Skocz do zawartości

ontap.pl - co na kranie


cml

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo zacna inicjatywa.

myślę, że jak będzie można z tego wygenerować jakąś ładną grafikę dla jednego pubu to jest szansa, że sami włodarze będą zainteresowani uzupełnianiem (a później wklejka czy hot link na fejsunia lub stronę pubu).

 

co dodać? jak kiedyś w gastronautach - oceny, opinie, lokalizacja

można się też pokusić o porównywarkę cen dla poszczególnych piw, ale to bardziej ciekawostka.

 

no i ciekawe kto uzupełni dane dla PP foksal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możliwość wprowadzania tylko będąc w knajpie (geolokacja) to za dużo, bo niektóre multitapy (np. Kontynuacja Katowice) wrzucają zdjęcie tablicy na facebooka i zawsze jest możliwość, że ktoś uzupełni rozpiskę na podstawie facebooka (lepsze to niż nic). Ale można by dodać opcję by zaznaczać jakie jest źródło informacji o piwach (osobista wizyta, facebook, właściciel multitapu itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krakowska Strefa Piwa ma na przykład stronę z zawsze aktualną listą kranów. Mieli nawet zasadę, że jeśli ktoś ich złapie z niezaktualizowanymi kranami, to dostaje piwo gratis.

 

oczywiście są takie - ale jak jesteś na mieście to nie chcesz szukać po zdjęciach na fb albo wyszukiwać najpierw stronę a potem co mają aktualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, że może udałoby się to jakoś zgrać. Skoro sam pub wrzuca do sieci zawsze aktualne informacje...

Oczywiście mówię tu o stronie aktualizowanej z każdą podpiętą beczką, nie o wrzucaniu fotki z koma na FB co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardziej chodziło mi o to, że może udałoby się to jakoś zgrać. Skoro sam pub wrzuca do sieci zawsze aktualne informacje... Oczywiście mówię tu o stronie aktualizowanej z każdą podpiętą beczką, nie o wrzucaniu fotki z koma na FB co 2-3 dni.

 

mogę zgrać jeśli widzę możliwość np KiK w Warszawie wrzuca dane JSON które mogę zassać ale one są © więc nie wiem czy mogę :)

http://www.kufleikapsle.pl/wp-content/themes/kufleikapsle/js/beer-data.js?ver=1434918093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ oba KiK się już aktualizują automatycznie

+ pojawia się wynik z ratebeer jeśli piwo zostanie znalezione

+ Same Krafty zobowiązały się aktualizować swoją ofertę

+ usiu dodał multitapy gdańskie

+ nazwa knajpy tworzy subdomenę .ontap.pl np http://same-krafty.ontap.pl/

 

nadal szukam osób, które wprowadzą knajpy ze swoich miast

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

proponuję jeszcze dodać informację, jaka jest objętość przy cenach piwa. Porównywarka cen też byłą by fajna.

P.S. Będzie aplikacja na telefon? :)

Edytowane przez le_szek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dołączają powoli nowe knajpy:

+ Bibenda, Warszawa - sami aktualizują

+ Stacja grochów, Warszawa - sami aktualizują

+ Spiskowcy rozkoszy, Warszawa - trzymają rękę na pulsie

 

automatyka aktualizacji bazy piw z ratebeer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że część barów, które miały same uzupełniać stan olały temat.

I dlatego wydają mi się konieczne dwie funkcjonalności:

- data ostatniej aktualizacji (ważne szczególnie w tych pubach, które same wprowadzają)

- jakies statystyki dla baru o ilości wyświetleń. niech ich to motywuje do aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Pun kOmora, dzięki za info - aktualnie wszystkie knajpy same wprowadzają swoje krany (poza KiK1 i KiK2 - tu działa automat)

świetny pomysł ze statsami dla knajpy

co do daty ostatniej aktualizacji to jest ona podana przy każdym kranie (ilość dni od podpięcia w prawym dolnym rogu) dodatkowo jeśli jakieś piwo wisi dłużej niż 10 dni na tym samym kranie osoba odpowiedzialna dostaje przypominajkę mailową

niektóre knajpy jednakże mają w ofercie ciągle to samo piwo na tym samym kranie i nie aktualizują go

możesz wskazać, które nie wprowadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony jeszcze propozycja odnośnie przeglądania na telefonie. Fajnie by było, gdyby strona jakoś rozpoznawała, że na telefonie zainstalowany jest untappd przy klikaniu na ocenie danego piwa. Da radę coś takiego wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Pun kOmora, dzięki za info - aktualnie wszystkie knajpy same wprowadzają swoje krany (poza KiK1 i KiK2 - tu działa automat)

świetny pomysł ze statsami dla knajpy

co do daty ostatniej aktualizacji to jest ona podana przy każdym kranie (ilość dni od podpięcia w prawym dolnym rogu) dodatkowo jeśli jakieś piwo wisi dłużej niż 10 dni na tym samym kranie osoba odpowiedzialna dostaje przypominajkę mailową

niektóre knajpy jednakże mają w ofercie ciągle to samo piwo na tym samym kranie i nie aktualizują go

możesz wskazać, które nie wprowadzają?

Napisałem, bo już drugi tydzień Beczka ma co innego w realu. Tylko kriek tam się zgadza (nie wiem czy tak długo leży czy stała oferta). Ale wcześniej było tak też z jakimś innymi, niestety nie pamiętam już z którymi.

Ale rzeczywiście, nie zwracałem wcześniej uwagi na tą "dziwna liczbę" u dołu. raczej szukałem daty aktualizacji. To dla mnie bardziej naturalne. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.