Skocz do zawartości

dnt

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, punix napisał:

Spróbowałbym obniżyć nieco temperaturę fermentacji - tak, wiem, nie powinno się obniżać w trakcie, ale S-04 w 22 stopniach raczej nie zrobią nic ciekawego.

a co ciekawego zrobią po obniżeniu temperatury, poza zatrzymaniem/spowolnieniem fermentacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałbym obniżyć nieco temperaturę fermentacji - tak, wiem, nie powinno się obniżać w trakcie, ale S-04 w 22 stopniach raczej nie zrobią nic ciekawego.

Dziś już temperatura fermentora 20,2 st C i około litra osadu na dnie. Piana znika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrST napisał:


Dziś już temperatura fermentora 20,2 st C i około litra osadu na dnie. Piana znika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

S-04 startują gwałtownie i długo dojadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gawron napisał:

Pamiętasz co napisałem o grzebaniu w piwie?

Tak! Pamiętam :-) Dzięki!

A kusiło mnie bardzo przez to spokojne zachowanie na początku... i jeszcze wiadro z Castoramy, więc słaba widoczność ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten fragmen gdzie na podstawie obserwacji ścianek fermentora,bez otwierania stwierdzasz,że ekstrakt spadł do 9 blg.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka



Tak właśnie, zaraz zamieszczę takie ogłoszenie o świadczeniu usługi odczytu Blg na podstawie obserwacji ścianek fermentora. ;-)
A na poważnie - obserwuję pianę jeśli ścianka jest wystarczająco przejrzysta. Blg sprawdzam natomiast spławikiem, dzięki wcześniejszemu użyciu kraniku w fermentorze :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak właśnie, zaraz zamieszczę takie ogłoszenie o świadczeniu usługi odczytu Blg na podstawie obserwacji ścianek fermentora. ;-)
A na poważnie - obserwuję pianę jeśli ścianka jest wystarczająco przejrzysta. Blg sprawdzam natomiast spławikiem, dzięki wcześniejszemu użyciu kraniku w fermentorze :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z sugestiami, nic nie grzebałem. 17.03.18 zlałem na cichą. Blg nie zmienia się od 5 dni. Odfermentowało do 5 Blg, może grubość kreski poniżej... (z 12,8 Blg, czyli około 61%).

Dziś lub jutro zabiorę się za butelkowanie. :-) Jeszcze raz dzięki za wskazówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i też mam podobny problem co kolega wyżej. Dry stout z zacierania. Początkowe BLG13. Po około 4 tygodniach mierzę a tu BLG 9. Fermentacja na drożdżach bajanus ( innych nie miałem i musiałem kombinować).

Teraz pytanie co dalej?

wstrzasnołem fermentorem ale nie liczę na cuda. Temp fermentacj 21-22stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Switala18 napisał:

Widzę ze nie ma chętnych na odpowiedz

Taka natura forum, że wszystko zależy od woli drugiego.

A serio - napisałeś bardzo mało, ani o zasypie, ani o zacieraniu, ani o temperaturze fermentacji. W takim wypadku nawet jak ktoś ma dobrą wolę niewiele pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.