Skocz do zawartości

Festiwal Piwowarów 2010 / VIII Konkurs Piw Domowych


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Poniższe wyniki podaję ze strony BA

 

 

 

ZNAMY WYNIKI TEGOROCZNEJ EDYCJI KONKURSU PIW DOMOWYCH! GRAND CHAMPIONEM FESTIWALU BIROFILIA 2010 ZOSTAŁO PIWO BELGIJSKIE PALE ALE UWARZONE PRZEZ DOROTĘ CHRAPEK!

 

Piwo które zdobyło Grand Championa zostanie uwarzony w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie w skali przemysłowej. Na półki sklepowe trafi w Mikołajki, 6 grudnia 2010 roku.

 

W poszczególnych kategoriach w ramach Konkursu Piw Domowych zwyciężyły następujące piwa:

 

Porter Bałtycki

1. Krzysztof Zach (Gdańsk)

2. Norbert Malczewski (Warszawa ? Wesoła)

3. Tomasz Tauszyński (Józefosław)

 

Scotch Ale Wee Heavy

1. Jacek Michna (Łańcut)

2. Andrzej Smyk (Opalenica)

3. Szymon Kulesza (Gdynia)

 

Weizenbock

1. Jacek Stachowski (Warszawa)

2. Waldemar Szweda (Opole)

3. Czesław Dzielak (Wyłudki)

 

Milk Stout

1. Daniel Duda (Olsztyn)

2. Tomasz Kopyra (Oborniki Śląskie)

3. Jan Krysiak (Chorzów)

 

Belgijskie Pale Ale

1. Dorota Chrapek (Pogwizdów k. Cieszyna)

2. Marcin Surowiec (Świątkowa Wielka)

3. Krzysztof Kula (Zielona Góra)

 

Monachijskie Jasne

1. Czesław Dzielak (Wyłudki)

2. Jan Krysiak (Chorzów)

3. Damian Rużeński (Knurów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 315
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gratulacje dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, czyli dla tych którzy stanęli na pudle. Szczególne gratulacje dla Doroty wiadomo za co :) Mam nadzieję że na dyplomie nie będziesz miała napisane coś w stylu "Dla najlepszego piwowara... który uwarzył... został najlepszym..." :) Wszystkim dziękuję za wspaniałą zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam pociągiem. Impreza po prostu genialna. Do ubiegłego roku kolosalna zmiana na plus. W zeszłym roku tłoczyliśmy się na stoisku BA, teraz byliśmy królami życia. Cały wielki namiot dla nas i dla browarów restauracyjnych. Taki mix był niezwykle inspirujący. Możliwość wymiany doświadczeń z profesjonalistami była nie do przecenienia.

Kufelek do degustacji był bardzo dobrym pomysłem.

Były pewne niedociągnięcia, jak np. pozamieniane złączki do Corneliusów, chciałoby się też więcej piw z beczki.

Na sam koniec jeszcze dodam.

Spokorniała mina bieloka - bezcenne. :) :) :)

 

 

EDIT: jeszcze co do KPD. GCh dla dori to najlepszy możliwy wybór. Gratulacje wszystkim zwycięzcom. Szczególny szacunek dla Dagome i weny. 2 pudła przy takiej konkurencji? Brawo.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluje wszystkim zwycięzcom. Stasiek dzięki za Weizenbocka, którego podarowałeś mi zanim zdobył 1 miejsce. W Żywcu bawiłem się tylko w piątek. Za to w sobotę byłem na pikniku zakładowym i tam też odniosłem swój mały sukces. Wygrałem w konkursie wbijania gwoździa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców. Impreza była zaiste przednia. Miło było poznać wielu z Was osobiście a jeszcze milej zostać rozpoznanym :okey:. Mam nadzieję, że kolejna okazja do spotkania nadarzy się we wrześniu w Cieszynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła uczta duchowa czeka nas 6 grudnia. Nie wyobrażam sobie, żebym co najmniej dwóch skrzynek BPA nie zakupił. Dori, najserdeczniejsze gratulacje !!

:beer::okey:

Gdzie tym razem będzie można kupić . Poprzedniego niestety nie kupiłem byłem za granicą więc nie było mi dane spróbować piwa Weny , ale tym razem nie odpuszczę :beer::beer::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedniego niestety nie kupiłem byłem za granicą więc nie było mi dane spróbować piwa Weny ,

Zawsze możesz iść do Almy i sobie kupić.

 

 

Dori jeszcze raz gratulacje!!!

 

Gratulacje dla wszystkich podiumowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Grand Championa czyli DORI. Mój rok niestety się skończył, teraz pałeczka przekazana została dla DORI - w godne ręce. DORI korzystaj ze swoich "5 minut".

Gratulacje również dla pozostałych zwycięzców. Wielki szacunek dla Piwowarek i Piwowarów, którzy nie znależli się na podium, a również brali udział w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.