Skocz do zawartości

Drożdze do RISa 30BLG i sposób ich przygotowania


erixo2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję RISa 30BLG (25 litrow), mam jednak problem z ustaleniem fermentacji.

 

Ustaliłem do tej pory, że 

 

1) Suche drozdże odpadają

2) Takie drożdzę jak np US-05 nie wytrzymają w pewnym momencie alkoholu

3) Warto by użyć startera  z drożdzy płynnych

4) A najlepiej to wlać to piwo 30BLG prosto do wiadra ze świeżą gęstwą po słabsej warce.

 

Wymyśliłem, ze zamaist robić starter, przefermentuje coś ~15BLG na fiolce WLP099, a na powstałą gęstwę zadam RISa.

 

Czy to wypali? 

 

Jakieś inne pocje? 

 

Z góry dzięki  :)

Edytowane przez erixo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kontynuacja wątku z grupy na FB, to nie wiem gdzie tam ustaliłeś że "warto użyć startera z drożdży płynnych", bo wszyscy radzili słabsze piwo na start. :)

 

EDIT:

Zgadzam się też, że fermentowanie 15'tki bez startera to średni pomysł. Jeśli chcesz za wszelką cenę uniknąć startera, to celuj w mniejszą warkę (13-15 litrów) około 11-12 blg. Zmniejszasz ryzyko, że coś pójdzie nie tak, a ilość drożdży po takiej warce powinna spokojnie wystarczyć na takiego RISa.

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to kontynuacja wątku z grupy na FB, to nie wiem gdzie tam ustaliłeś że "warto użyć startera z drożdży płynnych", bo wszyscy radzili słabsze piwo na start. :)

 

Była tam też i taka sugestia, a te przemyślenia zebrałem z wielu miejsc. To duży projekt i zasięgam porad bardziej doświadczonych kolegów gdzie tylko mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuję RISa 30BLG, mam jednak problem z ustaleniem fermentacji.

 

Ustaliłem do tej pory, że 

 

1) Suche drozdże odpadają

2) Takie drożdzę jak np US-05 nie wytrzymają w pewnym momencie alkoholu

3) Warto by użyć startera  z drożdzy płynnych

4) A najlepiej to wlać to piwo 30BLG prosto do wiadra ze świeżą gęstwą po słabsej warce.

 

Wymyśliłem, ze zamaist robić starter, przefermentuje coś ~15BLG na fiolce WLP099, a na powstałą gęstwę zadam RISa.

 

Czy to wypali? 

 

Jakieś inne pocje? 

 

Z góry dzięki  :)

 

zrobiłem kilkanaście ( pewnie koło 20) siekier na suchych  i nie ma żadnego problemu

poczytaj moje zapiski

http://www.piwo.org/topic/1083-u-bnp/page-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robiłem RIS-a (dokładnie 30 blg), jest teraz dopiero po 2 tygodniach burzliwej z użyciem US05. Z tego co przeczytałem to ludzie robią na tych drożdżach takie piwa. Teoretycznie powinny wytrzymać 12% alkoholu (czyli zejść do jakiś 7 blg), lecz realnie jeśli zejdzie do ok. 10 blg będzie dobrze :D

Edytowane przez grigor51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Nie zakladam nowego tematu, ale za to odpale zlota lopate :D tez sie czaje do risa 30 blg i chcialbym uzyskac te 15-16 alko. Bede mial gestwe s-04 a dalej kombinacja i pytanie: czy ktos wie/domysla sie jak to zrobil mikkeller w black'u? Szampanskie od razu z piwnymi czy dopiero po przejedzeniu czesci cukrow? Albo w ogole same szampanskie? Gdzies w internetach wyczytalem, ze Czeslaw Dzielak warzyl takiego risa, wiadomo jak to sie udalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podczepie się pod temat.

 

Mam gęstwe s04, 3pokolenie

Mam też kilka saszetek us05 w lodowce, mógł bym uwarzyc Ape specjalnie dla gęstwy.

 

Gra warta świeczki? Czy po prostu użyć 3 pokolenia s04?

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ PiotrekU - ja bym użył S 04. Po pierwsze dlatego,że RIS na US-05 mi nie podchodzi. Znaczy nie to że jest zły, ale po to się robi RISa, żeby smak był jak najbogatszy, jak najbardziej złożony. Na US-05 jest on intenstywny, ale ale nie tak bogaty. Oczywiście ktoś może mieć inne oczekiwania, ale ja po moich doświadczeniach preferuję S-04 do RISów.  Po drugie masz juz gęstwę S-04, a US-05 musiał byś namnożyć w jakimś słabszym piwie. Lepsze by bylo 2 pokolenie, ale myślę,ze jeśli nie fermentowałeś tym mocnych piw to i tak będzie to lepszy interes niż namnażanie US-05 w jakimś słabym IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.