Skocz do zawartości

Festiwal Piwowarów 2010 / VIII Konkurs Piw Domowych


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 315
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do MilkStouta, czy gęstość początkowa jest liczona razem z laktozą czy bez? Tolerancja na gęstość początkową 11 - 14,7°Blg jest dość spora, ale myślę sobie że zrobienie dość mocnej warki w kierunku Dry Stout (smaczki palono, kawowo wytrawne) i dodanie więcej laktozy dla zbalansowania smaku jest lepszym rozwiązaniem, niż robienie mniej wyrazistego piwa i dodawanie mniejszej ilości laktozy. Skoro ma być milk, a zarazem stout to trzeba pogodzić cycek z jajem :beer: . Robiąc piwo o większej gęstości początkowej i z mocniejszym charakterem po dodaniu większej ilości laktozy mogę przejechać z gęstością początkową, a tego bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cytat ze strony BA:

Z przyjemnością potwierdzamy: zwycięzca Konkursu Piw Domowych, którego piwo uznane zostanie za Grand Championa 2010, w nagrodę otrzyma możliwość nawarzenia piwa według zwycięskiej receptury w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Za autorski nadzór nad warzeniem w Browarze Zamkowym piwowar otrzyma dodatkowo wynagrodzenie na podstawie odrębnej umowy plus deputat piwny ;-) Grand Champion 2010 w polskich sklepach pojawi się od 6 grudnia 2010.

Trzeba się brać za warzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego. Ktoś mi powiedział, że nie mam szans w tym roku bo jeszcze nikt nie trafił 6 w totolotka. Ale niestety był facet co trafił 2 razy 6 w toto. Więc mam też szansę. Rada dla startujących w konkursie najpewniej to wygrać wszystkie 6 kategorii i GC pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego. Ktoś mi powiedział, że nie mam szans w tym roku bo jeszcze nikt nie trafił 6 w totolotka. Ale niestety był facet co trafił 2 razy 6 w toto. Więc mam też szansę. Rada dla startujących w konkursie najpewniej to wygrać wszystkie 6 kategorii i GC pewny.

Ja oczywiście żartowałem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia praw autorskich do recepty. Trzeba sprzedać prawa browarowi ?

Z regulaminu wynika' date=' że recepturę podajesz dla ogółu na forum.[/quote']

No to szkoda, bo jeszcze na udostępnieniu recepty można by coś dorobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy porter bałtycki może mieć, zawierać, dodatki w postaci soków owocowych tudzież miodu? Czy styl tego piwa dopuszcza takie dodatki?

O miodowym porterze nie słyszałem, ale zawsze jest pierwszy raz. W domu możesz próbować wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, czytałem i jeszcze w paru innych miejscach, ale ja jestem dyletantem w tych sprawach i nie mam zielonego pojęcia co jest dopuszczalne, a co nie. Opis podaje smaki i aromaty, nie ma słowa o tym z czego maja powstać. Rozumiem że w domyśle mają one powstać ze słodów i chmielu. A czy są style piwa które tolerują podobne dodatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.