Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przede wszystkim chciałem się przywitać. A więc - WITAJCIE :)

 

Jestem właśnie po rozlaniu do butelek swojej pierwszej warki z brewkit'a - Coopers LAGER. I w związku z tym mam pytanie (nigdzie chyba nie znalazłem jasnej odpowiedzi na to pytanie) - dezynfekowałem butelki pirosiarczynem sodu. Przy rozlewaniu piwa zauważyłem biały osad na zewnątrz butelek, więc i w środku butelek też musiał być. Osad jest słony i ma dziwny smak. Czy jest to zdrowe, czy wpłynie na smak piwa i czy można się tym zatruć.

 

Z góry wielkie dzięki za wyrozumiałość dla "świeżaka" i za odpowiedź na pytanie.

Edytowane przez Maciej Chędor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po suszeniu butelek na niektórych sa ślady po chemii. Dodatkowo chemia nie jest trwała.

 

Pilnuj stężeń, susz do góry dnem. W środku jeszcze nie widziałem osadu, ale kilka butelek dla pewności przepłukałem gorącą przygotowaną wodą- tak ogólnie. Nie tylko do piro, które jest raczej bezpieczne.

 

To, że masz osad na zewnątrz nie oznacza, że masz go w środku.

 

Taki, krótki art.

"Czasem jest jednak dodawany także do wina czy piwa w celu zabezpieczenia przed infekcją. Prócz reakcji alergicznych u osób nadwrażliwych nie ma skutków ubocznych - jest metabolizowany w wątrobie i w nieszkodliwej postaci opuszcza ciało z moczem. Pojawia się także w preparatach do znieczulenia miejscowego (przedłuża trwałość zapobiegając utlenieniu obecnej w nich adrenaliny - dodawanej w celu miejscowego zwężenia naczyń krwionośnych), tabletkach (np. z paracetamolem), służy do wybielania mleczka kokosowego w trakcie produkcji, wykrywania anemii sierpowatej oraz precypitacji złota z wody królewskiej."

Edytowane przez Mikadorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jest to zdrowe, czy wpłynie na smak piwa i czy można się tym zatruć.

Spokojnie, używam go od czterech lat i żyję. 

 

 

Dokładnie, u Mnie biały osad po rozlewie jest na stole i panelach ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.