Skocz do zawartości

refraktometr - problem


MOAB

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc

dokonałem pomiaru młodego piwa dokładnym areometrem - odczyt 4,2

jednocześnie pomiar refraktometrem tego samego "zielonego" pokazał 7,2

dlaczego aż taka różnica? czegoś pewnie nie wiem... pomóżcie proszę

od razu dodam, że piwo miało temperaturę 21C,,  

dla testu mierzyłem czystą wodę i zarówno areometr jak i refraktometr pokazał dokładnie "0"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane z odczytu refraktometrem wprowadziłeś do arkusza kalkulacyjnego aby je przeliczyć?

przepraszam, ale jestem zielony tak jak to moje piwo

nie bardzo wiem o jakim arkuszu mówisz

w instrukcji urządzenia nie mam mowy przeliczaniu, po prostu odczyt i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktometrem możesz dokonywać odczytu wprost (bez korekty) brzeczki, która nie fermentuje. Jeśli masz już rozpoczęty proces fermentacji, to musisz dokonać korekty odczytu. Odpowiedni arkusz znajdziesz w zakładce Media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że ten przyrząd mierzy współczynnik załamania światła w roztworze.

I problemu nie ma gdy to jest tylko roztwór cukru w wodzie.

W piwie mamy jednak też alkohol, który dość znacznie zmienia nam wyniki pomiarów.

Dlatego, aby znać rzeczywistą zawartość cukru trzeba skorzystać z kalkulatora i podać mu dwie wielkości:

- gęstość początkową (najczęściej w Blg)

- odczyt aktualny z refraktometru (najczęściej w Brx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z PPPP, pomocny arkusz.

 

Alkohol znajdujący się w brzeczce po fermentacji podaje niepoprawny pomiar refraktometru dlatego też trzeba skorzystać z korekty odczytu tak jak to już napisał PawełH.

 

Dobrze byłoby określić jeszcze współczynnik korekcyjny, który  powinien być  określany indywidualnie dla każdego refraktometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że temat jest raczej w stronę Piaskownicy Piwowarskiej, a nie wWsparcia, ale póki jest w miarę żywy podłączę się pod pytanie.
We wspomnianym artykule jest jeden schemat przeliczania - Seana Terilla - czy Wam się on sprawdza?

 

Mam w komórce aplikację, Refraktomer na Android, zrobioną chyba przez jednego Forumowicza, która przelicza wg dwóch schematów:

dla przykładu moja AIPA
PrimeLab OG 14Bx, FG 7 Bx - a po przeliczeniu FG 2,5*P - 6,5 % alk.

Terrill         OG 14 Bx, FG 7 Bx - a po przeliczeniu FG 3,2*P 5,6 % alk.

Na domiar wszystkiego pływak wskazywał około 2 Blg, czyli bliższy byłby ten PrimeLab.

czy macie doświadczenie jaki schemat kiedy dobierać? Robić średnią?

 

Przekopywałem kiedyś forum w tej sprawie, ale nie odnalazłem ostatecznej odpowiedzi.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a FG aerometrem. Problem sam się rozwiąże.

Z mojego punktu widzenia to problemów przybędzie.

Pomijając aspekty lenistwa itp. trzeba wziąć pod uwagę, że wskazanie spławika w piwie też są przekłamane przez alkohol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale do tej pory każdy z nas opierał się na wskazaniach aerometru i było dobrze. Refraktometr to wygoda, luksus w browarze. Aktualnie czekam na swój i raczej będę go używał w taki sposób jak napisałem powyżej. Najbardziej przyda się podczas warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień wynik o 0,2 Brix, a zobaczysz jak bardzo inne wyniki uzyskasz po przeliczeniu. Moim zdaniem możliwości ludzkiego wzroku nie pozwalają na tak dokładny pomiar aby przeliczanie miało sens.

Wynik refraktometrem przed fermentacją to jest ok 5% różnicy względem spławika (przy założeniu, że mamy idealny spławik). W trakcie i po fermentacji to już tragedia... 

 

A co do tego przekłamania spowodowanego alkoholem przy spławiku... wydaje mi się, że wzory, których używamy do wyliczania alko już biorą to pod uwagę. Osobiście precyzję tych obliczeń zwykle mam gdzieś. Nie robi mi różnicy czy piwo ma 6% czy 6,5%, ważne by było smaczne. Sytuacja się zmienia gdy robię jakiegoś mocarza...np: rok temu Barley WIne, który według BS wyszedł 20% na drożdżach WLP099 - jutro planuję powtórkę, tylko bez błędów, które zrobiłem wtedy (czyli zapewne z nowymi :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.