Skocz do zawartości

Gozdawa PAY7 - Pure Ale Yeast 7


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszy uniwersalny szczep górnej fermentacji.

 

·         15-20°C daje czyste profile

·         20-32°C a wraz ze wzrostem temperatury coraz bardziej estrowe

·         Odfermentowanie wysokie.

·         Flokuacja średnia do wysokiej.

·         Tolerancja na alkohol powyżej 12%.

·         Fermentacja zwalnia powyżej 7,8%.

 

źródło: Gozdawa

Edytowane przez DonBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Raz użyłem tych drożdży. Fermentacja burzliwa trwała 4 tygodnie. Pierwsze dwa trzymałem wiadro w ok 15°C otoczenia.Miałem przelewać na cichą, ale mimo zauważalnego spowolnienia ciągle się coś działo. Wstawiłem do temperatury pokojowej na kolejne dwa tygodnie.Potem jeszcze tydzień cichej również w temperaturze pokojowej. Zeszło z 14.2 Blg do 3.4 Blg. Piwo klarowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelałem na cichą, ale dodałem cześć drożdży po przesłaniu, reszta poszła do kolejnej warki, nie miałem innych.

Poprzednio dwie warki jakie robiłem na tych drożdżach (inna saszetka) normalnie fermentowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te drożdże są bardzo wrażliwe na spadek temperatury fermentacji?

Temp. otoczenia 15°C, na początku fermentacji temperatura rośnie do 17-18°C, potem spada i drożdże

spowalniają tak, że męczą się z tym piwem kilka tygodni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych samych drożdży używałem już wcześniej dwa razy, fermentowały w podobnych warunkach i nie było takich problemów. Fermentator teraz stoi w kuchni od 3 dni, wieczorem sprawdzę czy coś się ruszyło. Za kilka dni sprawdzę co z warką do której poszła gęstwa z tej co nie chce fermentować.

Drożdże mogą leniuchować bo po 2 dniach 0 śladu po pianie, tylko "wianuszek" drożdży nad piwem na ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc!

Mam pytanie do obeznanych: na Pure Ale chce zrobic bitterka 10blg i z zebranej po nim gestwy barley wine ok. 27blg. Sknerzyc i kupic po 5zl Gozdawe czy "szarpnąć" się na Danstary lub s04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sknerzyc i kupic po 5zl Gozdawe czy "szarpnąć" się na Danstary lub s04?

Według mnie to w obu przypadkach sknerstwo jest, ale jeśli zakładasz taki scenariusz to polecam lekturę Wiki na temat drożdży i np. kalkulator http://www.mrmalty.com/calc/calc.html

 

Dla mnie po takim lekkim piwie drożdży może być mało na piwo 27Blg,

 

ale ja się nie znam, ja tylko lubię dobre piwo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mam pytanie do obeznanych: na Pure Ale chce zrobic bitterka 10blg i z zebranej po nim gestwy barley wine ok. 27blg. Sknerzyc i kupic po 5zl Gozdawe czy "szarpnąć" się na Danstary lub s04?

Gęstwy po Pure Ale 7 miałem mało, pierwszy raz używałem. Gęstwę po S-04 już kilka razy zbierałem i zawsze było dużo, ostatnio do RIS'a użyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Czy tylko u mnie na tych drożdzach po 2-3 dniach od zadania pojawia się kanaliza ??

Zapach jak przy lagerowych/pilsowych.

Oczywiście zapach po 3tyg ucieka, ale na S04 czy US-05 nie miałem takich aromatów.

Fermentowane w 15°C

Edytowane przez ANalfabeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pojawia się kanaliza ?? Zapach jak przy lagerowych/pilsowych.

kanaliza czy siarkowodór?

To jest różnica, a jeśli chcesz odpowiedzi to pomóż choć trochę wróżbitom odgadnąć co miałeś na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie po tygodniu zeszło z 12 Blg do 5 Blg. Opadła piana, na wierzchu ewidentnie gruba warstwa drożdży, wygląda to jak cynamon rozsypany po powierzchni brzeczki. Wieczorem sprawdzę, czy przez ostatnie dwie doby coś ruszyło. Fermentowane w ok. 14 st. Celsjusza (przy takiej temperaturze drożdże ruszyły z kopyta). Mam nadzieję, że ich nie zmroziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tygodniu zeszło z 12 Blg do 5 Blg. Opadła piana, na wierzchu ewidentnie gruba warstwa drożdży, wygląda to jak cynamon rozsypany po powierzchni brzeczki. Wieczorem sprawdzę, czy przez ostatnie dwie doby coś ruszyło. Fermentowane w ok. 14 st. Celsjusza (przy takiej temperaturze drożdże ruszyły z kopyta). Mam nadzieję, że ich nie zmroziło...

Dwa razy używałem tych drożdży. Są baaardzo leniwe, podobnie jak u Ciebie, zatrzymało się na ok 5 blg (fermentacja w 18-19 stopniach). Wstrząsnąłem fermentorem, przeniosłem do cieplejszego i po tygodniu zeszło do 4 blg i dalej nie chciało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza warka na nich Dark Ale z Gozdawy. Zadane 16.09 na drugi dzień żwawo pracowały w ok 20 st. Po trze dniach nastała cisza. Pomiar 21.09 z 12,5 zeszło do 5, piny brak. Trzy dni później to samo i po następnych dwóch podobnie, mimo bujania fermentorem. 27.09 zlane na cichą. W tym tygodniu chce butelkować. Czy jest szansa że jeszcze coś odfermentuje? Troszku obawiam się granatów, mam roczne dzieci w domu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza warka na nich Dark Ale z Gozdawy. Zadane 16.09 na drugi dzień żwawo pracowały w ok 20 st. Po trze dniach nastała cisza. Pomiar 21.09 z 12,5 zeszło do 5, piny brak. Trzy dni później to samo i po następnych dwóch podobnie, mimo bujania fermentorem. 27.09 zlane na cichą. W tym tygodniu chce butelkować. Czy jest szansa że jeszcze coś odfermentuje? Troszku obawiam się granatów, mam roczne dzieci w domu ;)

Podnieś temperaturę, u mnie bujanie nie pomogło, ale w wyższej temperaturze fermentacja ruszyła z 5 Blg. Po 5,6 dniach piany już nie ma, ale zmierzę dopiero wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.