Skocz do zawartości

Niestandardowe zastosowanie drożdży do Wita


santa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanie z gatunku dyskusyjnych. Czy ktoś z Was używał drożdży dedykowanych do Witbiera (np. Gozdawa Classic Belgian Witbier lub Fermentum Mobile FM20 Białe Walonki) w celu fermentacji innego piwa niż Witbier?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj pytanie: receptura, gatunek, tempetatura, ilość, cel itd...

Nie da się sprecyzować nieprecyzyjnego pytania ;). Mam nadmiar drożdży i gęstwy do Wita i robię plany jak to wykorzystać. Wpadło mi do głowy pytanie, czy ktokolwiek próbował fermentować takimi drożdżami inny styl. Pytanie z gatunku luźnych i niepotrzebnych :smilies:.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprecyzuj pytanie: receptura, gatunek, tempetatura, ilość, cel itd...

Nie da się sprecyzować nieprecyzyjnego pytania ;). Mam nadmiar drożdży i gęstwy do Wita i robię plany jak to wykorzystać. Wpadło mi do głowy pytanie, czy ktokolwiek próbował fermentować takimi drożdżami inny styl. Pytanie z gatunku luźnych i niepotrzebnych :smilies:.

 

Ja właśnie próbuję fermentować dwa piwa na białych walonkach, jedno to coś w stylu belgian pale ale, drugie to powiedzmy że coś w stylu rosanke z wędzonym słodem... piwa fermentują dopiero kilka dni więc trudno coś na ich temat powiedzieć, jedyne co mnie dziwi, to to że z wiadra z BPA leci aromat lekko pomarańczowy, mimo iż do tego piwa skórki nie dodawałem, ani "zaoceanicznych" odmian chmielu.

 

+Wit IPA, które wyszło całkiem spoko.

Edytowane przez kordas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyliśmy kiedyś American Wheat. Zostały użyte 3 rodzaje drożdży, między innymi Brewferm Blanche. Piwo na tych drożdżach miało wybitnie witbierowy charakter. Co by potwierdzało tezę kolegi dziedzicpruski, że słód pszeniczny nie ma wpływu na smak :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam nadmiar drożdży i gęstwy do Wita i robię plany jak to wykorzystać.

 

Niestylowy BPA, lekki, jasny i mocniej chmielony (choć raczej wyszło delikatnie), świetne proste piwo na lato.

Receptura:

http://www.piwo.org/topic/5480-browar-czarny-rys/page-55#entry345828 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chleb na nich upiecz ;)

Do tego celu mam 80-letni zakwas, lepiej się nada ;). Może go kiedyś do jakiegoś kwacha wykorzystam :smilies:.

 

White IPA?

Po dwóch nie do końca udanych próbach, kolejna Biała IPA będzie na drożdżach neutralnych (West Coast).

 

Po pozbieraniu do kupy słodów, które pozostały mi po obecnym sezonie, wyszedł mi zasyp ala wielozbożowe (słód żytni, owies, pszenica, słód pszeniczny, carawheat), muszę tylko dokupić słodu bazowego. Zaryzykuję je na Walonkach. Do tego klasyczny Witek oraz BPA i mam po drożdżach :).

 

Dzięki!

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.