułoży (10-20 minut), spuszczasz 1-3 litry, wlewasz je z powrotem, spuszczasz tyle samo i znowu zawracasz do kotła. Już widzisz, czy brzeczka leci bardziej klarowna, z reguły tak jest. Odkręcasz kranik niezbyt mocno i czekasz aż zleci wszystko prawie do zera, czyli do powierzchni młóta. Trwać to powinno nie krócej niż 15 minut (zależy od piwa jeszcze)

Drugi etap, to wysładzanie- zalewasz młóto np 4 litrami wody, spuszczasz do powierzchni, zalewasz kolejnymi 4, kolejnymi, i tak do końca. Wysładzanie nie powinno być krótsze niż godzina np. (nigdy nie mierzyłem czasu, ale przy przeciętnym piwie na pewno czas ten jest prawidłowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zostawiam na ok. pół godziny i dawno nie miałem problemów filtracją (technicznych problemów, bo mętne piwo mi się trafiło ;) ). A pierwsze warki to był koszmar. Zresztą poświęć się i sprawdź samemu ;) Wysładzanie w ciągu 10 min, to kosmos jakiś :)

Brzeczka to akurat jest klarowana, jak również filtracja mi się nie zatrzymuje mimo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.