Skocz do zawartości

Gozdawa CBW - Classic Belgian Witbier


Rekomendowane odpowiedzi

Szczep górnej fermentacji dedykowany do klasycznego belgijskiego Witbiera. Niska zawartość estrów nie dominuje nad profilem aromatyczno-smakowym, typowym dla tego piwa.

 

·         Temperatura fermentacji 16-25 ºC.

·         Temperatura optymalna 20-24 ºC.

·         Flokulacja średnia

·         Tolerancja na alkohol do 6,8%

 

źródło: Gozdawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz załozony temat dotyczący Drożdży Gozdawa, w temacie są poruszane wszytskie suchary z gozdawy więc założyłem nowe tematy w odpowiednich działach, kto chce poznać opinie o danym szczepie nie musi czytać całego w/w tematu. Sam jeszcze nie miałem okazji feremntować na gozdawskich sucharkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentowałem na tych drożdżach witbiera 12,5 Blg zjadły w ciągu 14 dni tylko do 4 Blg. W butelkach od dwóch tygodni bez oznak przegazowania więc to chyba było wszystko na co je stać. Produkują sporo siarkowodoru. Może to wina zbyt niskiej początkowej temperatury fermentacji bo zacząłem od 17C. Następnym razem fermentowałbym w ponad 20C. Wygląd piwa jest wzorcowy, tzn. słabo flokulują i mętność jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oprócz witbierów to chyba dobra opcja na wysokie temperatury otoczenia. Zrobiłem na tych drożdżach a'la krieka - 6L brzeczki mocno chmielonego polskiego Ale, 5L brzeczki z ekstraktu Bruntal (0.8 kg), 2.5 kg wiśni drylowanych na cichą. Polskie ale fermentowane równocześnie na Nottinghamah wyszło tragiczne przez wysokie temperatury a te drożdże poradziły sobie idealnie - piwo neutralne/rześkie mimo fermentacji w temp 25+, klarowne w butelkach, wiśnie wyeksponowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.