Skocz do zawartości

Receptura Grand Championa 2015 (Belgian-Style Sour Ale)


kranu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę kopiował, lepiej podam link do artykułu źródłowego:

http://www.pspd.org.pl/pagesnews/zrob-sobie-klona-grand-championa

 

Jako laik mam 2 pytanka do tej zwycięskiej receptury:

 

1. Piwo belgijskie na suchych drożdżach S-33?

W wielu miejscach czytałem na tym forum, że suche nie nadają się zbytnio do belgijskich stylów, a już na pewno nie S-33.

 

EDIT: teraz już tematu nie mogę usunąć, a dopiero doczytałem, że fermentacja cicha była prowadzona na jakichś innych drożdżach

 

2. Nagazowanie przy użyciu glukozy w ilości 3,3 g/l

Serio może wystarczyć tak mało surowca?

Myślałem, że tak z 2 gramy na butelkę to już minimum.

Edytowane przez kranu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma informacji o tym, ile czasu minęło od zabutelkowania do konkursu. Bretty i bakterie mogą powoli dojadać cukry i dogazować podczas leżakowania w butelkach tak jak pisał bart3q. Poza tym flanders red ma mieć nagazowanie niskie do średniego, a oud bruin praktycznie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym filmiku niby jest wszystko o GCh: http://blog.kopyra.com/index.php/2015/06/23/autowywiad-krzysztof-lechowski-prezes-pspd-czesc-12/

Nie wiem nie oglądałem nie polecam... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy browar Zamkowy może zlecić wykonanie tego piwa innemu browarowi? Np specjalizującemu się w takich piwach browarowi w Belgii?

A niby dlaczego miałby tak zrobić? Czy BZ powinno zależeć na tym czy GCH będzie uwarzony czy nie? Albo uwarzą sami albo wcale. Podobno autorzy tego piwa warzyli je w styczniu, więc miało 5 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.